Ла Лече Лига Бг – срещи, лекции и информация

  • 222 803
  • 724
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2
Здравейте - ще има ли скоро среща на Лигата - защото много искам да кърмя, а имам много въпроси?
В София на 17-ти май, в Пловдив на 31 май Simple Smile

Къде ще се проведе срещата в Пловдив ( за 31.05) ?
Мерси  Simple Smile

# 166
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
В Градската градина  Simple Smile Темата ще се обяви утре, вероятно Simple Smile От 11ч.

# 167
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, надявам се да не се сърдите че питам тук, но се чудя като се подкрепя толкова продължителното кърмене дават ли се консултации и съвети по храненето на дечицата? Защото аз ( а май не само аз) обърках нещата с храненето от зор да кърмя по-дълго, ето и досега сме си почти само на това. И сега издирвам консултант по хранене на дългокърмените деца. Дали има, можете ли да помогнете?
Чета по въпроса каквото мога, ама нещо не се получава много....все така си се кърмиме и хапнеме някоя друга троха.....

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 16:27 от KITTI

# 168
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Здравейте, надявам се да не се сърдите че питам тук, но се чудя като се подкрепя толкова продължителното кърмене дават ли се консултации и съвети по храненето на дечицата? Защото аз ( а май не само аз) обърках нещата с храненето от зор да кърмя по-дълго, ето и досега сме си почти само на това. И сега издирвам консултант по хранене на дългокърмените деца. Дали има, можете ли да помогнете?
Чета по въпроса каквото мога, ама нещо не се получава много....все така си се кърмиме и хапнеме някоя друга троха.....
Китти, 'консултации' в класическия смисъл на думата - не, но на срещите, в които темата е Захранване и хранене, спокойно могат да се обсъдят въпросите, които те интересуват, с други майки с различен опит. Виждам, че си от София - срещата на 21 юни е точно на споменатата тема (точно заглавие и подтема ще се обяви допълнително).

Микки, 28 юни, тема и подтема - хранене и захранване Simple Smile Точно заглавие и подтема ще се обяви допълнително.

# 169
Ще ни изписват (изритват) днес 12.06 или най-късно утре 13.06 - кога ще има среща в Пловдив - притеснявам се че ще направя мастит - никой нищо не ми обяснява т.е. всеки ми обяснавя от 3 акушерки - 4 теории - а гърдите още са ми като камък, зърната са разранени вече от помпата (самите зърна хич ги няма - пробваме с изкуствено, но кърма не тръгва).
Ето и теориите: първо с помпата се изчежда когато си спокойна след нахранване с изкуствена кърма, изцеденото се хвърля защото чакаме хубавото мляко; първо се прави топъл компрес след това се масажира гърдата за да омекне зърното ( а такова няма) след това с ръце се изцежда със сила колкото може да се трае изцеденото пак се хвърля докато не потече хубаво мляко; накрая сложиха една ампула окситоцин засили се кървенето от раждането но гърдите не омекват. СТРАХ ме да не получа мастит или да ми спре кърмата - ИСКАМ ДА КЪРМЯ - на кого да вярвам!

# 170
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Аптеката,

опитай да направиш топъл компрес. След него лек, нежен масаж от основата на гърдата към зърното, като масажираш от всички страни. След това изцеждане - както ти е по-лесно, на ръка или с помпа. Акушерките могат също да помогнат с цеденето: ще боли повече, но пък владеят техники, които са изработили с годините. След като изцедиш, хладен компрес, за да се успокоят тъканите.

Изцеденото мляко не се хвърля - защо ще го хвърляш?! По-добре да се даде на бебето, щом така или иначе яде от шише.

Когато поомекне гърдата след поне малко изцеждане и зърното може да се види и обхване вече, можеш да пробваш да сложиш бебето да суче.

Ако четеш на английски, ето една съвсем различна техника, специално за подобни случаи: http://www.kellymom.com/bf/concerns/mom/rev_pressure_soft_cotterman.html

