Първият път?

  • 30 620
  • 215
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
За първият път няма подходяща възраст, а подходящ човек. Естествено и двамата трябва да осъзнавате какво правите, да използвате контрацептиви и т.н,  тъй като сексът е доста голяма отговорност. Смятам, че на твоята възраст е напълно нормално.

# 46
  • Мнения: 3 724
Презервативите се късат и в ръцете на неопитни хора, още по- голяма е вероятността да се случи.
И кво? Ние ли да ходим да им ги слагаме?

# 47
  • Мнения: 15
Познавам момичета, започнали на 16, познавам и такива, които са чакали точния човек до 20. Ако партньорът не го е грижа за човекът до него и не се опитва да го предразположи или ако очакванията са нереалистични, на каквато и възраст да е човек, има риск да остане силно разочарован.

# 48
  • Мнения: X
Аз съвети не съм давал , даде ги ти и то нереалистични!!!
Задаваш въпроси а не обичаш да отговаряш.
Питам  теб или който и да е дали е отишъл с медицинско на партньора за първия път и след диалог с гинеколог с рецепта за противозачатъчни?
Поне 1 ???

Въпроси не съм задавала, но ето сега задавам: колко хора изчакват първия си път след 2-годишна връзка? Май не много, а? Така че е излишно да ме питаш колко са спазили желателните мерки за безопасност.

Диалогът с гинеколог и вземането на ПРЕВАНТИВНИ контрацептивни мерки (а не след като е станала белята) е просто задължителен за всяко момиче, което възнамерява да води полов живот, независимо дали в момента има предвид конкретен човек. Но това спада към манталитета на образованите и отговорни момичета с образовани и отговорни родители. Не съм казала, че всички го правят.

# 49
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Момичето, ако ви чете, може да поразмисли и да се откаже.
След няколко години може да пусне тема: "На 30 години късно ли е да го направя за пръв път?"

# 50
  • Мнения: X
Момичето отдавна го няма в картинката, ако не е било някакво социологическо проучване.

А тонът стана такъв, защото се налага да се доказват неща от типа на ползата от миенето на зъбите. Без съмнение, ако се задълбае човек, би му се отщяло и да се целува при мисълта за всички усилия около устната хигиена.

# 51
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Някъде бях чула/чела, че когато двама души се целуват, си разменят около 200 вида вируси.
Не се заяждам, само споменавам.

# 52
  • Мнения: X
Някъде бях чула/чела, че когато двама души се целуват, си разменят около 200 вида вируси.
Не се заяждам, само споменавам.
Да, така е "Със слюнката се обменят милиони бактерии – по време на 10-секундна целувка се обменят около 80 милиона бактерии.". Също така, човешката слюнка е по-мръсна от тази на животните. Ако те ухапе човек, последствията са доста по-лоши от тези, ако те ухапе куче. Имаше едно доста интересно предаване по NG на тази тема.

# 53
  • Мнения: 178
Някъде бях чула/чела, че когато двама души се целуват, си разменят около 200 вида вируси.
Не се заяждам, само споменавам.
Ами, че то устата като цяло си е доста мръсно място  Laughing

# 54
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако те ухапе човек, последствията са доста по-лоши от тези, ако те ухапе куче.

Ще ме умориш от смях.
За много хора хапането не е част от "програмата".

# 55
  • Мнения: X
Аз говорех по-скоро за благоуханните ефекти.
Въпросът е, че всяко сексуално общуване е свързано с някакви усилия около поддържането на здравна хигиена и безопасност. Иначе хората правят секс от милиони години и без такива усложнения, ама дали бихме го пожелали на децата си? То е ясно, че една голяма част пренебрегват добрите пожелания и карат през просото, в резултат от което има голям брой изпищели я от нежелана бременност, я от венерическа болест. Ама няма начин, нали, щото всеки намек за цивилизован и разумен подход убивал спонтанността.

Моите родители бяха консервативни и никак не са ми помагали по пътя ми.
Но с дъщеря ми няма да е така. И аз лично възнамерявам да я заведа да й изпишат подходящи противозачатъчни, когато й дойде времето. Разговорите са отделно.

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 16:36 от Анонимен

# 56
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Чудя се дали авторката вече е решила дилемата си или чака резултати от медицински изследвания, но то не е моя работа.

# 57
  • Мнения: 178
Мисля, че е взела решение още при първите 2-3 отговора Laughing Крайна сметка тя се интерисуваше дали е в подходяща възраст. Дано не убиха романтиката коментарите за надценяването на секса.

# 58
  • Мнения: 2
Здравейте,
включвам се, за да благодаря, че се отзовахте на въпроса ми. И да се извиня , ако съм станала причина за конфликти...Аз съм наясно, че за някои хора е странно това което попитах - не ме разбирайте погрешно, не живея в пещера и пълен мрак относно понятието секс. Просто преди не съм се интересувала толкова от момчета, колкото от уроците.Сега нещата са паралелни, понеже се чувствам много добре с това момче.Та, въпросът ми беше от чисто морална гледна точка, да чуя и нечие друго мнение, дали постъпката ми би била правилна, ако я предприема...и така. Благодаря ви отново, че активно съдействахте на моите мисли. Heart

# 59
  • Мнения: 14 654
Щом говориш за момче, а не за някой 40-годишен мазниславец, не виждам нищо неморално. Един пенсиониран вече гинеколог казваше - ми, ще се любат младите, какво да правят, ние дъртите ли да се любим.

Общи условия

Активация на акаунт