Първият път?

  • 30 629
  • 215
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 225
Аз говорех по-скоро за благоуханните ефекти.
Въпросът е, че всяко сексуално общуване е свързано с някакви усилия около поддържането на здравна хигиена и безопасност. Иначе е ясно, че хората правят секс от милиони години и без такива усложнения, ама дали бихме го пожелали на децата си? То е ясно, че една голяма част пренебрегват добрите пожелания и карат през просото, в резултат от което има голям брой изпищели я от нежелана бременност, я от венерическа болест. Ама няма начин, нали, щото всеки намек за цивилизован и разумен подход убивал спонтанността.

Моите родители бяха консервативни и никак не са ми помагали по пътя ми.
Но с дъщеря ми няма да е така. И аз лично възнамерявам да я заведа да й изпишат подходящи противозачатъчни, когато й дойде времето. Разговорите са отделно.

Отдалече си личи колко "модерно" мислене имаш в следствие на консервативното мислене на родинтелите си!

В живота не всичко е черно и бяло! Т.е. секса без да са спазени твоите съвети не означана, че някой ще хване спин или забренее...и.т. Нямам идея как ще прецениш кога на дъщеря ти ще и е "дошло времето" но като гледам и това ти ще решиш.

Да се стигне до нежелана бременност , консултациите с гинеколог и всяки месец да ги прави ,няма да помогнат.
Ако в детето е изградена а преди това ДОПУСНАТО правото на собствена мисъл и взимането на СОБСТВЕНИ решения , ВЪЗПИТАНИЕТО  да не употребява или поне да не злоупотребява с алкохол и наркотици напремер , нищо страшно няма да се случи.



# 61
  • Мнения: X
Въобще не стои въпросът за морала при секс между двама пълнолетни и необвързани с други млади хора. То си е ваше право и засяга единствено вас двамата. Поздравления, че си поставила по този начин приоритетите си. Пожелавам ти прекрасна, романтична любов и много щастие с твоя човек.

Момчето ти има ли опит?

# 62
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Каква смела девойка е авторката, аз бих се стреснала, ако сега бях на 18.

# 63
  • Мнения: X
Отдалече си личи колко "модерно" мислене имаш в следствие на консервативното мислене на родинтелите си!
Т.е. секса без да са спазени твоите съвети не означана, че някой ще хване спин или забренее...и.т. Нямам идея как ще прецениш кога на дъщеря ти ще и е "дошло времето" но като гледам и това ти ще решиш.
За да не загрозявам съвсем темата на едно добро момиче, пиша в скрит текст:

Скрит текст:
Точно от теб никой нормален човек не би взел акъл нито за полова хигиена, нито за междуличностни отношения, нито за възпитание на деца. Ама нали каза без препратки към темата ти, няма да те резиля повече. Представям си на какви хубавини можеш да научиш твоите деца с личния си пример и какви нещица си обменяте във вашия безкраен еротичен многоъгълник.

# 64
  • Мнения: 178
Хора, спрете се! Темата е друга и героите също ooooh!

# 65
  • София
  • Мнения: 17 894
Колко да са образовани родители, които препоръчват на млади момичета да се тъпчат с хапчета...
Спестете лафовете за изчистеност, те не са като едно време и т.н.

# 66
  • Мнения: 9 196
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?

# 67
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509


Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?

Мдааа, за следващото ски-училище (чети бе, моме, чети!) ще дам одобрен списък на учениците, за да не фигурира и гаджето в него. Ми така де, откъде-накъде ще ходи е то със съучениците си на лагер.
И какво друго-а, да! Ще назнача денонощна охрана у дома, докато съм на работа, също и ще и купя девствен пояс. Контрол му е майката, и диктаторски режим. Откъде-накъде ще давам свобода на избора и права на мнение.
Много ме разсмя този пост😂
А за социалните...ами те приветстват по един отбрулен зад врата на всяко дете, мдам...ох, дълбоки ориенте, о, нрави🤣

# 68
  • Мнения: 11 989
На 13 са съученичките на сина ми, той не ги е навършил още.Ами те са деца, някои момичета и цикъл нямат още, какъв секс, какво чудо.Съвсем друго е детската любов.По наше време означаваше да си разменяме книги и момчето да ти носи чантата след училище.Сега, не знам...Но честно казано, не виждам нито едно от момиченцата в класа  на сина ми да се интересува и да е готово за секс, ужасно ми се вижда.

На ски училище бих пуснала детето, ако имам еоверие в ръководителите

# 69
  • Мнения: 525
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?
Жената каза ски училище,не романтична почивка с гаджето. То не пречи да е от нейния клас нали...или съседния... И много ми е интересно,как ще разбереш какво прави дъщеря ти? Лично аз,не се гордея с това,загубих девствеността си на 14 и майка ми не разбра. Всеки може да каже "отивам да уча с Грозданка" и да си бие камшика някъде. Хал хабер няма да ти стане къде е и какво прави. Майка ми никога не е говорила с мен на тази тема,никога. Израстнала съм без баща,та и от мъжка гледна точка пак никой не говори с мен. Така че...не бъди много сигурна,че винаги знаеш къде и с кого е дъщеря ти или синът ти Wink

# 70
  • Мнения: X
Преди 15 е супер рано за секс. Но няма как да се предотврати принудително. Ако не е свършена превантивната работа, родителите нямаме шанс. Мисля, че някъде към 12 години е нормално да се започне - не с обясненията какво е секс и как се правят бебета, това вече е минат етап, а с рисковете и как да се избягват, включително в областта на отношенията.

# 71
  • Мнения: X
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

Ако имам дъщеря или син на 13 ще видят ски почивка, като двойка през крив макарон. И говорене ще има да - най-вече, защо няма да отидат на ски училище. Особено внимание ще обърна на педофилията. Пък ако реши да ми се забулва в таен секс ореол на 13, много бързо ще и го отбуля и ще я смъкна на земята.

В тази връзка ... съжалявам, че няма истински социални работници в България. Мисля, че този случай, да дадеш картбланш на 13 годишно да прави секс си плаче за социални служби.

А ако на 13 и купуваш презервативи за почивка с гаджето, на 16 какво ще е?
Не се заканвай, че колко баби на 40 познавам. Децата трябва да ти имат доверие и да споделят. Времената се променят, то и аз на 13 още играех футбол с момчетата и нямах нужда от сутиен, ама това си е било преди 20 години. Важното е да има диалог между родител-дете. Ако тръгнеш диктаторски да забраняваш, забрави, че децата ти ще споделят.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 903
Дъщеря ми е на 13, т.г. ще навърши 14.
Всички още са на етап "харесва ме, не ме харесва". Пишат си глупости, виждат се в двора на училището... Един ден са гаджета, на другия не са. Май даже не се целуват още.

# 73
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Спокойствие за родителите.

# 74
  • Мнения: 9 196
Дъщеря ми е на 13, т.г. ще навърши 14.
Всички още са на етап "харесва ме, не ме харесва". Пишат си глупости, виждат се в двора на училището... Един ден са гаджета, на другия не са. Май даже не се целуват още.

Е, ако някои твърде напористи майки им натъпчат чантите с презервативи, може и да започнат да се замислят по темата преждевременно. Нали за това са родителите, да дават напътствия ...

Общи условия

Активация на акаунт