Безполезността на социалните в Пловдив

  • 5 304
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
И искам само всичките Вие по-горе, които защитавате социалните, да коментирате битото дете в дома.

# 16
  • Мнения: 2 379
Дамата, реши да игнорира всички въпроси, които зададохме , за да и кажем от личен опит към кого да се обърне...

И искам само всичките Вие по-горе, които защитавате социалните, да коментирате битото дете в дома.
Нали казахте, че детето не е бито, а свидетел на насилие? Или просто си чешете езика и се подигравате с такова сериозно нещо?

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 20:58 от bubanka

# 17
  • Мнения: 8
Ivanina_77 би ли споделила каква според теб трябва да е адекватната реакция на "Закрила на детето" за твоята ситуация ?
Възможно ли е да си се обърнала към погрешната институция ?
Мога единствено да кажа какво се случна в тази ситуация в Германия. Разговаря се с детето. Ако то потвърди ситуацията на родителя агресор се налага четири цифрена глоба. Същия се изпраща за работа с психолог. Ако психолога прецени му се ограничават за 1 месец правата и т.н. Това е адекватна реакция. А не "ами ние ще работим с детето". Детето си е наред. Родителите не са. Така че работете с тях.

# 18
  • Мнения: 488
Ivanina_77 Съгласна съм с твърдението, че родителя трябва да мине курс(клас, терапия) ако иска да продължи да е родител. За съжаление не съм чувала да има изобщо такавава практика и да се вземат такива мерки в България.
Проблем има , но специлано за това не мисля че "Закрила на детето" не прилага законите и не си върши работата. Практиката в България е много различна от очакваната от теб.
И аз имам опит с какво се случва в такива ситуации извън БГ. Ако потърпевшят от насилието не подаде сигнал полицията не може да направи нищо .В такива ситуиции в едни други държави ще изведът детето от дома в който има насилие и насилиника и насилвания избират да продължават да живеят така.
За съжаление в Бг реакцията на институциите в случай на домашно насилие (със или без намесата на деца) е адекватна в мнооооого редки случай.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 19:29 от need_to_vent

# 19
  • Мнения: 8
Дамата, реши да игнорира всички въпроси, които зададохме , за да и кажем от личен опит към кого да се обърне...
Напротив, игнорирах само Вашите въпроси, защото имам усещането, че сте представител именно на токава институция.

# 20
  • Мнения: 488
Ivanina_77 Има нужда от промени и то ОГРОМНИ такива, но пак казвам не социалните са изцяло отговорни в случая. Те правят каквото могат и каквото е в правомощията им.Решение не е да го няма този отдел.Как да пратят някого на терапия като такъв закон няма? Как да искат да мине 6 месечен курс за родители като такива класове  няма ? Как да глобят някого като такъв закон не съществува ?
Разбирам фрустрацията ти, но е срещу грешната институция.Не казавам че "Закрила на детето" са прекрасни , всеотдайни и грижещи се винаги за интереса на детето, но това за което ти си им бясна в този случай, не е мисля че е тяхна вина.

# 21
  • Мнения: 2 379
Не, не съм. Вече го написах. Ако бяхте отговорили на някои въпроси, щеше да стане ясно, защо очакванията Ви не са покрити. Спрете да сравнявате различни случаи и различни държави, спрете да бъркате ангажиментите на институциите. Отговорете си какво искате, пък все някой ще може да Ви каже къде и как да го получите/постигнете. Не съм никак изненадана, че не отговарят на въпросите ми, след като не подкрепих безпочвените Ви обвинения.
Надявам се поне другите смислени коментари и разяснени да прочете, които са Ви писали други потребители.

# 22
  • Мнения: X
нито една от Вас не сподели личен опит, а само никому ненужни разсъждения.
Да разбирам ли, че съм си хабила клавиатурата за теб, защото аз споделих точно КОНКРЕТЕН СЛУЧАЙ ОТ МОЙ ЛИЧЕН ОПИТ? Или ти не умееш да четеш?

# 23
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 187
Когато Ви ограбят полицията Вас ли искате да успокоява или трябва да търси крадците!
теб повече те е яд , че не действат както ти искаш, а го правят според изискванията  - български, а не ескимоски. за законите  са виновни други. първата им работа е да поговорят с детето.
когато те ограбят ти подаваш сигнал в полицията. те ще снемат показания от теб. след това следва търсенето. това в най-общ план.
при социалните е същото. подаваш сигнал. те ще попитат потърпевшия (в случая детето). много често , ако не винаги , детето се разпитва от психолог. психологът е равносилно на "старши инспектора" в полицията.  възможно е успоредно с работата с детето да се наложи и работа с родителя .до тук аз не виждам нищо притеснително.  по-важното е какъв ще е резултата.
това също е конкретен случай от личен опит.

