Дете на 14 год. само на самолет

  • 1 664
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,искам да попитам ако някой има опит в това.Живея в Англия с дъшеря си,която навърши 14 год. и искам да я пускам сама да си ходи до България със самолет ,доколкото разбрах Easy Jet позволява на деца на 14 год и повече да пътуват сами,а за връщането от България към Англия съм осигурила и пълномощни от бащата и мен самата ,че разрешаваме детето ни да пътува само.Моля ви споделете опит.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 13 624
Здравейте,

като дете съм летяла от 7 годишна възраст всяка година сама със самолет. Наземен персонал придружава детето до гейта на самолета и го предава на стюардеса. След кацането процедурата се повтаря. Служителят е с детето през цялото време от приемането му до предаването на посоченото лице в другата държава.

До колкото знам при нискотарифните авиолинии има известни ограничения - всеки превозвач има различни правила. При EasyJet доколкото знам няма проблем, но още при резервация трябва да информирате, че детето ще пътува само.

# 2
  • Мнения: 24
Здравейте, благодаря ви за отговора,въпросът ми е как да информирам след като аз купувам билетите онлайн и няма такива опции.

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 666
"unaccompanied minors" се казва обикновено политиката на съответната авиолиния по сайтовете им.

Easyjet нямат ескорт опция (детето се оправя само) - не намерих в сайта им, пък  и повечето сайтове потвърждават, че нямат:
https://www.seatmaestro.com/airlines-seating-maps/easyjet/minors/

Но в сайта пише, че наистина над 14 години може да лети сама.

# 4
  • Мнения: 24
Да и аз го прочетох това,исках просто да разбера дали някой е изпращал детето си по този начин,дали трябва когато напуска Англия да попълвам някаква декларация,и дали навръщане пак в Англия биха му направили някакъв проблем при проверката.

# 5
  • Мнения: 4 734
Досега ползвах услугата придружител на дете на Bulgaria air, но първо че билетите им са по-скъпи, а и за услугата плащах още 40 евро на полет. Миналата година и тази дъщерята ще лети сама с Wizzair, от чужбина за БГ не се изисква нищо, просто се качва сама като всеки пълнолетен.. От БГ искат заверени при нотариус пълномощни от двамата родители, че може да пътува сама. Ryanair също мисля имат дете от 14 години да пътува само. Jet air не пътувам с тях, понеже направиха на дъщеря ми голям проблем и скандал за 800 гр превишен чекиран багаж... При положение, че другите компании са ни пускали с плюс 2кг, а на Jet air и цените са им много по-високи... За това - бойкот...Joy

# 6
  • Мнения: 24
На колко години е дъщеря ви?

# 7
  • Мнения: 1 122
Превозва ли Ryanair непридружени непълнолетни?

Не. 

Ryanair не превозва непридружени непълнолетни под 16 години. Деца под 16 години трябва винаги да бъдат придружавани от пътник над 16 години.

# 8
  • Мнения: 4 734
На колко години е дъщеря ви?

на 15, brussels airlines мисля също имат за деца над 12 год. да пътуват сами....

# 9
  • Мнения: 46
При Bulgariair от 12годишни се водят възрастни и не се изисква придружител.Купува се билет за възрастен и детето се оправя само.

# 10
  • Мнения: 266
Дъщеря ми пътува сама от София до Швейцария на 14 год. /с България ер/, само с декларация от нас, че сме съгласни да пътува сама. Друг е въпроса, че тя говори добре немски и перфектно англ. и сама може да се оправи на летището /това е Цюрих е едно от най-големите/, но нямам никакви притиснения.

Общи условия

Активация на акаунт