Фентъзи и фантастика - Тема 14

  • 33 674
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 238
Сещам се само за две други на келтска тематика:
Скрит текст:
http://chitanka.info/book/6945-mabinogion
и в бананите имаше един отвратителен pdf на Лейди Уайлд - Ирландски митове, легенди и суеверия.
Сканирана е част от книга, много неприемливо качество.

Последна редакция: чт, 24 май 2018, 22:06 от Debora_69

# 706
  • София
  • Мнения: 3 833
След като без да искам снощи четох до 7 сутринта, и втората книга отлетя към прочетени. Трябваше като луда да търча до книжарницата за 3-тата Laughing Laughing Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 44 229
Дворовете ли... ти не чете ли онлайн..

# 708
  • София
  • Мнения: 3 833
Да. Първите 2 така ги прочетох ама третата я няма ooooh! ooooh! Намерих я на английски и я свалих, но нещо ме човъркаше, защото видях изданията на Егмонт и очите ми останаха в тях Embarassed Embarassed И реших да ги имам и на хартия,а третата да я чета на български  Embarassed Embarassed

Аз много обичам красиви книги, с твъди корици Embarassed Колекционирам си красиви издания Embarassed Embarassed

# 709
  • София
  • Мнения: 44 229
Аз понеже вчера-онзиден писах че я виьях по торентите, че са я пуснали. Но щом по принцип си ги искаш на хартия, няма съжаления...

# 710
  • Мнения: 48 029
Радвам се, че ти допада Simple Smile И аз я купих преди време. Сега взех книжката за оцветяване. 

# 711
  • София
  • Мнения: 3 833
 ooooh! Леле верно я има ooooh! ooooh! Какво си търсила Shocked Shocked Нищо де. Аз така или иначе ще си ги купя и трите Rolling Eyes ама ме е яд, че днес така бързах да стигна до книжарницата ooooh! ooooh!

# 712
  • София
  • Мнения: 44 229
Джон - нещо ново за теб... е, и за другите фенове на мъглородените...
Скрит текст:
Оковите на скръбта - Бандън Сандерсън
http://www.artline-store.net/product.php?ProductID=441

Последна редакция: пт, 25 май 2018, 10:36 от Angel_Dust

# 713
  • Мнения: 8 247
Тези Дворове завършени ли са? Имам три книги електронно, ако са само те, мога да ги подкарам.

# 714
  • Мнения: 48 029
Завършени са, макар че подобно на Треска, ще има нещо като спин офф продължения....

# 715
  • София
  • Мнения: 44 229
Да и в този си вариант стават за четене, каквото и да става натам и до тук историята си има финал.
Аз така и не мога да се преборя с 4-тата книга.

# 716
  • Мнения: 928
Реших да се пробвам с Тъмнината, която предхожда, първа книга от трилогията „Принц на нищото“  на Ричард Скот Бакър. Някой да я е чел?
За мен една от най-добрите фентъзи поредици (може би в топ 3 след Песента и Малазана), с адски незаслужена слаба популярност.
Имай предвид, че само първата книга (разцепена на две от нашите издатели) е преведена на български.

# 717
  • Мнения: 18 377
Eха...мерси Ангелче. Засега Чета Полета на харпията (Меган Лидхолм/Робин Хоб) на руски. Ами  на Хоб, произведенията, които ги е писала като Меган Лидхолм са й доста по-ранни и по странни, повече напомнят поредицата за шамана, отколкото за Фиц и  Живите кораби, но пак са инетересни. Както казах сега съм на вълан митология, а точно с Меган Лидхолм митологията се усеща, пък и в нея има ирландска кръв.

П.С. снощи пробвах Кристин Кер и...не мисля че ще се разберем. Много мразя това прескачане във времето напред -назад.

Последна редакция: пт, 25 май 2018, 14:50 от Джон Сняг

# 718
  • Мнения: 3 663
Реших да се пробвам с Тъмнината, която предхожда, първа книга от трилогията „Принц на нищото“  на Ричард Скот Бакър. Някой да я е чел?
За мен една от най-добрите фентъзи поредици (може би в топ 3 след Песента и Малазана), с адски незаслужена слаба популярност.
Имай предвид, че само първата книга (разцепена на две от нашите издатели) е преведена на български.
Малко съм раздвоена. От една страна е много добро фентъзи като замисъл, но от друга страна се чете трудно защото, под ягодите, имената са направо на вогонски.

# 719
  • Мнения: 928
Вярно е, но чак заради едни имена да се чете трудно... Не е толкова съществен този недостатък.

Общи условия

Активация на акаунт