Хранене на детската площадка

  • 45 390
  • 1 076
  •   1
Отговори
# 1 035
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ми то от селяните няма спасение, плъзнаха и превзеха всичко. Тръгнали са си от селото, ама то от тях - не. Даже взеха обществени правила да налагат. С вряскане.

# 1 036
  • Мнения: 30 802
Именно, дувар и мегдан са заменени от "лични граници" и "мол". Включват двата основни елемента от селяшкото битие и съзнание: от време на време да ни виждат и да ни завиждат, в повечето време да не ни виждат туй, дето не е за гледане.

Проблемът е, че стените на личния балон са прозрачни и всичката гадост се вижда, не е като зад белосан дувар.

# 1 037
  • Мнения: 5
Досега не ми се е случвало по площадките, на които ходим в Пловдив. Явно в София е друго положението. Аз бих направила забележка или да се помоля мило, но повечето майки може би ще се ядосат и би прерастнало в лек конфликт. И все пак ако се случва редовно, няма смисъл на всеки да правиш забележка и да се разправяш ежедневно, а с търпение и обяснения казвай на детенцето, че това е чужда храна и рано или късно ще научи да не любопитства. Забелязвам, че с всичко е така - в началото е изнервящи и се отчайваш, но лека-полека децата разбират дори и все още мънички. Успех!

# 1 038
  • Мнения: 5
Не мисля, че въпросът опира до "софиянци" и "селяни". Simple Smile Всъщност много от тях може би просто не разбират проблема. Примерно откакто съм майка, винаги внимавам да не говоря високо покрай бебешки колички, за да не събудя евентуално спящо бебенце. Но никога преди не ми е хрумвало това. Така е и с храненето в площадките. Те не осъзнават, че това би било проблем за други майки/деца.

# 1 039
  • Мнения: X
Тези, които пишат тук и вече са наясно, че това дразни ясно заявиха, че могат да си правят каквото поискат или че не са съгласни, че яденето на площадките е проблем. Та, това с незнанието някак не върви..

# 1 040
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тези, които пишат тук и вече са наясно, че това дразни ясно заявиха, че могат да си правят каквото поискат или че не са съгласни, че яденето на площадките е проблем. Та, това с незнанието някак не върви..

Не баш така. Казах ако ми размахва някой пръст и си позволи с тон да ми направи забележка, няма да остана длъжна. Ако обаче дойде майка и ми каже нормално бих прибрала пакета. За мен конфликта не е на всяка цена, дори не обичам разправиите, но все пак не бих си оставила магарето в калта.
Ако за вас е невъзпитано изяждането на две бисквити на площадката, за мен е невъзпитано и неправилно скандал и разправия пред децата. Всеки с гледната си точка.

# 1 041
  • Мнения: 12 674
Е, ако не изядеш бисквитите на площадката, няма да има скандал.

# 1 042
  • Мнения: 403
Глухарче, има хора, които си държат на скандала пък.

# 1 043
  • София
  • Мнения: 6 010
Е, ако не изядеш бисквитите на площадката, няма да има скандал.

Ако не отидеш изобщо на площадката е още по - сигурно че няма да има скандал.  Blush Stuck Out Tongue Winking Eye

Извън шегата, на мен пък ми се струва че именно скандалджиите за 2 бисквити са доста склонни "обсебват" площадките като свои и те сами да си позволяват други неща без да мислят за околните.
Уф, добре че имаме собствен двор, вече не ми се ходи по площадки. Stuck Out Tongue Winking Eye щото ще трябва да се озъртам непрестанно

# 1 044
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, има хора, които си държат на скандала пък.

Да, да виждам. Доста хора се напъват, как пък не се заформи вече  Joy

# 1 045
  • Мнения: X
Не мога да си представя как ще ида да правя забележка на някой, че си храни детето на площадката, че си нямам друга работа. Големи смешки започнаха да се пишат, че и се доразвиват и изкривяват.

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 10:09 от Анонимен

# 1 046
  • Мнения: 12 674
Глухарче, има хора, които си държат на скандала пък.

А някои на бисквитите.

# 1 047
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не мога да си представя как ще ида да правя забележка на някой, че си храни детето на площадката, че си нямам друга работа. Големи смешки започнаха да се пишат, че и се доразвиват и изкривяват.

Върни се в началото и прочети има няколко скандални поста с размахване на пръст. От там започна всичко ...
А за изкривяването, то това е патент на този форум.

# 1 048
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пълно е с истерясали майчета, които считат, че са упълномощени да правят забележки и да дават акъл наляво надясно. Просто не се живее вече от такива. Едно време бабите пред блока не пръскаха толкова мозък, колкото тези супер майки сега.

# 1 049
  • Мнения: 7 325
снощи две съученички на дъщеря ми кацнаха в парка с по една огромна близалка или както там се нарича буцата захар с боя и кой знае още какво в нея. през двата часа в които ги разхождаха не ги бяха облизали и наполовина, но за сметка на това ги изпуснаха няколко пъти, едното си омаза косата, другото я отърка в люлката. дъщеря ми дотича с въпрос може ли да си купи и тя. не, не може. ако я дразни - парка е голям, премества се далече от въпросните деца и толкоз. на 6 години е и съм и набила успешно в главата, че сладко и боклуци се ядат много ограничено, а подобни близалки освен да и развялят зъбите и да я боли корем друго не и дават.
не се подразних. щом родителите са сметнали, че няма проблем децата им да ядат подобни боклуци - ок. тяхна си работа, моето пък получи поредният урок, че не може да лапне всичко което види и не може да има всичко което другите деца имат.

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 11:18 от I.Hr

Общи условия

Активация на акаунт