Първият път?

  • 30 693
  • 215
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 169
Значи...не съм специалист по въпросите на секса...нямам мнение кога, как и защо...само едно нещо ме удари по главата тук.
Разговори за секса и презервативите на 13 - ДА! Дори може и преди това. Но не и точно преди въпросното заминаване на ски-училище. Защото дадени презервативи преди конкретното пътуване означават само едно - че майка ти го допуска в главата си като възможно.  Щом майка ти го допуска като възможно... и щом има решение - презервативите....защо пък не?

# 106
  • Мнения: X
Е, ти явно допускаш синът ти също да се омъжи, което е една идея по-различно от избора на баща му. Но това са подробности. Важното децата да са живи и здрави и да правят безопасен секс с любимите си хора.

Иначе и аз имам изискванията на Salsisha, но не знам дали някой ще ме пита за тях.

# 107
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Доверието и възлагането на отговорност е доста по-тежко, отколкото забраната в тази възраст. Защото забраненият плод е най-сладък, още от Адам и Ева
Допускам и синът ми да се омъжи, и дъщеря ми да се ожени. Важно ми е да са щастливи.

# 108
  • Мнения: 4 169
Нещо не те разбрах...сори

# 109
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Когато знаеш, че с избора си ще предадеш доверието на любим човек, се чувстваш по-отговорен към действията си. Така по-ясна ли съм?
Вие в една връзка кога сте се  чувствали по-обвързани-когато ви забраняват нещо, което принципно не одобряват, или когато ви заявят, че не го одобряват, но разчитат на вашата преценка и правилни постъпки?!?

# 110
  • Мнения: 4 169
Нещо се е получило объркване в постовете...прочетох този на Блек....за "сина да се омъжи", но не бях видяла твоя и помислих че говори на мен....както и да е....
Аз не осъждам никакви действия на никого нито давам съвети ...защо знам колко е трудно ...и аз не винаги съм адекватна майка. Просто ...е важно какви мисли имаме в главите си по отношение на децата си. Дето са казали хората "да не ти се случва това дето го мисли майка ти". Имам предвид, че едно дете трябва да усеща, че има неща напълно недопустими...поне родителят трябва да създаде такова впечатление. Разговорите да се провеждат ей така...без конкретен повод, информативно....иначе е насочващо.

# 111
  • Мнения: X
Разговорите аз лично ги провеждам при зададени въпроси с разширения по мой избор. И двете деца не са имали задръжки да питат. То с голямото вече няма какво да говоря по тези теми.

# 112
  • Мнения: 4 169
Да, така е по-добре, да се изчакат въпросите преди да се дават отговорите. Но някое деца не питат, смущават се. Моят син само при споменаването на демата "секс" се хвърляше на земята в истерия. Аз нарочно понякога небрежно засягах темата, а не специално...но при тази реакция...блокирах. Питала съм го по-късно защо така реагира, сексът е нещо естествено, той ми казваше "ти си ми майка!! " . Вероятно аз не съм се справила  да създам в негово доверие и спокойствие да разговаря. с  дъщерята, която е доста по-голяма сме говорили без проблем и никога не е имало напрежение.
Но да кажа и моят опит с подобен въпрос. Бях точто на 18 когато зададох този /на авторката на темата/ въпрос на майка ми. Нейният отговор беше "когато обичаш човека". Но сега си давам сметка, че това е подвеждащ отговор. Това с обичането е толкова мътна вода....мисля си че сега ако мен ме попита детето ми бих му отговорила така " Когато почувстваш, че го искаш и че си готова". А един от признаците е това е така, както някой беше написал в темата е че нямаш нужда да задаваш този въпрос. Само по себе си задаването показва че още не си готова.

# 113
  • София
  • Мнения: 24 839

А за социалните...ами те приветстват по един отбрулен зад врата на всяко дете, мдам...ох, дълбоки ориенте, о, нрави🤣

О, подтикване към  курварлък от 13 годишна, о нрави, слагащи циганските порядки в малкия джоб!
Да обясняваш собственото си безхаберие при възпитанието на ценности у детето си с правото на избор, е потресаващо!
Каквото и да кажа повече- няма смисъл, че току- виж и ти си се почувствала засегната и си ме донесла с възмущение.

# 114
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509


О, подтикване към  курварлък от 13 годишна, о нрави, слагащи циганските порядки в малкия джоб!
Да обясняваш собственото си безхаберие при възпитанието на ценности у детето си с правото на избор, е потресаващо!
Каквото и да кажа повече- няма смисъл, че току- виж и ти си се почувствала засегната и си ме донесла с възмущение.
Едва ли която е да било твоя оценка би могла да засегне мен по какъвто и да било начин. За мен тук е място да се разтоварвам и никой няма такава тежест, та да ме докосне емоционално. Все пак, щастлива съм, че дори в реала не ползвам и половината от епитетите на високо моралните постове😉
Моралът и хигиената на душата се възпитават доста преди разговора за секс и всеки, уверен в семената, които е посял в детето си, би могъл трезво и спокойно да приеме, че детето му ще прави своите избори, своите грешки и ще изгражда своите опитности.
Лека вечер от мен, хм..."дами"😁

Последна редакция: вт, 17 апр 2018, 06:26 от Lucky Plam

# 115
  • София
  • Мнения: 23 128
Колкото и да съм широкостроена, на 13 г. децата могат да вършат хиляди други неща, вместо да си бъркат по дупките с моята благословия.

# 116
  • Мнения: X
Колкото и да съм широкостроена, на 13 г. децата могат да вършат хиляди други неща, вместо да си бъркат по дупките с моята благословия.
Напълно съм съгласна, но въпреки това, на тази възраст трябва да са запознати с темата, рисковете и контрацептивите. Никой здравомислещ родител няма да даде благословията си на 13 годишно дете, но е длъжен да го подготви. Виждала съм едни детски датски книжки за съвсем малки деца, темата за секса е обяснена с картинки и по достъпен начин. Това, че детето е информирано, не означава, че е подтиквано към действия!

# 117
  • София
  • Мнения: 23 128
Някъде да съм писала, че смятам да държа детето си в информационно затъмнение? Нямам никакви притеснения да говоря за секс и контрацептиви.

# 118
  • Мнения: X
Синът ми на 13 г. трепеше компютърни герои с часове. Твърдеше, че момичетата са тъпи.
Не ми се вярва и дъщеря ми да прояви чак такъв бесен нагон на тази възраст, че да се налага да я оборудвам с презервативи. Но ако забележа, предполагам, че бих си поговорила с нея надълго и нашироко какво може да си причини с преждевременните сексуални упражнения. На тази възраст момичетата са страхливи.

# 119
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако майка ми ми беше дала презервативи, когато бях на 13, първоначално бих се стреснала. После, когато не ме гледа, бих ги надула като балони и бих си поиграла с тях.
Не искам да засегна никого с това. Според мен едно е да говориш с 13-годишни за контрацептиви, друго е да им ги натикаш в ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт