Фентъзи и фантастика - Тема 14

  • 33 669
  • 765
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 226
Това са в прав текст нейните думи за случката
Скрит текст:
Осемнадесет месеца бях сама, защото вие изпратихте Таниел във Фатраста. Таниел, героят от войната. Хората не спираха да приказват как всяка фатрастанка била готова да легне с него. А после чух, че си имал някаква малка дивачка, която го следвала по петите. Какво трябваше да си помисля? В университета никой мъж не смееше да ме погледне, защото знаеха коя съм. Не смееха да ми кажат една мила дума, защото се бояха от Таниел.
Тогава изведнъж изниква мъж, който не се интересува чия годеница съм. Очарователен мъж, който казва, че ме обича и ми се кълне, че на света не съществува друга жена, способна да го дари с подобно щастие. А аз взех, че му повярвах. — Лицето ѝ се изкриви от отвращение. — И тогава научавам, че всичко това е било част от заговор, целящ да злепостави вас.
Уф май направо всичко  ще сложа в скрит текст, а и да не стават чаршафи от писаници
Скрит текст:
Никъде не виждам тя да е била зарязана, без елементарно обяснение. Нито той да й е изневерявал. Да, всяка  фатрастанка била готова да легне с него. Да - до него вече е била Ка-Поел - като спътничка. Аз до тук, 1/4 от третата книга още не съм видял Таниел да има някаква по-голяма връзка с Поле  освен няколко разменени целувки и думи на обич помежду им и двете далеч след връзката с Влора и то след  известни вътрешни борби в младежа (доста жалки смея да кажа с това - ама тя е дивачка, слугиня и каквото там още дрън-дрън глупотевини). Та той в началото дори не я възприемаше като жена, а като дете по-точно.

За реакцията на Тамас. Той обича сина си, а самата Влора чувства също като част от семейството (имал е разбира се и интерес в цялата работа, но далеч не е само това), нейното предателство наранява сина му, но и него, нормално е да не е на върха на щастието когато я сварва в обятията на друг - раната все още не е зарастнала. А и другият не е кой да е. Даже като се поотрезви малко човека се извини и  им даде благословията си така да се каже.

Django Wexler съм му хвърлила око по принцип, но дали ще се навия наистина да го чета - отделен въпрос Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 00:09 от Angel_Dust

# 76
  • Мнения: 18 372
Цитат
author=Angel_Dust
Това са в прав текст нейните думи за случката
Скрит текст:
Осемнадесет месеца бях сама, защото вие изпратихте Таниел във Фатраста. Таниел, героят от войната. Хората не спираха да приказват как всяка фатрастанка била готова да легне с него.Хората не спираха да приказват как всяка фатрастанка била готова да легне с него.А после чух, че си имал някаква малка дивачка, която го следвала по петите. Какво трябваше да си помисля? В университета никой мъж не смееше да ме погледне, защото знаеха коя съм. Не смееха да ми кажат една мила дума, защото се бояха от Таниел.
Тогава изведнъж изниква мъж, който не се интересува чия годеница съм. Очарователен мъж, който казва, че ме обича и ми се кълне, че на света не съществува друга жена, способна да го дари с подобно щастие. А аз взех, че му повярвах. — Лицето ѝ се изкриви от отвращение. — И тогава научавам, че всичко това е било част от заговор, целящ да злепостави вас.

ще ползвам цитата,  за основа на съждение.
Скрит текст:
1. Хората не спираха да приказват как всяка фатрастанка била готова да легне с него. (говорим за период от 18 месеца, пред който тя е вярна на Таниел)
2.А после чух, че си имал някаква малка дивачка, която го следвала по петите. Какво трябваше да си помисля? (отбелязваме, че за 18 месеца, тя няма нито едно писмо от Таниел и може да се опира само на слуховете за нето)
3 В.университета никой мъж не смееше да ме погледне, защото знаеха коя съм. Не смееха да ми кажат една мила дума, защото се бояха от Таниел.
4.Тогава изведнъж изниква мъж, който не се интересува чия годеница съм....А аз взех, че му повярвах. — Лицето ѝ се изкриви от отвращение. — И тогава научавам, че всичко това е било част от заговор, целящ да злепостави вас.

включвам разговора с Никлаус
Скрит текст:
Убий я - Отвърна Тамас. - Не ме е е грижа.
-Аз пък мисля друго.Познавам я. Това е Влора.Май така и не съм ти казвал, че тя попадна сред проектите ми? Говоря за съблазянаването й - Тамас чу ново дрезгаво изсумтяване от Пазителя, последвано от Нисклаусовия смях - вероятно си смятал, че е дело на аристокрацията. Онова леке също си мислеше така.
-Тя предаде Таниел - каза Тамас - казах, че не ме е грижа за нея.
Нискалус изцъка неодобрително с език.
- Хайде сег, Тамас, аз зная всичко за теб.Зная на какво се надяваш и от какво се страхуваш. Познавам и хората, които цениш. Тя винаги е била една от тях.  Минавало ли ти е през ума да я катурнеш, след като Таниел отмени сватбата? Зная, че е така. Ето, че тя внезапно се оказа достъпна. Как ли те е изкушавало това...



Тамас се осъзнава, инак не би бил Тамас, но му отнема доста време и немалко убеждаване от страна на шурей му и разговори с Олем и Влора.


в разговорът си с Влора той преминава серизоно някои граници, и добре че тя го слага на мястото му. Може да е велик военачалник, но като човек има да се учи

-
Скрит текст:
Вие двамата с ОЛем....
ри цялото ми уважение сър, не мисля, че това ви влиза в работата.
- Аз съм твоят командир....
-Така е сър. И винаги сте изтъквали, че в свободното си време войниците могата да правят каквото искат, стига то да не нарушва йерахията сред ранговете.
-Това е различно. - Наистина беше различно, каза си Тамас. - Няма да допусна един от моите Отличиници, да се заиграва с телохранителя ми. Няма да търпя телохранителя ми са да се мотае с...с...
- Една курва?
Тя говореше тихо, но Тамас почувства как дъхът му секва.
-Това искате да кажете, нали сър? искате да ме наречете курва заради онова което причиних на Таниел?  Уличница?  Видно е какво си мислите, дори да не го изричате!
-Мери си приказките, войнико - предупреди Тамас.
-Разрешавате ли да говоря свободно, сър?
-Не разрешавам!
Влора не му обърна внимание.
Мислите си, че не осъзнавам какво причиних на Таниел? Мислите си, че мисълта, че захвърлих всичко между нас заради няколко месеца по някакъв идиот не ме разкъсва отвътре?
-Казах, че не разрешавам, капитане!
-Вие не чувате какво говорят мъжете - повиши глас Влора. - Не чувате какво говорят зад гърба ми - че дори в лицето ми. Не виждате подиградвателните им усмивки. Влора ще си разтвори краката за всеки. Не ги чувате да шепнат шепнешком, подобни приказки край палатката ви, нощем, нито как правят облози, кой ще бъде първият тръшнал ме по гръб.

струва ми се предвид ситуацията която описах - Влора чака 18 месеца да чуе каквато и да е вест от Таниел, жив мъж не смее да я погледне, а той е обсаден от хубави жени, и накрая се помъква с дивачка, и всички тези слухове достигат "разкрасени" до нея ; като виждаме каква е реакцията на мъжете към нейното "прегрешение", ме се струва че твърде скъпо заплаща тя, за това съблазняване, като то при всички случаи е причинено до голямо степен от ревност (т.е. тя обича Таниел), а с нея се отнасят след случката като последната пачавра. ИНтересно че никой не държи сметка на Таниел, че той пръв тръгна с Ка-поел. Най-малкото дължеше обяснение на Влора. Но не - Таниел е Героят с  голямото Г.

Впрочем Таниел съвсем не е цвете за мирисане -
Скрит текст:
блъска се с разни опиати (барута е най-лекото), ходи с дивачка, докато е сгоден, преди това  го "нападат"  всевъзможни фльорци, той не отблъска техните ухажвания и не му пречи, че е сгоден, но после се цупи като малко момче на  Влора, че му е изневерила. Не се подчинява на баща си да убие Бо, показва се лош командир и търчи на предната линия, още по-лош политик и се изпокара с генералите на баща си, вместо да си търси съюзници и да действа с такт и внимание. Единственото хубаво нещо, което можем да кажем за него е, че е добър войник. Предполагам че ако не вървеше непрастанно напук на баща си, би бил и добър командир, но това му мислене, го превръща в силно негативен герой за мен. Добра че си има Пола,  тя да му замазва глупостите. Лично за мен, това е силно отрицателен персонаж. Таниел и Нила са  сред малкото персонажи, които не харесвам. Не обичам глупави хора.


Не бих казал, че с Пола нещата са само цуни -гуни. Когато тя беше нападната от войници на генерал Кет, и
Скрит текст:
изнасилена
видяхме Звяра в Таниел, и колко силно е емоционално  свързан с нея.  Да, в началото връзка му с Пола не е на такова ниво, но какво трябва да си мисли Влора, когато не е чувала годеника си с месеци,  и няма никакъв хабер от него,мъжете не смеят да я заговорят или дори да я погледнат, а тя научава че той се размотава с някаква дивачка? постави се на нейно място. Изведнъж идва един красив мъж й я увеярава че я цени. Колко струват разни обети в такъв момент (имаме предвид че те не са женени). Мъж да й беше - бих я разбрал в този момент, а той не  е. Не е ли вината в Таниел, който не праща писма, и който се размотава с други жени, докато тя го чака година и половина?

Влора за мен е трагичен персонаж (аз имам слабост към трагични персонажи) - заради една моментна грешка - цял живот страдания. При това нейната грешка е до голяма  степен по вина на самия Таниел, който е обсаден от хубави жени, но не пише утешителни писма на годеницата си, пълни с обяснения.

предполагам по същата логика изпитвам слабост към героини изпаднали в беда, заради неправилни решения - например към Карлот Айдър в Абъркромби.

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 03:07 от Джон Сняг

# 77
  • София
  • Мнения: 44 226
Чакай сега малко, за какво трябва точно да му търсят сметка на Таниел?
Скрит текст:
Че е спасил едно момиче, че тя се е оказала с полезни способности и пътува с нея, партнират си чисто професионално и т.н.? Да, сега има емоционално силна връзка между тях, още не съм сигурна все още имало ли е наистина физическа, но преди да хване Влора в леглото с онзи наистина не  е имало нищо... е може би приятелство до някаква степен, но наистина и това е било донякъде, при все, че той смяташе Ка- Поел за по-нисък клас чок от него... едва ли не.
Може и да съм пропуснала, но дали е имало комуникация между тях в писма не съм видяла - нито за липса на такава. Тук няма да коментирам, но независимо имало ли е или не  крайният резултат е същият.
Имаме, една несигурна, ревнива, самотна жена, която в крайна сметка изневерява на годеника си. (който реално й е бил верен за същия, самотен период, нали така, никъде не видях да пише, че той е преспал със всички желаещи го жени). Не мога да я съжаля, че 18 месеца е нямало кой да я ухажва в университета (мъже, мили думи, защото се страхуват от Тание.... явно за това става дума, не просто за човешка комуникация). Пък и като няма мъже - има жени. Въобще не ми е трагичен образ Влора - глупава смотла ми е.

За образът на Таниел като цяло изобщо не съм съгласна с теб - не, че си няма кусури младежа Wink За изброените от теб неща мога да кажа само - прекрасно е, че е толкова "глwпав", че да не убие Бо(който също много харесвам, между другото), да търчи на предна линия, да не слуша предателските генерали. Wink


Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 10:43 от Angel_Dust

# 78
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Крис Бънч май повече ми харесва в комплект с Алън Кол.
Скоро прочетох, че Алън Кол има два съвместни романа с Ник Перумов, виж, това би ми било интересно за четене.

# 79
  • София
  • Мнения: 238
Би било интересно, наистина. Аз като "полиглот" едва ли ще имам тази чест, не вярвам да ги
издадат на български скоро. Wink
От Алън Кол не съм чела нищо, но като поразгледах ... има само една поредца, която не е в
съавторство с някой. Винаги ми е било интересно как се стиковат нещата при съавторството
- делят си работата по герои, по глави ... изглежда ми много по-сложно от това да седнеш и
да пишеш сам.

# 80
  • Мнения: 18 372
трябва да му държат сметка, защото
Скрит текст:
докато около него с е моята ред  фльорци и докато  около него се помъква някаква дивачка (между другото в средновековието това че мъж и жена, които не са женени, са заедно е било страхотен скандал - Таниел би трябвало  ясно да покаже на Пола, че не трябва да върви по петите  му, защото си има годеница)В същото време до Влора едва ли не през ден пристигат слухове за вероятни изневери на Таниел., нея 18 месеца няма кой да й каже дори една мила дума, а от него - ни вест ни кост. Какво очакваш да се случи. Най-малкото нормалното е и да го ревнува, от "почитателките" му.
Таниел защо не е използвал отпуски за да наминава при Влора през тези 18 месеца,  да се види с нея и да й обясни как стоят нещата (18  месеца бяха сама....нямаше кой да ми каже една мила дума)  нека съпоставим с Таниел(Хората не спираха да приказват как всяка фатрастанка била готова да легне с него.; А после чувам че някаква дивачка се помъкнала с него ) пак казвам в онези времена щом една жена ходи пред всички с един мъж, значи с а любовници, освен ако не са много близик роднини - да речем брат и сестра.  В този смисъл, това че Таниел допуска толкова много жени близко до себе си,  и не използав един отпуск или  не пише писма на Влора, за да й се обясни и да намали притеснинята си - само по себе си е скандално.

Скрит текст:
един войник трябва да се подчинява на своя генерал. Бо може да му беше приятел, но какво ще стане ако всеки тръгне самоволон да действа? Анархия!  А това хукна напред с главата през куршумите показва колко    е смотан. Истинские пълководци командват "отзад". да кажем че го бяха убили и после? Частта му щеше да се разпадн, войнициет които командав щяха да бъдат избиит до един, да не говорим че никой нямаше да защити Пола. Таниел носи отговорност за хората, които командва, но предпочита да си начеше егото, което супер ме дразни.Отиде да иска отговорност от генералите на баща си,  а не си търсеше съюзници? само врагове? нима се учуди от това че го предадоха? Великите хора освен командири са политици и дипломати, печелят битки  с едно писмо. Таниел е наркоман,  дезертьор, клетвопрестъпник, луда глава... не мога да харесвам такъв човек, обичам интилигетните хора, които обмислят действията си - например Тамас и Адамат, които предварително знаят какво правят. Таниел ако не бе син на Тамас, щяха през ден да го бият с камшици за неподчинение, а така той е Герой!

Влора,
Скрит текст:
я изкараха най-голямата пачавра, само защото е жена, защото след като слушала всеки ден как годеникът й е обсаден от жени и след като се намерил един мъж, който да я уверява че я цени като жена й човек, "прегрешила", от ревност след като го чакаал 18 месеца, войниците се обзалагат кой ще я катурне пръв и твърдят че всеки може да я има. ИНтересно защо Таниел, който е бил обсаден от фрастранки всеки божи ден и който позволява на дивачка да се мъкне с него  (скандал!!!) никой не го счита за курвар. само си спомни в Игра на тронове какви последствя имаше за Джон Сняг, като се разбра че е спал с  дивачка? а за Тирион, как приемаха неговите курви? а това са знатни хора!  Но обществото е кастово, не може синът на Фелдмаршала да позволява някакав дивачка, да ходи по петите му при това е сгоден, а годеницата - на километри разстояние. Какво ще си помислят хората? В Граф монте Кристо, отецът казва на Дантес, че "една жена  ще те чака 6 месеца, хайде ако ти е много вярна -1 година,  не повече",  а Влора чака Таниел 18 месеца, като  някоя Пенелопа, а от него - ни вест, ни кост!!! Еталон за вярност!

Бо, за мен е единственият наистина "сив" персонаж, нито ми симпатичен - нито антипатичен.
Скрит текст:
Малко студен ми идва, и неангажиран с някоя  велика кауза, нито пък има семейство да защитава.... но определено е моного по логичен и последователен от Таниел или Нила да речем. Него мога да го разбера, и дори    донякъде го харесвам. Таниел  - изключено твърде емоционален. Бо изобщо няма да се впечатли, ако Тамас трябва да го убие, той разбира мотивите на Тамас, просто  би се защитавал, докато Таниел е този който "се горещи".
Скрит текст:
сред откровено симпатичните ми персонажи нареждам
-Адамат
-Тамас
-Олем
-Михали
-Влора

сред "сивеещитие"
-Бо
-Ка -Поел (в последната книга определено започнах да я харесвам)

сред силно неприятните персонажи за мен са:
- Таниел
- Нила
- и двамата най-вече заради тяхната емоционалност и хаотичност,

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 12:10 от Джон Сняг

# 81
  • София
  • Мнения: 44 226
Скрит текст:
Ама това не е средновековието, сред маговете, войската и т.н. има достатъчно женско присъствие и работят рамо до рамо - никакъв скандал не е. И как ще държиш сметка на някой, че привлича  внимание - не целенасочено. И тези 18 месеца и за него са също толкова дълги, чуе и на сред фронт и битки, а не на топло и спокойно в у-ще... пак казвам, това, че 18 месеца няма кой да я ухажва, не ми е подовод да я жаля, оцелява се. А, че ревнува си е нейн проблем и не извинява изневяра.
Пак с тези писма - къде пише, че нямат кореспонденция никаква, а и така да е, това не е причина.

# 82
  • Мнения: 18 372
Скрит текст:
Ама това не е средновековието, сред маговете, войската и т.н. има достатъчно женско присъствие и работят рамо до рамо - никакъв скандал не е. И как ще държиш сметка на някой, че привлича  внимание - не целенасочено. И тези 18 месеца и за него са също толкова дълги, чуе и на сред фронт и битки, а не на топло и спокойно в у-ще... пак казвам, това, че 18 месеца няма кой да я ухажва, не ми е подовод да я жаля, оцелява се. А, че ревнува си е нейн проблем и не извинява изневяра.
Пак с тези писма - къде пише, че нямат кореспонденция никаква, а и така да е, това не е причина.

 
Скрит текст:
"18 месеца бях сама" .Не е като Таниел да се е отбивал през отпуските.
Може да не е средновековието, но права на жените в истинския смисъл не е имало чак до началото на 19 век, когато започват стачките на Роза Люксембург за гласуване на жените и тем подобни.
Един мъж е можел да набие жена си и никой е нямало да му държи сметка. Да, вече има разводи, но те са най-често по настояване на мъжете, при това жените ги изпращат в манастир или ако са по-богати - в  имение. Чети Джейн Остин - 4-5 танца и мъжът и жената са нарочени за любовници. Това да се помъкне жена с теб, без придружителка, ако не ти е годеница, дори 18 век си е скандал.
Тези 18 месеца за него са супер къси - всеки ден се радав на женсок внимание, заобиколен от хубави жени, а окоол нея - мрачни погледи. няма значение, че не е спал с тях, важно е какво внимание му отделят на него -прегръдки, усмивки, закачки,  - икакво на нея - намусени погледни и  известия че годеника й е прекарал с нова засукана фльрца всяка нова вечер. Несъпоставимо е. тя трябва всеки Божи ден да се пита в кой точно момент той ще й изневери, ако още не го е сторил? Неговите 18 месеца са 18 дена, а нейниет 18 месеца -18 години.

ОТносно отношенията Таниел - Пола и Олам - Влора.

прилагам пак текста от Крис Бънч - в силно скъсен вариант
 
Скрит текст:
Не. Някои сигурно ще решат, че бездруго вече сме го правили. Войниците обикновено смятат, че всеки двама души от различен пол и с добра външност рано или късно си лягат заедно.

Не е много честно спрямо жените. Какво сме ние, само същества за похот ли?

Така се надяват войниците. Особено младите, защото самите те са точно това. Като млад и за пясък да си помисля, пак ми ставаше.....

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 12:32 от Джон Сняг

# 83
  • Мнения: 18 372
като оставим на страна  сюжета  - страшно ми харесват кориците (те по принцип са оригиналните на английското издателство) . за първо път е показан главен  персонаж (Тамас), който е бая възрастен, близо 60 годишен, но добре запазен.
кремъчните пистолетите нарисувани на корицата, начинът на лакирене,, мотото на трите книги - уникално.

"Онези хрътки по петите ни......скоро ще открият че имат работа с лъвове!"

много добра комбинация от цветове  - Бяло, жълто и тъмносиньо с една изведена на преден план фигура - във всяка една от трите книги -  тази на Тамас.
Най-ми харесва корицата на Алената кампания, въпреки че и Барутните магове къртят.
личи си, че който е правил кориците е чел сюжета и е мислил как да въведе корицата в него.

# 84
  • София
  • Мнения: 44 226
Скрит текст:
А тя щото е тичала при него на фронта тези 18 месеца, да му топли душата.... айде моля ти се - 18 месеца са еднакво време и за двете страни, той може да е имал ухажорки, но тя си е хванала любовник и то не е било за една вечер, инцидетно. А тя пък друга работа си няма - седи и мисли ден по ден кога ще й изневери - те са отрасли от деца  заедно, ако толкова голямо доверие му има - за чий са щели изобщо да се женят... Няма как него да ми го очерниш, а нея да уневиниш - не е тя жертвата в ситуацията.

18-19 век колко точно жени в нашия свят е имало по армиите като войници и пълководци, политици, заемащи високи обществени постове... изобщо не мисля, че сравненията ти са така удачни.

И чак пък толкова да е съсипана тази Влора - даже като гледам се издига в йерархията, и любовник си има... нищо й няма, ще бъбрят още малко зад гърба й - ще умрат клюките, ще продължи спокойно живота си...
Не, че има още какво много да каже по въпроса, но ако искаш още - дай да е на едно място, тук или на лични все тая, но така на двете ставам разногледа.

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 13:26 от Angel_Dust

# 85
  • Мнения: 18 372
уважих желанието ти- писал съм ти на ЛС, повече по този въпрос (изневярата на Влора )няма да пиша в темата. наистина въпроса мисля, че го изчерпахме, другото са подробности.

п.с. много ми се иска да има повече такива военни кампании, аз също съм фен на военните кампании. без да има излишни жестокости има много готини битки и забавни реплики например. любопитен съм дали при Джанго Уекслър ще е така. Ако вземеш решение да го прочетеш в английски - пиши как е.

пример за забиваща реплика - Тамас
Скрит текст:
-Нямаше ли вариант, който не включва толкова много жертви - попита го Хаиолона?
-вероятно - призна Тамас - но аз не го избрах!


и пример за забавни реплики - Тамас- Олем
-
Скрит текст:
понякога се чувствам като чума! - каза Тамас
-това е един начин да се представят  нещата, сър - каза Олем след миг колебание
-много ми помагаш, няма що!
-старая се, сър! Smile
Smile

мрачния Тамас и  саркастичния Олем са невероятна двойка просто. Не е истина! Напомнят ми Фред Флинстоун и Барни Ръбъл!  SmileSmileSmile

честно, много ми харесва  че героите имат своите житейски трудности и мелодрами. Това ги прави нормални хора.

Последна редакция: нд, 22 апр 2018, 14:22 от Джон Сняг

# 86
  • София
  • Мнения: 44 226
една приятна новина - не бях обръщала внимание до сега - ноември тази година се чака третата от Легион на Сандерсън Wink

# 87
  • Мнения: 18 372
Ураааааааа! Само така! Сандърсън май ще се окаше Плодотворен автор
Всеки момент се очаква да излезе и последната книга за Мъглороден. А за 2020 г  се очаква ЕЛантрис 2.
Освен това  Сандърсън е завършил поредица АЛкатраз, която кой знае защо никой не е превел у нас???

# 88
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
В рулит има на руски първа и втора част. Изобщо не съм впечатлена - дори не е тийн, ами си е чисто детска, при това доста изсмукана от пръстите. Даже Пърси Джаксън е по-добре.

# 89
  • Мнения: 18 372
Легион е на светлинни години от Пърси Джаксън. Тук в главният герой се проявават отделни личности и всяка си има своите особености. При това макар те са въображеми често му помагат в критични ситуации. ОСвен това възникван сериозни проблеми - ако една нова личност се появи по-рядко ли ще викат старите, има по -малко "въздух" за останалите, или пък трябва някоя личност да се развива  в дадена област. ИЛи пък - да се създава енциклопедична личност. Дори главният герой е възрастен, че да говорим за "адулт". Аз бих сравнил Легион, като по-слаба версия на Възмездителите.
 А Пърси Джаксън е съпоставим само с Хари Потър, само че действието е пренесено на Олимп. Там нещата са смешни.
Но разбира се - всеки има право на мнение, на теб очевидно не ти харесва Легион, няма какво да се направи по въпроса.  За мен единствената поредица на Сандърсън която не мога харесам засега е Летописите.....

Общи условия

Активация на акаунт