Първият път?

  • 30 627
  • 215
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 15 619
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат. Аз съм чувала и виждала истории, подобни на тая на Капоне. Не се заблуждавайте, че такива неща се случват само на някого другиго, в нечие далечно семейство или в "уайт траша".
Неслучайно в началото на темата се почудих, как едно 18-годишно девойче ще пита за мнението на големи жени по този въпрос...

# 181
  • Мнения: X
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат.
Така е. Но когато мама връчи пакет презервативи на 13-годишното си дете, тя се превръща в някой, който дава негласното си одобрение на картинката, описана от оня гений на мисълта (забравих му името), който се изпляска по-горе.

# 182
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Обсъждах си темата с приятелки на различна възраст,за да си сверя часовника и всички стигаха до заключението, че тези изводи презервативи=благословия и одобрение от родителя са от хора, които интерпретират събитието водени от личен опит, спомени какви са били и са сега, и собствена преценка.
За щастие от необремененото от такива спомени съзнание на детето действието се прие точно по начина, който имах предвид, така, че едва ли единственият начин за възприемане на действието е с точно това значение, с което вие го натоварвате. Всичко опира до индивида.
Същевременно не мога да не се съглася с luna-познавам лично дете на списваща съфорумка, виждала съм негови чатове, тя го мисли за ангел небесен, но е леко трагично положението с мръсотиите и вулгарностите, които то пише. За щастие, контактите ни с него са вече отдавна минало забравено.

# 183
  • Мнения: X
Обсъждах си темата с приятелки на различна възраст,за да си сверя часовника и всички стигаха до заключението, че тези изводи презервативи=благословия и одобрение от родителя са от хора, които интерпретират събитието водени от личен опит, спомени какви са били и са сега, и собствена преценка.
Вероятно имаш нужда да рационализираш действията си и тези изводи ти звучат много утешително, но те нито са верни, нито са в интерес на детето ти. В момента поставяш собствената си нужда да се оправдаеш пред себе си над нуждите на детето си. Може да ти звучи много утешаващо, че ние правим тези изводи заради нашето кофти минало, но грешиш грубо и последиците може да са тежки.

# 184
  • Мнения: 3 724
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.
Разбира се, че можеш да не се съгласиш с мението ми, но не е коректно да асоциираш твоето мнение с това на всички бгмами . Едно е какво искаш ти, съвсем друго е какво се случва. Не можем да управляваме живота на хората - нито ти, нито аз, нито който и да е било. Който може да проумее това, ще живее по-спокойно.

# 185
  • Мнения: 9 196
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.
Разбира се, че можеш да не се съгласиш с мението ми, но не е коректно да асоциираш твоето мнение с това на всички бгмами . Едно е какво искаш ти, съвсем друго е какво се случва. Не можем да управляваме живота на хората - нито ти, нито аз, нито който и да е било. Който може да проумее това, ще живее по-спокойно.

Ами то някои и собствения си не могат да управляват и какво от това? Да вдигнем ръце от всичко? Много е вероятно, ако искаш да управляваш нечий живот, да не успееш и много е вероятно, ако го насочваш правилно успеха да е достатъчно голям, за да се сметне за успех.

Странно е ти да обясняваш за живота и децата, от позицията на родител, който не се вясва в къщи, не пуска жена си на работа, но за сметка на това я караш да участва в мръснишките ти хобита. Все пак повечето хора тук не целят да постигнат твоя модел, а да го избегнат за децата си.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 849
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат. Аз съм чувала и виждала истории, подобни на тая на Капоне. Не се заблуждавайте, че такива неща се случват само на някого другиго, в нечие далечно семейство или в "уайт траша".
Неслучайно в началото на темата се почудих, как едно 18-годишно девойче ще пита за мнението на големи жени по този въпрос...

Много ясно е, че се проявяват другояче. И ние сме били деца, и ние помним.
Тук, обаче, обсъждаме поведението на родителите, а не на децата. Затова 13-годишните са непълнолетни по закон, защото не могат да предвидят всички последици от поведението си. Ние, обаче, би трябвало да можем и да правим всичко възможно да ги предпазим от това, което може да ги нарани и да им навреди
Иначе да - всеки мисли своето дете за ангел небесен, но темата не е за това. Да си затваряме очите пред собствената вина за нещата, които се случват децата ни, е най-малкото глупаво.

# 187
  • Мнения: X
Да си затваряме очите пред собствената вина за нещата, които се случват децата ни, е най-малкото глупаво.
А ако заедно с това, я прехвърляме на другите, освен глупаво, става и опасно. Защото попарата ще я сърба основно детето.

# 188
  • Мнения: 9 196
А отношенията дете-родител се отразяват на хората, докато са живи. Това, че се появяват нови отношения нищо не означава.

