КОЗИРОГ или СТРЕЛЕЦ - бебчо ще е хубавец! - ДЕКЕМВРИ 2006!

  • 23 629
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте момичета,
Много отдавна не съм писала, че не ми остава време. Но сега прочетох всичко изпуснато. Радвам се за всички, че сте добре, че вече сте видели бебоците, дано да нямаме проблеми и до края.
Аз ще задам един тъп въпрос сега- да ви кажа от началото и досега не съм повръщала, не ми се е гадило, само много ми пада кръвното. Обаче вече и то май се стабилизира. И сега, като нямам оплаквания, започвам да се чудя дали пък това не е проблем някакъв, чак пък нищо различно да не се усеща. А ще ходя на лекар чак другата седмица. И може ли на бебето нещо да му стане, и как се разбира ако има проблем. Тъпо, нали. А са ме налегнали едни черни мисли...

# 61
  • Мнения: 68
Sarra, не питай, ами направо давай адреса - все ще е от полза Simple Smile

Елитца, що си създаваш сама притеснения ами не се радваш - мисля че тия, дето ни е лошо с удоволствие бихме се разменили с твоето състояние:) Ако почетеш по форума, ще видиш, че има доста жени, които се чувстват много добре първите месеци. Явно тялото ти много добре приема бременноста:) Наслаждавай се на това си състояние, че иначе и с тия притеснения и бебока ще го притесниш Simple Smile

# 62
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привети отново, момичета!
Аз в събота пак направих нещо като циститна криза. Първо ходих до клиниката, с която моята лична лекарка има договор, и която е посочила за спешни случаи. Там имаше само един дежурен лекар, който ми каза че нищо не може да направи за мен и ме прати в Майчин дом или в др. специализирана болница. Аз отидох в Света София, където се водя и на ЖК, там не работеше лабораторията и лекарят наизуст ми изписа НоШпа, и каза да пия чай от мечо грозде, и да ида в понеделник да пусна изследвания. Добре, че в един момент болките отминаха от самосебе си, инак до днес не знам какво щях да правя.
А сутринта Костова от ЖК ми каза, че от предишната урина още ставало ясно, че има седимент, т.е. че са излизали песъчинки, и явно продължават от време на време да излизат. Само дето тогава са пропуснали да споменат каквото и да било по въпроса, говореха ми само за албумин, пусках и стерилна урина, в която не намериха нищо и така си остана... Изобщо, ако сам не се интересува човек и не ходи да ги ръчка и разпитва- казват ти само най-необходимото и много-много не се занимават с тебе.. Поне това е моето впечатление...
Пожелавам ви да си нямате нито такива, нито каквито и да било ядове и да сте здрави!  Hug

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 08:29 от alex_shu

# 63
  • Мнения: 14
Здравейте!  Simple Smile
Да се включа и аз. Чакам първото си бебе през декември.
На всички от този прекрасен форум пожелавам лека бременност!

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 16:14 от ina_

# 64
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Здравейте сладуранки!
  растат ли ви коремчетата Heart Eyes аз днес ходи да си взимам изследванията, всичко ми казаха че е наред обаче като се прибрах у дома видях че в една от всичките многобройни бележки пише че имам моноцити под нормата (изследване на пълна кръвна картина). Почнах като луда да търся из интернет какво значи това и единственото което открих беше че това се случвало много рядко и няма  обяснение в материала каква е причината  и до какво води newsm78 таман се израдвах че всичко е наред.... и пак съм от заплетените случаи Rolling Eyes иначе повръщането взе да ме подминава през ден два и днес хапнах като хората за първи път от великден   Joy ходих да си купя и нови дрешки да побирам коремчето и да ви кажа намерих много красиви и удобни неща в индийските магазини и на много добри цени - взех една бяла туника, модерна от чист памук, много фин само за 19 лева, а в магазина за бременни ми предлагаха едно "чувалче" за 48 лева Laughing
     приятна вечер на всички Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 572
Привет пак от мен! balloon

За крема против стрии:
Аптека "Ципо" в София. Намира се на колелото на паметника Руски, между мебелния магазин и БТК. Аптеката има две части - лява и дясна. Въпросният крем за бременни против стрии е взет от дясната част.
Извинявам се много, но ще допълня информацията с телефон, GSM и точен адрес, утре...защото ми останаха вкъщи  doh

За цистита:
Алекс-шу, непременно пий по малко по цял ден, за предпочитане чиста вода, или айрянче, или пресен сок от плодове (не от кутиите и бутилките).
Мисля, че неправилно ти е казано да пиеш Мечо грозде, не съм съвсем сигурна. Тук във форума имаше черен списък с билки, които не трябва да се взимат по време на бременността, потърси с търсачка, доста е дълъг.

