Първият път?

  • 30 622
  • 215
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 140
Дъщеря ми е на 13, т.г. ще навърши 14.
Всички още са на етап "харесва ме, не ме харесва". Пишат си глупости, виждат се в двора на училището... Един ден са гаджета, на другия не са. Май даже не се целуват още.

Това страшно зависи от компанията. Повечето дори ги е гнус да се целуват Grinning Ама винаги има компании, които са от онези по- отворените деца- те са напреде с материала. Важно е да знаеш детето ти с какви хора се обкръжава, за да имаш реална, адекватна представа какво да правиш- направо да буташ презервативи  или отдалеко да започнеш да обясняваш какво предстои с гаджета- маджета.

# 76
  • Мнения: 15 619
Рядкост са "децата", които ще уведомят майките си, че ще правят/правили са за първи път секс, за втори или трети... Защо се заблуждавате, се чудя, че и спорите.
Вие самите уведомихте ли ги, попитахте ли ги?

# 77
  • Мнения: 11 989
      Все си мисля,  че "заложбите" в тази насока са предвидими,поне донякъде.
Не е нужно изрично уведомяване.

# 78
  • Мнения: 9 196
      Все си мисля,  че "заложбите" в тази насока са предвидими,поне донякъде.
Не е нужно изрично уведомяване.



Именно. Особено на 13. Не бликат от перфектен самоконтрол за умишлена заблуда на родителя.

# 79
  • Мнения: 15 619
А за какво иде реч в разразилия се спор? За това, колко някоя е сигурна, че хипотетичната й дъщеря няма да направи нещо си, защото тя така вярва!?  
Всъщност, май около коментираната възраст почват да се интересуват от секса, някои даже го започват. Далеч не поради съзряване и узряване, но го правят. Девойки. Колко разбират от това е съвсем отделен въпрос.
П.П. Информацията и дезинформацията, която в днешни времена отвсякъде залива децата ни, не я подценявайте! Не сте в ума им, в обкръжението им на сто процента., а ограмотяването се състои главно в създаването на добра комуникативна връзка между дете и родител от самото му раждане, не е въпрос само на ограмотителни разговори в пубертета. Останалото не зависи от вас. Хич.

# 80
  • Мнения: 14 654
Рядкост са "децата", които ще уведомят майките си, че ще правят/правили са за първи път секс, за втори или трети... Защо се заблуждавате, се чудя, че и спорите.
Вие самите уведомихте ли ги, попитахте ли ги?
Самата истина, да не говорим, че родителите изобщо не си познават децата и живеят върху някакъв розов облак, докато мамините златни правят неща, дето не са за разправяне, при това говоря за добри деца, в добри училища, не за гетото. И се напиват, и секс правят, и приказват цинизми на висок глас - както казваме във форума - период, израства се.

# 81
  • Мнения: X
Рядкост са "децата", които ще уведомят майките си, че ще правят/правили са за първи път секс, за втори или трети... Защо се заблуждавате, се чудя, че и спорите.
Вие самите уведомихте ли ги, попитахте ли ги?

Едното ме уведоми, за другото предстои да видим...

# 82
  • София
  • Мнения: 38 903
Моята всичко ми казва. За сега говори като каруцар, другите точки - по-нататък.

# 83
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
По същата логика няма да уча детето си как да пресича, защото е на 5-та нали няма да тръгне да пресича само?!? Аз като родител съм длъжна пред децата си максимално да ги подготвя за опасностите, които те ще срещнат един ден. По тази логика ще уча малкото да гледа светофара, голямото-да се предпази при секс. Бъдещото действие не фиксирам във времето-след 4 или повече години. Но когато съм повторила 10 пъти как да избегне проблема в хипотетична ситуация, при сблъсък с нея то ще е по-подготвено. Това е моята логика.

# 84
  • Мнения: 9 196
Едно е детето да се учи и информира за нещата от живота. Съвсем друго е да му напълниш чантичката на Хелоу Кити с кондоми и да му кажеш - Давай, ти си!

Ако твоята логика е, че когато е изговорена ситуацията, детето ще е подготвено за реакция, защо е нужно да го снабдяваш с презервативи? Щом е подготвено нормално, то само ще знае какво и как да прави и дали изобщо да го прави.

# 85
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Едно е детето да се учи и информира за нещата от живота. Съвсем друго е да му напълниш чантичката на Хелоу Кити с кондоми и да му кажеш - Давай, ти си!

Ако твоята логика е, че когато е изговорена ситуацията, детето ще е подготвено за реакция, защо е нужно да го снабдяваш с презервативи? Щом е подготвено нормално, то само ще знае какво и как да прави и дали изобщо да го прави.
Пак не четеш, явно просто както и в други теми държиш да изплува твоето мнение като най-меродавно. Защо съм постъпила така-защото аз съм родител на това дете и след като съм изговорила нещата с детски психолог ( да, представи си, че чак и на семинар ходих!) съм преценила, че тази реакция е най-близо до моят мироглед и начин на възпитание. Защото държа детето ми да знае, че преценява, съобразявайки се с нашите разговори и мнението ми по темата, но решава то. Не смятам, че дължа обяснение на теб или когото и да е друг, всеки познава детето си и има различен опит в живота. Аз вярвам, че това е моят начин да бъда довереник и приятел, на когото да разчита в тези разговори. Ти с твоето дете можеш да постъпиш по коренно различен начин и той да е най-правилен за вашите отношения. Дано си разбрала този път поне, че всеки има различна гледна точка и не е нужно единият да е прав, другият-крив.

# 86
  • Мнения: 6 846
Лъки Плам, интересно какво е казал психологът за презервативи и 13-годишни. Какви са били мотивите му. Наистина ми е интересно, защото в нашето общество толкова ранен секс не се приема. 15-16 години още от 19 век да, но на 13 не.

# 87
  • Мнения: 9 196
Погрешно си ме разбрала, че се опитвам да наложа някакво мнение, всеки си решава за себе си. Само изказвам моето. А и детето ми е момче, но пак не бих напълнила раницата с презервативи на такава възраст. В никакъв случай.
По-скоро разчитам на други похвати, отколкото да взимам нещата в свои ръце буквално. И определено не се старая да показвам ентусиазъм с покупки на предпазни средства, защото не изпитвам такъв.

# 88
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Лъки Плам, интересно какво е казал психологът за презервативи и 13-годишни. Какви са били мотивите му...
Нищо на така поставен въпрос. Такава уравниловка в характеровите различия при индивидите е просто смехотворно да се допусне дори от лаик-психолог и бих спряла на секундата да плащам 200 месечно за консултации. Какви са конкретно мотивите е твърде дълбоко и лично, за да го плесна в публичен форум, съжалявам.

# 89
  • Мнения: 6 846
Извинявай, ако съм засегнала много лични твои неща, просто ми стана интересно.

Общи условия

Активация на акаунт