Първият път?

  • 30 625
  • 215
  •   3
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не говоря за спирала, тя е за раждали жени. Има различни видове противозачатъчни. Затова я посъветвах да отиде при лекар. По принцип между 20- и 30-годишна възраст се препоръчват точно противозачатъчни хапчета. След това нараства рискът от тромбоза.

Момичето е на 18, не е на 14 г. Съвсем нормално е да взема хапчета - със съответно лекарско предписание. Има си състояния, при които хапчетата са противопоказани. Някои момичета така се чувстват по-сигурни - въпрос на избор.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 11:49 от Анонимен

# 31
  • Мнения: 225
Кое е абсурдно? Да ползва презерватив, да отиде да й изпишат противозачатъчни ли?
Ако за тебе това е абсурдно, значи партньорките ти са изключително смели (или глупави) жени.


Пак  почна с обидите.
Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.
А по подходяща тема от тази да се сподели първи път не виждам.

Един презерватив е достатъчен и желание разбира се.


# 32
  • Мнения: 2
Здравейте!
Аз съм мъж и мога да изпитвам само уважение и респект към едно момиче което е на 18г. и още не е направила тази крачка към зрелият живот. Според мен на колкото по-зряла възраст се направи секс за първи път толкова по-добре и за двамата,просто ставате по-зрели с повечко знания и самото удоволствие е много по-силно.И задължително да използвате презерватив/и Simple Smile

# 33
  • Мнения: 225
Здравейте!
Аз съм мъж и мога да изпитвам само уважение и респект към едно момиче което е на 18г. и още не е направила тази крачка към зрелият живот. Според мен на колкото по-зряла възраст се направи секс за първи път толкова по-добре и за двамата,просто ставате по-зрели с повечко знания и самото удоволствие е много по-силно.И задължително да използвате презерватив/и Simple Smile


Празни приказки!
Как така без да са правили секс , като го направят по-късно удоволствието ще е по-голямо?
Някой е пробвал на 16  станал е пак девствен и на 28 пак е пробвал и извадил този извод?

Да си вадиш изводи за човек от бройките му или от годините му на първия път...без коментар.
Има палавници с 2-3 бройки и свестни с 22 .

 2018 е все пак ...

# 34
  • Мнения: X
Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.

Кое му е абсурдното? По-скоро е отговорно и нормално за всеки зрял човек. Пуберите по възраст и манталитет смятат, че предпазването от забременяване и венерически болести разваля удоволствието и е само за сухари.

За тази двойка първият път не е дефлориране набързо на пияна глава отзад в колата, а осъзнат акт и конкретна стъпка в отношенията им. Така че не е странно да подходят обмислено.

Що се отнася до прегледа на партньора, би било добре самият той да се сети за такъв, за да покаже, че е отговорен и гледа сериозно на здравето на себе си и на партньорката си. Като всяко девствено момиче тя със сигурност се притеснява повече от опитна жена. Но ако не се сеща, презервативът така или иначе си е задължителен.

Възрастта според мен няма значение, стига момичето да е биологически съзряло. По-важно е да е психически готова и свързана с партньора, както и да има достатъчно акъл, за да избегне рисковете.

Капоне, при девствените момичета сексът не е същият, както при девствените момчета, дето са способни да свършат още докато си събуват панталона.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 12:11 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 1 756
Здравейте!
Аз съм мъж и мога да изпитвам само уважение и респект към едно момиче което е на 18г. и още не е направила тази крачка към зрелият живот. Според мен на колкото по-зряла възраст се направи секс за първи път толкова по-добре и за двамата,просто ставате по-зрели с повечко знания и самото удоволствие е много по-силно.И задължително да използвате презерватив/и Simple Smile

Не съм съгласна. Когато си срещнал първата си любов и тя е взаимна, ученици сте, диви и млади, не разбирам защо да се чака. Аз бях инициатор на моя първи път като вече бяхме гаджета над шест месеца и после още над година. Нямах и 18 още дори. Всъщност защо да не си разумен? Та ние го планирахме. Искахме да ни е комфортно като и за двама ни беше за първи път. Търсихме си подходящ терен, време, ден и т.н. Обичта е споделяне. Искаш да дадеш всичко независимо дали си на 18. Към пълнолетния автор мога да кажа, че щом пита, има съмнения. Само по себе си това говори, че не е готова. Може и да бъркам.

# 36
  • Мнения: 225
Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.

Кое му е абсурдното? По-скоро е отговорно и нормално за всеки зрял човек. Пуберите по възраст и манталитет смятат, че предпазването от забременяване и венерически болести разваля удоволствието и е само за сухари.

За тази двойка първият път не е дефлориране набързо на пияна глава отзад в колата, а осъзнат акт и конкретна стъпка в отношенията им. Така че не е странно да подходят обмислено.

