Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 50

  • 43 260
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 478
Аз ѝ звъннах по телефона на педиатърката и тя каза, когато искам да отида да се видим, ако имам някакви въпроси. Ако не, било след раждането чак.

# 16
  • Мнения: 1 756
За сънищата :



# 17
  • София
  • Мнения: 661
Ще диря педиатър значи...

Аз от както съм бременна само еротични сънища сънувам... Grinning

# 18
  • Мнения: 5 468
Аз не съм яла месо, яйца, мляко през бременността родих си здраво доносено дете.
Всеки бива да намери най- доброто за себе си.

Един организъм, който се оформя, има нужда от определени хранителни вещества и съответно си ги набавя. Бебето не се вълнува особено от хранителния режим на майката, а просто си взима необходимото. В този смисъл, непълноценното хранене се отразява най-вече на майката, която не си набавя достатъчно от веществата, които бебето взима от нея. Разбира се, че всяка бременна трябва да се храни според собствените си предпочитания, но изключването на цели групи храни не е желателно. Най-добрия източник на качествен протеин си остава месото, а протеинът е изключително важен за развитието на бебето. Млечните продукти също са важни заради калция, който също е необходим на бебето и то си го взима. Съответно последиците за майката от липсата на калций може да не са никак приятни.

Изводът е, че бременните трябва да се хранят разнообразно без да изключват цели групи храни. Никой не казва да се тъпчете с месо, ако не обичате толкова, а просто хапвайте по малко. Бременността не е период, в който да се изпада в крайности. Ето полезна статия за храненето по време на бременност:

http://americanpregnancy.org/pregnancy-health/diet-during-pregnancy/

# 19
  • София
  • Мнения: 18 700
Няма крайност това ми е обичайният начин на хранене просто  забременях и си го следвах.
Аз си следя показателите и съм  ок,

За друг може да не важи това.

# 20
  • Мнения: 2 681
Искам да попитам опасно ли е бременна 16 - 17та седмица вчера цял ден е карала колело.
Същата до сега нито и е било лошо, нито други оплаквания.
Ходи много пеша, живее както преди.
Млад колега ми сподели какво са правили вчера с жена му и се зачудих за колелото.
А съм забравила дали е забранено или може.

# 21
  • Мнения: 5 478
Моя позната в чужбина ми е разказвала, че до 8-ми месец колежките ѝ са ходили с колело на работа... Ама пък то не е като да е цял ден каране.

Ако организмът ѝ е свикнал и няма някакви противопоказания, смятам, че няма да е чак фатално. Аз не съм спирала да тренирам от първия месец, обаче зависи много как е живял човек преди това.

# 22
  • Мнения: 1 238
Аз днес ядох един банан с кисело мляк за закуска, на обяд ядох много богата салата с пармезанояа кошничка и пилешко , следобед хапнах една ябълка и сега ще си направя една богата салата с моцарела. Аз риба не ям, защото ме е страх да не ми заседне някоя кост с криворо ми гърло  откачено. Ами сега съм 61кг и съм стартирала от 58,5. Утре имам рожден ден и ще си хапна торта, но след това спирам сладкото, наистина не в хранително, по-добре като ми се яде сладко да хапна от на баба ми сладката от малини и ягоди, които са БИО наистина , вместо да ям шоколади и боклуци.

# 23
  • Мнения: 40
Само аз май не се съобразявам с яденето...каквото ми се яде и ям... 28 г.с + 2кг съм.
Но като цяло нямам апетит както преди. Не ям хляб, месо не ми се яде ( ям телешко насила).
Вафли и шоколад си хапвам и кола пия.
При все, че съм на “bed rest” и движенията ми се ограничават до ходене до магазина съм безкрайно щастлива, че не качвам.
Осъзнах, че си е до ген, метаболизъм и малко ограничаване разбира се Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
Simple Smile И други бременни четат темата не си изброявайте така храните, ще му стане на някой лошо.Simple Smile

# 25
  • Мнения: 13 082
От какво ще му стане лошо?

# 26
  • Мнения: 5 478
За храните не знам, обаче.. ако щете ми вярвайте, ставаше ми кофти на стомаха от цветове. Не се шегувам... От кафяво, червено и оранжево ми се гадеше Flushed

# 27
  • Мнения: 9 196
На мен ми се гади от свекърва ми.

# 28
  • Мнения: 13 082
А на мен от съветите на околните. 😆

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Сега разбрах защо близка приятелка като забременя и надебеля навсякъде... ! Ми за да е съизмерна !
Тука пробвам едни рокли, че ще ходя на една сватба и тоооооо роклите широки, седят ми като чувал дори не се вижда корема ми , ама то горе едни цици съм отпрала и всичко ми е тясно !!!!!
Събличам се и гледам то само корем и цици ! Викам ей на хорта що дебелеят по време на бременност ! Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт