Шумоизолация на апартамент

  • 29 306
  • 199
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 363
Повече стъкла в стъклопакета (три или четири) с "топли" дистанционери също вършат работа за шумоизолация. От личен опит - разликата в шумоизолирането между предишната ми дограма ( PVC с двоен стъклопакет с метални дистанционери) и сегашната дограма (PVC с четворен стъклопакет с топли дистанционери) е направо потресаваща. Говоря за жилище на централна улица в София с оживено движение и трамвай.

# 196
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 089
някой дали е ползвал акустични панели от дърво и цимент. Дали стават за шумоизолация от съседи? Или те са просто за акустика в самата стая.
Всичко помага в някаква степен. Ако на стената откъм шумните съседи си направиш един вграден гардероб пак става, ако го направиш от акустични панели още по-добре.

# 197
  • Мнения: 98
Повече стъкла в стъклопакета (три или четири) с "топли" дистанционери също вършат работа за шумоизолация. От личен опит - разликата в шумоизолирането между предишната ми дограма ( PVC с двоен стъклопакет с метални дистанционери) и сегашната дограма (PVC с четворен стъклопакет с топли дистанционери) е направо потресаваща. Говоря за жилище на централна улица в София с оживено движение и трамвай.
Така е, ма дограмата е все още съвсем запазена и не ми се дават луди пари за нова, като мога да мина много тънко.

# 198
  • Мнения: 449
Моля някой да сподели каква шумоизолация може да се сложи на стая в блок ЕПК, която да изолира шума от съседите, които явно вечер се прибират от зоологическата. Не става с говорене, не става с чукане по стените, не става и постоянно с тапи за уши... Съседите ни се падат отстрани на стаята, последен етаж сме на сградата.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 593
Направете си библиотеки на проблемните стени, напълнете ги с книги и ще имате перфектна изолация, радостта от четенето отделно. С шум отдолу/отгоре е по-сложно.

Общи условия

Активация на акаунт