Първият път?

  • 30 697
  • 215
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Това, че детето е информирано, не означава, че е подтиквано към действия!
Самата истина. Само че връчването на пакет презервативи на 13-годишно не е в категория "информирам". Да му набутам презервативи в ръцете означава, че съм приела възможността то да прави секс на тази възраст. Сори, неприемлива е подобна възможност. Абсолютно неприемлива и лишена от елементарен разум е и постъпката на майката, нищо че е водена от добри намерения. Но мисля, че всички знаем кой път е покрит с добри намерения. Уникална глупост! Ако имаше конкурс за най-глупава постъпка на родител евър, тази щеше да отвее конкуренцията.

# 151
  • Мнения: X
Ама тя дава по 200 лева месечно и психологът тъй я съветва.

# 152
  • Мнения: 6 866
Все пак тя заяви, че причините да постъпи така са много лични и не желае да ги споделя във форума. Нека уважим решението й да не споделя причините.
Иначе се успокоих, че за българското общество е силно неприемлив секс на 13 все още.

# 153
  • Мнения: 9 196
Че каква лична причина може да има, да връчиш презервативи на дъщеря си?! Да не мисли да я продава скоро на пазара за булки?

По много лични причини си купуваш презервативи за лична употреба, не за дечурлигата.

# 154
  • Мнения: 30 802
Ми неприемливо е, да не сме Швеция...

# 155
  • Мнения: 6 866
Или пък арабският свят, където от векове това е традиция.

# 156
  • Мнения: X
Там не ползват презервативи, нито имат извънбрачен секс.

# 157
  • Мнения: 9 196
Извинявам се за въпроса, ако е вулгарен, ама ... на 13 годишното ... има ли изобщо презерватив, дето да му е по размер за инструментчето?! Rolling Eyes

То трябва нещо, като гумен пръст да е.

# 158
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но имаше един период, когато колегите бяха на 25-26 и имаше една мода да оправят мацки на 13. Така че презервативите не са за момченцата на 13, а за батковците. Вече е въпрос на родителски капацитет дали 13-годишната ще ходи по батковци. За мен това е по-големият проблем, а не да се пробва с Иванчо за 20 секунди.

# 159
  • Мнения: 6 866
Блек сапфир, но е прието да се женят деца и да правят секс. Радвам се, че съм израснала в среда, в която сексът на 13 е толкова неприемлив колкото пушенето на 5.

Салсича, дори и да му става, не е това акцентът. Моето дете на 13 беше високо 182 и носеше 43 номер обувки.

# 160
  • Мнения: 14 654
Добре, секс между 13-годишна и 14-годишен може да е ранен, но все пак допустим, но я си представете секс между 13-годишна ученичка от ски-училището и 20-годишен местен селянин, загорял като тираджия. И 13-годишната да е дъщерята, която се мисли за голямо момиче, защото мама вече й е дала презервативи. Ще си играе тя с пикльовци, при положение че има батковци.
Пп: със Сирен сме писали едновременно, което е още по-показателно какъв може да е сексът на 13. Наскоро моя приятелка ми сподели, че 13-годишната й дъщеря има гадже на 17. Е, 17-годишният няма ли да я натисне за секс според вас, да й обясни, че изглежда много по-голяма от връстничките си и направо е като 17-годишна?

# 161
  • Мнения: 9 196
Защото беше писала, че ще ходят на ски с гаджето, пък после се оказа, че не само с гаджето ами целия клас, та явно са от един клас и на 13 двамата ...

# 162
  • Мнения: X
Все пак тя заяви, че причините да постъпи така са много лични и не желае да ги споделя във форума. Нека уважим решението й да не споделя причините.

Мисля, че имам представа за причините, защото тя доста често се е оплаквала в една друга тема. Затова съм сигурна, че е водена от добри намерения, а също така от чувство за вина и желание да компенсира дъщеря си заради преживените проблеми. Но добрите намерения не правят постъпката по-малко глупава, а в техния конкретен случай последиците от тази глупост само ще дооплескат нещата. Неуравновесена и психически и емоционално уязвима тийнейджърка получава пакет презервативи от мама, т.е. карт бланш за секс. Отлична идея, няма що.

# 163
  • Мнения: 4 169
Все пак тя заяви, че причините да постъпи така са много лични и не желае да ги споделя във форума. Нека уважим решението й да не споделя причините.

Мисля, че имам представа за причините, защото тя доста често се е оплаквала в една друга тема. Затова съм сигурна, че е водена от добри намерения, а също така от чувство за вина и желание да компенсира дъщеря си заради преживените проблеми. Но добрите намерения не правят постъпката по-малко глупава, а в техния конкретен случай последиците от тази глупост само ще дооплескат нещата. Неуравновесена и психически и емоционално уязвима тийнейджърка получава пакет презервативи от мама, т.е. карт бланш за секс. Отлична идея, няма що.

Искрено и съчувствам...защото знам какво значи да изпитваш вина, която води до компенсации, които водят до неадекватности, които водят до още повече проблеми, които водят до още повече вина и т.н. и знам как се чувства една майка в тоя порочен кръг. Знам също какво значи в безпомощността да си да търси помощ под дърво и камък -  психолози, съвети от приятели  и т.н. , но накрая разбира, че нищо, абсолютно нищо не върши работа..защото я няма естестваната връзка с детето, по която тесат невидимите енергии на любов, защото има ли вина любовта не е там, а няма ли я любовта - нещо не работи, по-добре нулева активност в тоя случай защото иначе става е те това с презервативите. С най-добрите намерения правиш най-големите глупости и циклиш в порочния кръг.

# 164
  • София
  • Мнения: 2 854
Често един проблемен тийнейджър има нужда от твърда ръка и ясни правила, а не от прекалено либерално отношение. И не става дума за някакъв консерватизъм във възпитанието, а за казуси, описани именнно от психолозите. Прекалената свобода често обърква неподготвеното детско съзнание и, без да може ясно да формулира защо, детето или юношата се бунтува и прави глупости именно защото се чувства несигурен от липсата на определени граници и рамки.

И още нещо - ако едно дете има проблеми, не възлага ли майката прекалени надежди тези проблеми да бъдат решени от едно друго дете? Онова момче, също на 13 или 14, дали е подготвено да бъде опора и истински приятел на проблемното си гадже? Колко трае привързаността на тази възраст? И дали един секс, след който не се знае как ще се развият отношенията, няма да нарани още повече една уязвима тийнейджърка? Ако бях майка на такова дете много бих се замислила по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт