"Европа пуши като за последно"

  • 1 731
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
От догодина в Кралството се забранява пушенето на обществени места напълно!! Това включва пъбове и клубове  Crazy

Ехееееееей, и ние веднъж да изпреварим Кралството. Стига само сме ви копирали  Mr. Green В Нова Зеландия това е факт от няколко години.

# 16
  • Мнения: 5 183
Изхождайки от тук и плодовите млека трябва да се забранят  newsm78

Не 4е не давам плодови млекца, но да ти кажа те са същата "здравословна" храна, както и сладоледа. То е толкова мляко, колкото аз съм Мис свят ... то са ароматизатори, оцветители, сгъстители, консерванти ... мани-мани
Давала съм на Томи подквасено от мен мляко с лъжица мед или сладко. Хубаво е, а и знаеш какво му даваш. НО най-4есто давам от тези, де  Embarassed гадните, но вкусни и разнообразни, предлагащи се в супермаркета

# 17
  • Мнения: 2 959
...Гледат ни като изкопаеми когато с Алекс започнем да ядем плодовете които никой не пипа в чинията...
Билянче, а какво те притеснява как те гледат?  Thinking Ти си успяла да научиш Алекс на тази възраст да предпочита плодовете пред всякакви други сладки изкушения/ нещо което много др. мами приемат за непосилна задача/, за което шапка ти свалям. Heart Eyes

...аз мисля 1е и ние носим голяма отговорност да възпитаме децата си в навиците които намираме за добри...
И аз споделям мнението на Анна, че майката е тази която ако не да определя, то поне да насочва детенце към правилният избор за храна. Личният пример е много важен в таз насока. Peace

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хах, тук при нас в студентските клубове въведоха специални вечери без пушене. Не знам дали се е отразило на посещаемостта, но имаше доста дискусии в началото.
Аз друго се чудя, като толкова се напъват да забраняват, откъде после приходи от данъци (а от цигарите се докарват доста) или..както е предолжил един от френските ЕС-депутати:  да вкарат нов данък в/у СМС и е-мail  Thinking
И в този ред на мисли, в Германия пък се заговори наскоро, че всеки, кийто рекламира "здравословна храна" трябва да докаже ч/з изследвания, че наистина е здравословна....

# 19
  • Мнения: 3 491
Аз пък проблема с пиците не разбирам много  newsm78. Има ли нещо нездравословно в тях, което да не знам? Става въпрос за разточено тесто (в повечето случаи прилично тънко разточено) със сирене отгоре, с наредени отгоре броколи, лук, гъбки, домати ... Не мисля, че има запръжки. Струва ми се по-малко тестяно от баница и си мисля, че по-малко дразни стомаха от яхния, пържени кюфтета, пържени тиквички, китайска или индийска кухня.

# 20
  • Мнения: 7 430
Тук в Квебек в много от заведенията има място за пушачи и непушачи, все още се пуши и в учрежденията, но от 1 -ви юни това ще е само мит Crossing Arms макар, че не мога да си го представя като знам как народа пуши ли пуши в моловете пред кафенцата и закусвалните и на местата, определени за тази цел.
Днес с колата попаднахме на задръстване от митингуващи, които не бяха съгласни този нов закон, но едва ли ще има резултат.

# 21
  • Мнения: 676
Kalida е писала, 4е в Канада не се пуши в затворени помещения, особенно в Онтерио от както аз съм тук ве4е 6 години не ни се е слу4вала да вляза някъде и да се пуши Naughty Макар, 4е аз съм пуша4 много ми харесва това. Спомням си първото ми прибиране в БГ след 4 години от летището се ка4вам на такси с Раян на 1г. и таксиметровия запали цигара в таксито, останах като гръмната, незнаех как да реагирам и какво да направя идваше ми да спра таксито и да сляза, но в същото време бях толкова развълнувана, 4е съм в БГ...найстина незнаех как да реагирам. много съм за пушенето навън.

# 22
  • Мнения: 3 367
блажка ,проблемът с пиците е 1е ядат само това;т.е 6 дена в седмицата децата които гледах в 1икаго ве1еряха пица със сирене само,закусваха сириъл -един вид, и на обяд хапваха бял хляб с едно пар1е балони и туи то;така и не разбах как не умряха от авитаминоза тез деца..
ина1е си права-ако се прави с ниска масленост сирене,пове1е зелен1уци и без мазните пеперони-пицата е 1удесна храна,аз купувам от пицарията до нас само тестото замръзено и разто1ено и става за 3 мин ве1ерята:)
Анна

# 23
  • Мнения: 5 299
Тук все пак си има заведения, които са или само за пуШачи, или не се пуШи. Обикновено е обозначено на вратата оЩе. Не знам как е на други места, ама тука си пуШат масово по улицата, и е нормално явление. Дори и аз пуШа, докато в БГ не бих запалила цигара в движение например. Blush

# 24
  • Мнения: 7 914
От цигарите най- ми пречи миризмата им! Неприятно ми е , косата ми да ми мирише на цигари и то при положение, че самата аз нямам никакъв принос за това! smile3521

# 25
  • Мнения: 5 475
От цигарите най- ми пречи миризмата им! Неприятно ми е , косата ми да ми мирише на цигари

  И аз като теб,макар,че съм бивша пушачка,но съм ги оставила от почти 10 год.
 А в Италия също е забранено пушенето на обществени места,в заведенията,освен ако няма отделно място за пушачи...за съжаление обаче съученичките на дъщеря ми пушат почти всички!  Twisted Evil

# 26
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
И в Шотландия забраниха пушенето на обществени места преди около месец. Мъжът ми казва, че преди пушачите в завода им пушели извън цеха, навън на открито, но сега са забранили на територията на целия завод и трябва да излизат извън портала...

Иначе по улиците е нормално да видиш пушещи хора - като няма къде другаде... Според закона дори, ако очакваш майстор да ти дойде вкъщи, трябва един час преди това да спреш да пушиш и да проветриш, за да не го тровиш, докато работи, защото домът ти му е работно място.  newsm78 Не вярвам някой да го направи, но все пак... И на мен като на бивша пушачка (бивша на прихълцвания, от няколко месеца, иначе не пуших преди това 1 година, ама... Tired ) тоя закон много ми отърва - по-добре да няма къде да се пуши, за да не се изкушавам.  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 825
Тука, както е казала Бейби, си има заведения за пушачи и такива за не пушачи, като вторите са много малко  Mr. Green
Наистина испанците пушат като за последно, преди да въведат закона, всички много протестираха и се притесняваха, но нещата си дойдоха на мястото. Единственото което стана е, че сега заведенията плащат по-голям данък, защото всички предпочитат да са зона за пушачи - всички барове, клубове и пъбове са такива зони   Mr. Green
По улиците се пуши най-редовно, както казва Бейби, в БГ няма и да ти мине през главата да пушиш в движение, но тука си е просто нормална гледка и на никого не му прави впечатление  Blush
На летищата направиха специални места за пушене, с едни самопочистващи се пепелници и силни аспиратори точно над тях - много са ценни  Simple Smile
Единствено не се пуши в болници и магазини  Mr. Green , но може пред тях  Wink

# 28
  • Мнения: 7 914
И в Шотландия забраниха пушенето на обществени места преди около месец. Мъжът ми казва, че преди пушачите в завода им пушели извън цеха, навън на открито, но сега са забранили на територията на целия завод и трябва да излизат извън портала...


Плюс това няма да се краде от работното време smile3508 - особено ако с карти newsm62

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Аз ги умислих горките испанци, а то нямало за какво  Mr. Green
Тук хем още не е забранено пушенето навсякъде и въпреки това е доста по-ограничено. Представям си догодина какво ще стане  Crazy
Millla, извинявай, аз съм писала в Кралството, а то в същност само за Англия се отнася  Embarassed
В България ми беше мъка, защото съм непушач, а там за съжаление непучачите никой за нищо не ги бръсне. Дори като бях бременна,1 колегите ми не спряха да пушат в стаята. Тук се родих, много по-хубаво е така за мен, но пък ми стана жал за пушачите. Много са дискриминирани  Rolling Eyes И застраховките са различни за пушач и не пушач.
Тук са ми интересни със закона за алкохола. До 11 часа се продава и след това, ако искаш да продаваш трябва специален лиценз. Много са смешни, когато в пъба 5 минути преди 11 дрънват една камбанка и народа се изнася към бара, да си купи последната халба  Mr. Green След това си пият до към 12. Въпросът е алкохола да не е купен след 11 Wink

Общи условия

Активация на акаунт