Ла Лече Лига Бг – срещи, лекции и информация

  • 222 826
  • 724
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 595
Привет Ева, в тази тема можеш да следиш за нови лекции, а след сезона на почивките, скоро пак ще има по-голяма активност  Simple Smile Разбира се всички събития на Ла Лече се отразяват и на обновения сайт www.lalechebg.com

Ла Лече Лига среща в Пловдив - 29.08.2009 г. (събота) от 10:30 ч. Повече информация може да намерите ето тук

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 03:33 от Ivy

# 301
  • София
  • Мнения: 2 508
Има ли шанс за среща в София? Може да дойдете у нас! Simple Smile

# 302
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
За да има официални Ла Лече срещи, трябва да има акредитиран лидер. Засега това е само Бу в Пловдив. Очаквайте скоро и в други градове. В София си организират неформални срещи майките - кърмачки, но сега малко позатихнаха мероприятията, в сезона на отпуските сме.

# 303
  • Мнения: 8
Здравейте мами!
Микки,привет, дано си спомниш ,коя съм.Запознахме се по време на ССК.Аз дойдох специално от Хисаря за срещата.
Радвам се много ,че се запознахме. Hug

Още тогава изпратих ЛС на Бу,но тя така и не ми отговори.верояно хиляди майки я съсипват с въпроси,затова си позволявам да го копирам тук.А и Бу е забранила получването на ЛС.
Съжалявам ,ако досаждам,но не знам къде да постна това ЛС

Здравей, Бу!
Първо позволи ми да изразя възхищението си от твоята работа за ЛЛЛ и всичко,което правиш за кърмещите майки.
Пиша ти(позволявам си формата „ти”,защото виждам ,че повечето мами си я позволяват) във връзка с членството в ЛЛЛ и последващо кандидатстване за лидер.
Искам да си платя членския внос,много моля за инфо как точно става.
Ето малко инфо за мен и за това как стигнах до идеята за членство в ЛЛЛ.
Казвам се Магдалена Иванова на 28 г.По образование психолог (семестриално зашъряила ,но все още не дипломирана).Работила съм 6 год (до излизането ми в майнчинство) във външно търговска фирма като мениджър отговарящ за международните контакти.С това мисля,че отговарям на условията – умение да изслушва,умение за работа с хора и владеене на език.Владея англ език на отлично ниво и руски на работно. От София съм.
Майка съм на 5  месечен син,който е на изключително кърмене и ще бъде захранен на 6 навършени месеца.Напълно споделям ЛЛЛ философията.До голяма степен успешното ми кърмене се дължи на помощта получена от мамите от форум бг.мама .
В момента съм на гости в Хисаря (съпругът ми е от тук и много често гостуваме).Във връзка с течащата в момента Световна седмица на кърменто ,тук нищо не се случва.Има изключително много майки ,а забелязвам ,че повечето бебета са на АМ!!! Тук няма Родилен дом и въобще помощта на акушерки що касае кърменето е нулева.Дори чух от моя близка ,че е била посъветвана от местния педиатър  да прекрати кърменето ,тъй като кърмата й не е хранителна?! А тя е имала много кърма ,наложила се е употреба на медикаменти?! Имам още подобни примери ,но това едва ли единственото място в БГ където се случват подобни неща.
Това ме провокира да реша да стана част от ЛЛЛ.Искам да помагам на др майки.Дори бих желала ,догодина да организирам в Хисаря дискусии за Световната седмица на кърменто.
Днес посетих ,най-близкото мероприятие във връзка със Световната седмица на кърменето,в Карлово и се запознах с микки
Съжалявам ,ако съм прекалила с информацията ,но исках да съм максимално изчерпателна.
Предварително благодаря за отделеното време.
Поздрави ,
Магдалена Иванова  

# 304
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Привет, Магдалена! Помня те, как  Hug
Бу беше малко в отпуск от форума, затова беше забранила да получава ЛС. Но тия дни вече ще е онлайн. И сигурно в най-скоро време ще ти отговори.
На някои от въпросите ти мога да отговоря. В тази тема можеш подробно да се запознаеш с ЛЛЛ лидерството.