За докторите - абсолютно и аз съм на същото мнение, че ако не си подготвиш списък с въпроси, които да ги зададеш като си на преглед, той/тя въобще не се сещат какво да ти кажат, а така и на теб самата ти замъгляват мозъка и забравяш да попиташ. Това е нашата здравна система, за съжаление.

Ако е само песъчинка, трябва само да наблегнеш на водата, по 1,5 л - 2 л вода на ден пий.
Дано бързо да се оправиш, ако има нещо, пак ни пиши, може да измислим нещо заедно!

# 66
  • варна
  • Мнения: 193
момичета от три дни имам много добре обособен корем. вече въобще не мога да ходя с дънки. така здраво ми стягат... незнам как ще я карам. напълняла съм един кг. вие как сте с кг? а и от всички досегашни блузки ми излиза корема. направо ужасно. утре ще ходя на пазар за малко по-дълги блузки.
а за песъчинките не се притеснявай толкова. през първата ми бременност бях много зле. казаха ми че имам картина, като на човек преживял бъбречна криза на крак. пии много вода и по възможност избягвай храните, който пречат на бъбреците. след като родиш ще се оправиш. аз се оправих като пих по една бира на ден. много помага, направо прави чудеса, изхвърля всички песъчинки. но за съжеление в момента няма да можеш да се лекуваш с бира
а за тези хемероиди, незнам но защо не попиташ лекарят. да ти даде нещо с което да се мажеш. не искам да те плаша, но проблема ще се влошава. а въпреки, че докторите не го казват при раждането проблема ще стане......ужасен. незнам дали храната има значение, но вземи мерки.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 1 475
samo da vi kaza za hemeroidite - ima edno prekrasno mehlem4e koeto se kazva Indovasin - sled 2-3 namazvania i vsi4ko se opravia. ne e skapo kam 3 lv. maksimum do 4 lv. samo triabva da se pita v aptekata dali stava za bremenni ili prosto da se vidi listovkata.


 



 

# 68
  • Мнения: 143
аз вчера ходих да си взема рецепта за гъбите имам кандида и генеколога ми предписа гино-дактарин - 3 дни да си ги слагам влагалищно и после още 6 дни полижинакс - обаче в описанието пише да не се взима от бременни. Направо незнам какво да правя. Вие знаете ли дали има проблем?

# 69
  • Мнения: 68
Емски, за хемороиди можеш да използваш Пайлекс - на билкова основа е и може да се използва и от бременни. Май помага - пробвала съм го 1-2 пъти тоя месец. Сега е важното да не позволяваш да имаш запек (което не е особено лесно при някои), за да не ги дразниш и разкъсваш.

Лиа, за гино дактарина много се е писало във форума, че се ползва от бременни, но за полижинакса нищо не съм срещала. Пусни търсачка, а аз утре ще ходя на преглед и ще попитам - дано да ми отговори, че лекарите понякога са малко особени.