пп. имаш поредни постове, а това не го обичат тук, във форума  Laughing

# 24
  • Мнения: 7 325
Много мъдри размисли започнах да чета тук, но нито една от Вас не сподели личен опит, а само никому ненужни разсъждения. Въобще няма да ги коментирам повече, но Ви гарантирам, че много скоро ще се появат и хора с личен опит и Ви гарантирам, че няма да е положителен. Молете се само да не стигнете до услугите на социалните. Те сами ще Ви докажат безполезността от съществуватето си.
аз имам личен опит с агенцията за закрила на детето в пловдив. дойде в домът ми страхотен професионалист, изписа една тетрадка малък формат, влезе в стаята на детето, огледа му книжките, играчките, компютъра, ... зададе му няколко деликатни въпроса свързани с другият родител, разпита го за съучениците му, приятелите му, роднините му, говори с мен дълго, наблюдава моите отношения с детето ( обикновена ситуация в която той попита може ли вече да излезе, какво да облече, кога ще се върне, с кой ще е, къде ... ) всичко описано в доклада до най-малката подробност. седя поне два часа. това което написа за пред съда беше изцяло и само в мой плюс, но нямаше как да е различно при положение, че другата страна се скри и изобщо не се срещна с нея.
вярно - това се случи преди повече от 10 години, но е факт че има хора които си вършат работата както трябва.
живея в чужбина. имах за съседка самотна майка с две деца в последствие с три, която беше абсолютно бедствие. непрекъснато викахме полиция. децата и до ден днешен живеят с нея. та айде да не обръщаме нещата на българия и чужбина, щото и чужбината не е цъфнала.

# 25
  • Мнения: 97
Чета темата и не вярвам на това което чета. Някога в мен се надигаше гняв срещу много учреждения и срещу служителите им разбира се (Harista може да ме оплючеш), но не мога да се съглася, че е нормално когато отидеш на лекар да се чудиш дали това което ти препоръчват е за да се вземат едни пари от здравната каса или защото имаш нужда от това. Примери има за това как функционират почти всички учреждения в БГ и колко точно е водещ материалния интерес и незаинтересованост за ЧОВЕКА и осигуряването на нормално съществуване за всеки индивид. Честно казано като чета сега се чудя дали да се дразня и ядосвам на тези които правят системите така или просто да кажа като много други стадото само си е заслужило участта която има (естествено включвам и себе си).
За конкретния случай бих казала само дано 7002_ognob е права за това какво може да е развитието напред.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Да беше написала все пак какво смяташ, че са имали правомощията да свършат, пък те не са го свършили...

# 27
  • Мнения: 97
Не е задължително обвинението да е към самите служители. А вие вместо да плюете по жената и очакванията й, дайте предложения какво трябва да се направи за да заработят институциите правилно. Под социалните в Пловдив може да се има в предвид институцията като цяло ако искате да вникнете в логиката на жената. А тя е правилна според мен. Като имаш проблем го замазваш и го оставяш да работи от вътре или се опитваш да го решиш генерално. Ама нали в БГ всички сме свикнали всичко да претупваме и само да отчитаме дейност ...
Не мога да приема по никакъв начин, че е нормално да разбиваш психиката на едно дете и после да го пращаш на психолог да я оправя.

# 28
  • Мнения: X
Не мога да приема по никакъв начин, че е нормално да разбиваш психиката на едно дете и после да го пращаш на психолог да я оправя.
Някой го е приел за нормално? Пропуснала съм да го прочета. Вероятно, би могла да помогнеш с цитат. Междувпрочем, кой според теб разбива психиката на въпросното дете?

# 29
  • Мнения: 5 244
Да беше написала все пак какво смяташ, че са имали правомощията да свършат, пък те не са го свършили...
Имат правомощия да си свършат съвестно работата. Ако нямат такива, то въобще защо съществуват?
В много случаи държанието на бащата сериозно вреди на децата, но те никъде не го отразяват това. Най-често излиза , че майката е луда и трябва да се работи с нея или детето и т.н.т и т.н.т
Лично аз пострадах от приел подкуп служител на ОЗД.

Общи условия

Активация на акаунт