За да станеш Ла Лече член, трябва да приведеш 20 лв членски внос на сметка, която ще ти изпратя на ЛС. Като член ще получиш членска карта, 4 броя брошури на ЛЛЛ, ще имаш право да посещаваш срещите в Пловдив /засега там, скоро и в други градове/ безплатно и ще ползваш безплатно книги от библиотеката на групата. Ако имаш желание ще участваш в инициативи на Ла Лече Лига и в организацията на различни мероприятия.

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 08:01 от микки

# 305
  • Мнения: 1 048
Ето как протича и една българска ЛЛЛ среща.  Grinning
http://www.facebook.com/home.php#/event.php?eid=94856861447
smile3501
Две основни разлики с американките са набиват на очи - на зелено е и сте три пъти по-слаби от тях  Laughing
и по-красиви Wink
Ще има ли среща скоро.Не съм ви виждала от 2 месеца,то няма отърваване от почивки,екскурзии и т.н Crazy....в този топъл,отпускарски сезон.

# 306
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ноpче, септември ще е следващата среща. Имаше обявена за вчера, но никой не изяви желание, все пак е отпускарски сезон и я отложихме за 26 септември.

# 307
  • Мнения: 1 048
Ноpче, септември ще е следващата среща. Имаше обявена за вчера, но никой не изяви желание, все пак е отпускарски сезон и я отложихме за 26 септември.
Ok,до тогава тогава  Grinning

# 308
  • Мнения: 3 718
Има ли шанс за среща в София? Може да дойдете у нас! Simple Smile

Ще има, ама трябва да се хвана в ръце и да я организирам. Пък Бу ако иска може да дойде да ражда на срещата, няма да ни пречи  Mr. Green
Сферичке, пиши на ЛС къде живееш. Ако времето е по прилично по прогноза, може следващата седмица и на открито.

# 309
  • Мнения: 132
Здравейте мами,

Аз като една бъдеща мама започнах да чета най разнообразна литература относно кърменето и реших, че ще кърмя своято дете (дано всичко да е наред до тогава) докато то само реши да се откаже. Проблемат е, че това ще ми е първо дете, т. е. нямам никакъв опит! Моите познати които също очакват деца не споделят моите възгледи за кърменето и залагат на 3 - часовото хранене с адаптирани млека и беберони. Приятелките ми които имат деца не са ги кърмили или са се отказали и сега споделят, че това било нещо много много гадно и да не сам го практикувала. Самата аз не сам кърмена като малка.  Единственото което ме стимулира е моята вътрешна обеденост, че това е най - доброто за мен и моето дете.
Много бих искала да участвам в срещи с мами които кърмят или имат такива намерения (в София). Мисля, че това ще е адски стимулиращо и мотивиращо, да знаеш че не си сама и да познавам такива жени Simple Smile Ще очаквам някакво инфо по въпроса.

Целувки Simple Smile

# 310
  • Мнения: 3 718
В събота (19. 09) ще има среща кърмаческа. Ще пусна и тема за нея отделно. Anuck, добре дошла си и всички останали. Ако времето е хубаво ще я направим навън, в парка на НДК, ако е дъждовно, ще видим дали Сферичката ще ни приюти и ще пиша адрес по късно в темата за срещата

# 311
  • София
  • Мнения: 2 508
Ух, точно в събота не мога! Мъжът ми се връща от едномесечна командировка. Shocked През седмицата не е ли възможно?

# 312
  • София
  • Мнения: 52
 и аз няма да мога в събота Weary

# 313
  • Мнения: 3 718
Последно срещата в София ще е в неделя 20.09, прогнозата е за слънце, а мястото е подходящо, има и затворено пространство при нужда. Ето темата за срещата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429189.0 Заповядайте  Simple Smile

# 314
  • Мнения: 139
Извинете ме за отклонението:

Мила Мис Бу,

Честита щерка Simple Smile.
Пожелавам ти да расте здрава, щастлива, усмихната и обичана, да бъде уверена в себе си и упорито да преследва целите си. Да е умница-хубавица, за радост на мама и тате. Пожелавам ти и на теб да си здрава, обичана и щастлива, за да радваш всичките си близки, и далечни (като мен).

Целувки от Техеран,
Ели. Hug

Общи условия

Активация на акаунт