Що се отнася до прегледа на партньора, би било добре самият той да се сети за такъв, за да покаже, че е отговорен и гледа сериозно на здравето на себе си и на партньорката си. Като всяко девствено момиче тя със сигурност се притеснява повече от опитна жена. Но ако не се сеща, презервативът така или иначе си е задължителен.

Възрастта според мен няма значение, стига момичето да е биологически съзряло. По-важно е да е психически готова и свързана с партньора, както и да има достатъчно акъл, за да избегне рисковете.

Капоне, при девствените момичета сексът не е същият, както при девствените момчета, дето са способни да свършат още докато си събуват панталона.


Невярвам ,че дори един потребител  е направил първия път по начина по който съветваш, дори невярвам и да е чувал.


# 37
  • Мнения: X
НЕВЯРВАШ, че някой е чувал за гинеколози и противозачатъчни ли?

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.

# 39
  • Мнения: 3 724
Понеже повечето тук сме родители, на каква възраст вие бихте дали картбланш за секс на децата си?
За да не е просто анкета, аз ще отговаря първа. Имам дъщеря на 13, от 4 м.има приятел. Познавам момчето, идват у нас на гости, играят карти, гледат клипове-такива безобидни неща. Но като тръгнаха на ски-училище купих пакет презервативи и проведох поредният дълъг разговор за предпазването от болести и нежелана бременност, дадох ясно да разбере, че е твърде рано, но ако тя реши( защото това е нейният живот и дори да забраня аз-няма как да я спра) трябва да подходи отговорно и осъзнато. Според мен( като дете на много консервативни родители) сексът е една от темите, които в никакъв случай не бива да са табу в семейството. Защото иначе се обвиват в един тайнствен ореол, който само форсира любопитството на децата и може да е с обратен ефект.
Сека на 13? Шокиран съм! Вярно, че децата сега съзряват по-рано, но преди 14 е подсъдно. Дори и ако е по взаимно съгласие.

# 40
  • Мнения: 225
НЕВЯРВАШ, че някой е чувал за гинеколози и противозачатъчни ли?

Да изопачавш думите не прилича на човек с капацитет!
Прочети пак в какво не вярвам!!!

По отношение на съвета, който даваш - В "малкия принц" на един цар изпълняват всички заповеди- За тези които не са го чели- Изпълняват защото издава САМО заповеди, които могат да бъдат изпалнени.

Какъв е смисъла да дам съвет на 150 кг човек да тича по 1 час на ден за да отслабне? Никакав!

Lucky Plam няма какво повече да направиш , освен да повтаряш периодично.
И може би, че каквото и да се случи , да сподели с теб, за да помогнеш при евентуална бременност или болест.
Т.е  ти да си доверения човек.





# 41
  • Мнения: X
НЕВЯРВАШ, че някой е чувал за гинеколози и противозачатъчни ли?

Да изопачавш думите не прилича на човек с капацитет!

Също така не прилича на човек с твоите житейски избори да дава оценки кое е желателно в ранния сексуален живот и кое - не.

Заповеди тук никой не е давал, само пожелания и съвети, при това напълно реалистични.
Ако питаше друг тип момиче, на друга възраст и с друг вид поведение, съответно съветите щяха да са различни. Не е задължително човек да мине през всички житейски грешки. Аз поне не бих го пожелала на собствената си дъщеря.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 14:32 от Анонимен

# 42
  • Мнения: 11 505
Споделям мнението, че разговорите за секс не трябва да бъдат табу. Моят Лонгур е на 17... девойката гаЖе на 16 ... Говорила съм с Лонгура многократно на тема секс, баща му е говорил също тоже! Разликата с презервативите при нас беше, че го пратих сам да си купи, защото т'ва за момчетата си е повод за гордост. Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839

Абсурдно е да отидеш на гинеколог , да говорите за венерически болести, да искаш медицинско от евентуалния партньор , всичко с цел първи път.
А по подходяща тема от тази да се сподели първи път не виждам.

Един презерватив е достатъчен и желание разбира се.




Презервативите се късат и в ръцете на неопитни хора, още по- голяма е вероятността да се случи.
По- добре презастраховане, отколкото бременност от първия път.

# 44
  • Мнения: 225
Black_Sapphire, убеждавам се за пореден път ,че диалог ти е дума която неразбираш.
Аз съвети не съм давал , даде ги ти и то нереалистични!!!
Задаваш въпроси а не обичаш да отговаряш.
Питам  теб или който и да е дали е отишъл с медицинско на партньора за първия път и след диалог с гинеколог с рецепта за противозачатъчни?
Поне 1 ???

Разбира се отговор не очаквам освен поредната доза ирония и  злоба гарнирани с чувство на превъзходство!




Общи условия

Активация на акаунт