# 70
  • Мнения: 30
Здравейте,мили мами!Редовно чета писанията ви,но не съм се включвала ,защото напоследък ми е доста натоварена работата,а от друга страна няма от какво да се оплача newsm78З Досега,да чукна на дърво, не съм повръщала,лекото гадене отмина преди няколко седмици.
И аз искам да споделя,че пазарувах в магазин за индийски дрехи и си купих една  лека рокля(за 25 лв.) и една поличка с по-широк ластик(14 лв.).Страшно са удобни и от много меки и тънки материи,да не говорим още колко неща си набелязах Grinning.Общо взето в такива магазини всяка бременна жена може да се обзаведе с няколко кокетни блузи,рокли и панталони за лятото в най-различни цветове,и то на прилични цени.
А за витамините и минералите,преди 2 дни си купих таблетки с калций( всяка е 600мг.),като прочетох ,че дневната доза за бременни жени е 1200 мг. на ден.Ще ги пия,че в момента започват да се формират костите на бебето и не ми се иска да цъфнат разни дупки по зъбите ми smile3532.
За токсоплазмозата ще ви кажа,че в Пловдив джипито ми даде талонче за безплатни изследвания,обаче тъй като минават през здравната каса,стават доста бавно.Предполагам,че направление за това би трябвало да дават в цялата страна!
А,и да ви питам,бременните жени дължат ли таксата от 1,60лв. при посещение на джипи?Аз реших да ходя на частни прегледи при гинеколог,но за изследванията ще минавам през джипито,който нещо ми се прави на интересен и май ще го сменя сега през юни.
Айде,споделих ви подробностите около живота ми като бременна,стискам палци на всички да се чувстват добре и да растат със здрави бебоци в коремчетата! supermama

# 71
  • София
  • Мнения: 721
И аз искам да споделя,че пазарувах в магазин за индийски дрехи и си купих една  лека рокля(за 25 лв.) и една поличка с по-широк ластик(14 лв.).Страшно са удобни и от много меки и тънки материи,да не говорим още колко неща си набелязах Grinning.Общо взето в такива магазини всяка бременна жена може да се обзаведе с няколко кокетни блузи,рокли и панталони за лятото в най-различни цветове,и то на прилични цени.
 

Момичета, къде ги намерихте тези магазини за индийски дрехи? Я кажете някой в София, в центъра, да отида и аз да се обзаведа. Аз си взех два супер панталона с ластик - къс до коляното и дълъг. Много съм доволна. Но имам нужда от дълги блузки или туники. Чакам да ме ориентирате и се изстрелвам  afwitch

# 72
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Аз се сещам за един индийски магазин, в който видях доста симпатични дрешки за бременни - на Екзарх Йосиф, като се тръгне от халите към пазара от дясната страна се пада....

# 73
Лиа, за Полижинакса съм питала специално мойта гинеколожка. Тя твърди, че можело да се употребява от бременни.
Обаче, аз лично не бих го вземала.
Повече информация има на сайта на Агенцията по лекарствата:
http://www.bda.bg/bdias/drugs2_list2.html
Отиваш на P (за Polygynax) и избираш да ти покаже КХП (Кратка характеристика на продукта). Това е по-подробна информация от тази в листовката.  Ще видиш, че това лекарство не трябва да се ползва от бременни, защото няма данни за действието му в такъв случай.
Въобще този сайт може да се ползва за информация за всяко едно лекарство, което е регистрирано и се продава в България (без витамините и билковите, а май и без хомеопатичните - за тях не съм сигурна).

# 74
  • София
  • Мнения: 721
Лиа, за Полижинакса съм питала специално мойта гинеколожка. Тя твърди, че можело да се употребява от бременни.
Обаче, аз лично не бих го вземала.
Повече информация има на сайта на Агенцията по лекарствата:
http://www.bda.bg/bdias/drugs2_list2.html
Отиваш на P (за Polygynax) и избираш да ти покаже КХП (Кратка характеристика на продукта). Това е по-подробна информация от тази в листовката.  Ще видиш, че това лекарство не трябва да се ползва от бременни, защото няма данни за действието му в такъв случай.
Въобще този сайт може да се ползва за информация за всяко едно лекарство, което е регистрирано и се продава в България (без витамините и билковите, а май и без хомеопатичните - за тях не съм сигурна).

Добре де, но по тази логика виж какво пише за Но Шпа-то: "Няма данни за тератогенност и ембритоксичност от ретроспективни изпитания върху хора и животни с орално приложение. Въпреки това, трябва да се внимава, когато се предписва по време на бременност."
За Утрогестана пише подобно нещо. Така че - какво правим, та нали всички гинеколози изписват Но Шпа! Може би не трябва да се вманиачаваме, все пак нелекуваните гъбички са опасни, предполагам това е по-важното в случая.

Общи условия

Активация на акаунт