# 189
  • Мнения: 15 619
Всъщност, давате ли си сметка, че навън няма отношения родител - дете, има други отношения. Там децата се проявяват другояче. Тази страна точно родителите не я виждат. Аз съм чувала и виждала истории, подобни на тая на Капоне. Не се заблуждавайте, че такива неща се случват само на някого другиго, в нечие далечно семейство или в "уайт траша".
Неслучайно в началото на темата се почудих, как едно 18-годишно девойче ще пита за мнението на големи жени по този въпрос...

Много ясно е, че се проявяват другояче. И ние сме били деца, и ние помним.
Тук, обаче, обсъждаме поведението на родителите, а не на децата. Затова 13-годишните са непълнолетни по закон, защото не могат да предвидят всички последици от поведението си. Ние, обаче, би трябвало да можем и да правим всичко възможно да ги предпазим от това, което може да ги нарани и да им навреди
Иначе да - всеки мисли своето дете за ангел небесен, но темата не е за това. Да си затваряме очите пред собствената вина за нещата, които се случват децата ни, е най-малкото глупаво.
Нищо подобно не виждам в темата - отваряне на очите за собствена вина като родители, по-скоро другарски съд срещу една майка, която е споделила свое решение относно детето си. И коментари как това не трябва така да се случва и не, на моето няма да се случи така. Голямо отваряне на очи, няма що!
Ако се разграничиш поне на думи от един проблем на обществото, се надяваш, че няма да ти /обръщението не е конкретно към теб, Клер/ се случи или пък се самоуспокояваш на друг гръб, че ти правиш най-доброто.
Затова и коментирах.
П. П. Да не си затваряш очите по отношение на собствените си грешки спрямо децата си включва единствено осъзнаване на собствените грешки, не вторачването в чужди и несподелянето на свои.
Нямам какво повече да кажа по темата.

# 190
  • Мнения: 9 196
Не е другарски.

Но лично за мен си е за критика тая постъпка. Както съдя собствените си постъпки, така и на другите. Не знам, каква е тая параноя, да не осъди някой нещо случайно. Това си е съвсем в реда на нещата.

# 191
  • Мнения: X
Не бих нарекла другарски съд опита да ѝ се обясни, че постъпката ѝ е глупава и много опасна.

# 192
  • Мнения: 3 724
А може ли да не сме съгласни с твоите мнения? Животът може и да се променя в някои отношения, но в други е добре да си остане същият.
Разбира се, че можеш да не се съгласиш с мението ми, но не е коректно да асоциираш твоето мнение с това на всички бгмами . Едно е какво искаш ти, съвсем друго е какво се случва. Не можем да управляваме живота на хората - нито ти, нито аз, нито който и да е било. Който може да проумее това, ще живее по-спокойно.

Ами то някои и собствения си не могат да управляват и какво от това? Да вдигнем ръце от всичко? Много е вероятно, ако искаш да управляваш нечий живот, да не успееш и много е вероятно, ако го насочваш правилно успеха да е достатъчно голям, за да се сметне за успех.
Странно е ти да обясняваш за живота и децата, от позицията на родител, който не се вясва в къщи, не пуска жена си на работа, но за сметка на това я караш да участва в мръснишките ти хобита. Все пак повечето хора тук не целят да постигнат твоя модел, а да го избегнат за децата си.
Когато някой няма какво смислено да каже по темата - започва да обижда и да намесва други теми, които нямат връзка с тази.  Ако имаш нещо лично против мен - моля да разрешим спора на лични. Познаваш ли ме, че твърдиш, че не се вясвам в къщи? Или че не пускам съпругата на работа? Тя има пълната свобода да прави каквото си иска, такава свобода, каквато малко жени имат. Подкрепям я за всичко и я съветвам да направи нещо за себе си. На колко от вас мъжете са ви предлагали да се запишете да следвате избрана от вас специалност?

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 18:14 от Manekena

# 193
  • Мнения: 9 196
Аз си имах специалност, когато се омъжих, не сме се взели в междучасието.
Коментирам, това, което ти лично си написал, ако си послъгал - не е мой проблем и освен това е точно по темата поста ми, който си цитирал. Фокусирай се. Не навсякъде минават манипулацийките ти.

# 194
  • Мнения: 6 846
Защо да е другарски съд?  Това е форум и всеки е свободен да изкаже мнението си. На мен лично темата ми е интересна, макар че не ме вълнува пряко, тъй като и аз и детето ми вече сме далече от тези вълнения. Съвсем искрено, без да съдя някого, смятам че за презервативи на 13 е твърде рано и се надявам да си остане така, когато дойде времето и на внуците ми.
Доколкото знам все още според законите в България секс с лица под 14 години е престъпление.

Общи условия

Активация на акаунт