# 171
  • Мнения: 1 725
Здравейте, момичета!
Аз съм от Бургас и от форума на февруарчетата. Пиша тук, но не зная дали съм на правилното място, за което моля да ме извините предварително! Бих искала да се свържа с кърмачките в Бургас и ако се организират срещи (или разходки) да се присъединя за обмяна на малко опит, а и за малко подкрепа от хора с подобни на моите проблеми, защото повечето ми познати или въобще не кърмят или дохранват и не са ми от полза, дори ми се чудят защо още продължавам да се мъча с изключително кърмене. 3 мес. и половина кърмих успешно, но след една груба грешка - пих сок от магданоз, заедно с морковения, понеже майка ми донесе от село повече и решихме да го употребим, и аз, глупачката, чак като видях как драстично ми намаля млякото след няколко часа, се усетих, че май имаше нещо относно магданоза, но както и да е, горе долу се повъзстанови кърмата след много усилия - дни наред се мъчихме аз и беба с меки празни цици и досега, обаче, имам проблем с дясната гърда (а преди това нямах), нещо млякото не ще да тече и съответно и производството много намаля. Аз се старая да давам първо тази гърда, но за съжаление, не винаги Настя успява да издърпа млякото (особено ако не съм спала достатъчно и съответно и кърмата е намаляла като цяло), настоявам, но като започне да плаче вече изнервена, че няма мляко, и давам лявата гърда. Това е в общи линии проблема ми. Ще се радвам ако ми дадете някакви координати на лични и да напрява връзка с някое кърмещо майче!  Praynig Благодаря предварително за разбирането  Hug

# 172
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
desi_sunshine, в райна ти е Мери, от Айтос е, можеш да се обърнеш към нея с въпроси.

# 173
  • Мнения: 631
Здравейте от Габрово съм сега очаквам третото си дете по всичко личи че ще направя тандемско кърмене. Поканиха ме в Габрово на 27-ми в "Ренесанс" на среща организирана от НУК по повод кърменето, в подкрепа на кърменето. Искам да попитам ВИЕ ли / ЛЛЛ / ли сте ... щяло да има представители други градове

# 174
  • Мнения: 19
Здравейте, надявам се да не се сърдите че питам тук, но се чудя като се подкрепя толкова продължителното кърмене дават ли се консултации и съвети по храненето на дечицата? Защото аз ( а май не само аз) обърках нещата с храненето от зор да кърмя по-дълго, ето и досега сме си почти само на това. И сега издирвам консултант по хранене на дългокърмените деца. Дали има, можете ли да помогнете?
Чета по въпроса каквото мога, ама нещо не се получава много....все така си се кърмиме и хапнеме някоя друга троха.....
Китти, 'консултации' в класическия смисъл на думата - не, но на срещите, в които темата е Захранване и хранене, спокойно могат да се обсъдят въпросите, които те интересуват, с други майки с различен опит. Виждам, че си от София - срещата на 21 юни е точно на споменатата тема (точно заглавие и подтема ще се обяви допълнително).

Микки, 28 юни, тема и подтема - хранене и захранване Simple Smile Точно заглавие и подтема ще се обяви допълнително.
На 28 юни, но къде в София, искам и аз да дойда, моето бебче почти не се отби, сега е засукала милата, ама толкова въпроси ми изникват.

# 175
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Искам да попитам ВИЕ ли / ЛЛЛ / ли сте ... щяло да има представители други градове
Не, не сме ние Simple Smile
Въпреки че не се съмнявам в добрите намерения на организаторите, на ЛЛЛ срещи никога няма да видиш презентации за пособия за изкуствено хранене, каквито понякога се правят на подобни мероприятия.

# 176
  • Мнения: 1 725
Привет отново от мен! Аз познавам Мери и понякога се консултирам с нея. Именно тя ми каза, че в Бургас кърмачките се събират в района на Елит, мисля, и да потърся във форумите за Кърменето тема "Бургаски срещи" или нещо подобно, но не можах да намеря дали има такъв отделен форум и затова влязох тук. Ако някой има повече инфо, ще се радвам да ми пише на лични. Аз ще водя Настя след 5 дни на консултация и ще видим педито какво ще каже за захранването - дали да започваме и по каква точно схема. Засега съм доволна от нея, защото и тя е "за" изключителното кърмене, когато бебчето нараства нормално. Благодаря ви и доскоро.

# 177
  • Мнения: 4
Китти, 'консултации' в класическия смисъл на думата - не, но на срещите, в които темата е Захранване и хранене, спокойно могат да се обсъдят въпросите, които те интересуват, с други майки с различен опит. Виждам, че си от София - срещата на 21 юни е точно на споменатата тема (точно заглавие и подтема ще се обяви допълнително).
Здравейте, уточнена ли е срещата за 21ви? В колко часа и къде ще се проведе. Бих искала да я  посетя. Кърмя вече 6 месеца и сега ще започваме да се захранваме и бих искала да получа повече информация. Благодаря Ви.

# 178
  • Мнения: 616
Айде ако не съм родила до 21-ви и аз ще дойда на срещата за захранването  Mr. Green Ако съм родила... е, май ще ни в съвсем рано тогава  Crazy

# 179
Моля ви кажете дали ще има среща утре в София. Кога и къде ще е? Много искам да присъствам. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт