Полицейско шоу в София - Десислава Иванчева просната с белезници на улицата.

  • 85 905
  • 1 125
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 19 020
Труд отдавна е от удобните на властта медии

а и от текста доста си личи на чия страна са...обективност нещо...

# 916
  • Мнения: X
Труд отдавна е от удобните на властта медии

а и от текста доста си личи на чия страна са...обективност нещо...

В статията се твърди, че са направили справка в Сметната палата. Едва ли ще лъжат за декларациите на Иванчева и Петрова, след като ги има черно на бяло и всеки може да направи проверка.

# 917
  • Мнения: 19 020
Не знам колко излизат разходите по такова дело, но не виждам и нещо лошо да търсиш финансова подкрепа...35 бона не е някаква космическа сума, доколкото знам Иванчева живее с майка си

# 918
  • Мнения: X
Не знам колко излизат разходите по такова дело, но не виждам и нещо лошо да търсиш финансова подкрепа...35 бона не е някаква космическа сума, доколкото знам Иванчева живее с майка си

А 89 000 бона на Петрова и аргументът с "дограмата от соца" и "мизерията, в която живее"????

# 919
  • Мнения: 19 020
Не намирам поста във фейсбук, където според Труд просят пари
има направена страница, където има опция да се дари, никъде не се споменава, че не могат сами да си платят адвокатската защита...http://freethemayors.com/
текстът е Spread the word about the political represions and injustice in Bulgaria. Share, comment and notify all institutions and people that might help saving the mayors of Mladost distcict in the capital of Sofia.

# 920
  • Мнения: X
Не намирам поста във фейсбук, където според Труд просят пари

https://www.facebook.com/DIvancheva/photos/a.223972881352106/485 … ype=3&theater

Скрит текст:
ДА ПОМОГНЕМ ЗА ПЛАЩАНЕТО НА СЪДЕБНИТЕ РАЗХОДИ И ЕВЕНТУАЛНА ГАРАНЦИЯ НА ДЕСИ И БИЛЯНА!

Нека да помогнем на несправедливо обвинените и арестувани Десислава Иванчева и Биляна Петрова! Нека им покажем, че не са сами и че няма за пореден път да победи беззаконието! Призоваваме ви да дарим средства спрямо възможностите и желанията ни, необходими за съдебни разноски, които те не могат да си позволят, както и за средства за гаранция.
Тъй като към момента нямаме яснота за точната сума, предвид многото въпросителни по възможната мярка “пускане под парична гаранция“, заявяваме, че ако събраните средства надхвърлят нуждите за съдебни разходи и гаранция, всичко ще бъде дарено за благотворителни каузи!

Нека бъдем съпричастни към две жени, които бяха „сготвени“ защото се бориха за справедливи социални и граждански каузи! Те имаха доблестта да защитят "Младост" от презастрояване и дързостта да настояват за промени в закони, които не защитаваха интересите на гражданското общество. Те имаха куража да се борят със статуквото, което ни изкарва на челните места в класациите по корупция в Европа. Иронията е, че точно борбата им с корупцията ги вкара в такава скалъпена схема - набеждаване за искане и получаване на откуп с лъжесвидетелски показания. Те засегнаха много частни интереси за десетки милиони лева в името на гражданското право на здравословна среда! Нека да разберат сега, че не са сами!

МОЖЕТЕ ДАРИТЕ В СЛЕДНАТА ДАРИТЕЛСКА СМЕТКА:

„БАНКА ДСК“ ЕАД
IBAN BG37STSA93000025253277
BIK STSABGSF
Любка Кирилова Иванчева

# 921
  • Мнения: 19 020
В случая се цитира събиране на средства за пускане под гаранция, която може би щеше да е доста висока, въпреки че до там така и не се стигна...
Харесват ми коментарите под статията в Труд

мен лично целия лай#омет, който се изсива месеци наред срещу Иванчева, ме кара да смятам, че е невинна, иначе не мога да кажа, че ми е особено симпатична

# 922
  • Мнения: X
В случая се цитира събиране на средства за пускане под гаранция, която може би щеше да е доста висока, въпреки че до там така и не се стигна...
Не е само за гаранцията, а и за съдебните разходи. Дори съм цитирала в спойлера целия апел и не разбирам защо ми изкривяваш думите - не е коректно и обективно да твърдиш само това, което ти изнася!

# 923
  • Мнения: X
  Уау, възхищавам се на актуалността на вестник труд. Хвала на такива вестници, които ни информират какво се е случило преди...... 8 мес.....Grinning (постът им във Фейсбук е от 10 дни след ареста) 27.04.2018 г.
  Специалният наклон с който в-к Труд коментират случая е ясен още от времето на
обширните анализи с гръмките заглавия: Цитирам по памет писанията им през лятото (когато си представям какво им е било в тази килия натъпкани 1 до друга 3 жени) че не ми се занимава да им търся писанията от преди половин година.  "ИВАНЧЕВА ПЪПЧАСА" според екскметицата условията в ареста са ужасяващи, но според шефа на служба изпълнение на наказанията няма нищо вярно че условията в ареста са лоши, той заяви че те получават същото отношение което получават и всички останали затворници в република България. Труд се допита и до дерматолог възможно ли е пъпчасването на Иванчева да се дължи на някакви лоши условия в ареста. Дерматологът заяви че не може да се каже откъде идва пъпчасването им. Той каза "пъпчасал си на летището, пъпчасал си в метрото, пъпчасал си в ареста, не може да се твърди че дадено място има някаква връзка с пъпчасването". (Перефразирам, но обширният анализ за пъпчасването на Иванчева беше култов, който има желание нека да го търси).Grinning

# 924
  • Мнения: 19 020
нямам намерение да ти изкривявам думите, реакцията ми е към написаното в Труд - нямали средства за съдебни разходи

между другото, 8 месеца нищо не се спомена за това как и кога Дюлгеров е обсъждал подкупа с Иванчева или бъркам?

# 925
  • Мнения: X
 Уау, възхищавам се на актуалността на вестник труд. Хвала на такива вестници, които ни информират какво се е случило преди...... 8 мес.....Grinning (постът им във Фейсбук е от 10 дни след ареста)
  Специалният наклон с който в-к Труд коментират случая е ясен още от времето на
обширните анализи с гръмките заглавия: Цитирам по памет писанията им през лятото (когато си представям какво им е било в тази килия натъпкани 1 до друга 3 жени) че не ми се занимава да им търся писанията от преди половин година.  "ИВАНЧЕВА ПЪПЧАСА" според екскметицата условията в ареста са ужасяващи, но според шефа на служба изпълнение на наказанията няма нищо вярно че условията в ареста са лоши, той заяви че те получават същото отношение което получават и всички останали затворници в република България. Труд се допита и до дерматолог възможно ли е пъпчасването на Иванчева да се дължи на някакви лоши условия в ареста. Дерматологът заяви че не може да се каже откъде идва пъпчасването им. Той каза "пъпчасал си на летището, пъпчасал си в метрото, пъпчасал си в ареста, не може да се твърди че дадено място има някаква връзка с пъпчасването". (Перефразирам, но обширният анализ за пъпчасването на Иванчева беше култов, който има желание нека да го търси).Grinning

Тази съдийка си изкара петмесечния арест в ареста към Сливенския затвор - не чухме да се оплаква, че арестантската ѝ килия е мизерна и че е пъпчасяла...

https://www.24chasa.bg/novini/article/7237223

# 926
  • Мнения: 19 020
То и Баневи може да не се оплакват от ареста, освен телефон, фризьор, може би имат и джакузи и плазма.

# 927
  • Мнения: X
Цитат
Тази съдийка си изкара петмесечния арест в ареста към Сливенския затвор - не чухме да се оплаква, че арестантската ѝ килия е мизерна и че е пъпчасяла...

И.....Да адмирираме начина по който медиите отразавят случая, а пък отношението към тях е абсолютно в реда на нещата. Те са си го избрали още откогато са си решили да кандидатстват за кмет на Младост.
http://eurocom.bg/shows/video/chestno-kazano/8955

# 928
  • Мнения: X
Цитат
Тази съдийка си изкара петмесечния арест в ареста към Сливенския затвор - не чухме да се оплаква, че арестантската ѝ килия е мизерна и че е пъпчасяла...
И.....Да адмирираме начина по който медиите отразавят случая, а пък отношението към тях е абсолютно в реда на нещата.

Медиите отразяват 107 жалби от Иванчева и Петрова.

Бившата кметица на „Младост“ Десислава Иванчева, подсъдимата с нея за подкуп Биляна Петрова и още една арестантка са единствените, които се оплакват от условията в софийските арести. Трите са подали 109 жалби и сигнали в последните 6 месеца, съобщиха от Министерството на правосъдието и посочиха, че условията в килиите отговарят на Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража.

От тези 109 жалби - 107 са от Иванчева и Петрова, две жалби има от друга арестантка.

https://news.lex.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B8%D0%B2%D0%B0% … 0%B5%D1%81%D1%82/

# 929
  • София
  • Мнения: 4 878
тъкмо заради този "дребен детайл" тя има основание да се обогати служебно за да смени жилището.
Тя ако беше корумпирана, отдавна щеше да се е обогатила.

Колко отдавна? Колко време двете бяха кмет и зам. кмет - има-няма една година?!

Бъди идиот – дай пари на Десислава Иванчева

Сърцераздирателен призив обикаля от няколко дни социалните мрежи. В него приближените на арестуваната кметица на „Младост“ Десислава Иванчева искат от всеки, който може, да внесе пари по банкова сметка на нейната майка Любка. Причината е, че Иванчева и заместничката й Биляна Петрова  (също задържана), нямали средства за съдебни разходи.

Апелът тръгна от официалната страница на Десислава Иванчева във фейсбук. Той е илюстриран със снимка, на която кметицата и заместничката ѝ седят тъжни на подсъдимата скамейка.

Цялата идея е представена като благородна кауза. Но както винаги, нещата трябва да се проверяват. Защото накрая излиза, че който се хване на тази въдица, просто е участвал в кампания - "Бъди идиот - дай пари на Иванчева". Защото кметицата и заместничката ѝ изобщо не са бедни - поне според декларациите пред Сметната палата, подадени при започването им на работа в общината в края на 2016 година в качеството им на лица, заемащи висши държавни длъжности.

Проверката на "Труд" показа, че когато става кмет на Младост, Десислава Иванчева декларира близо 34 000 лева и собственост на имоти в София и Рибарица, плюс два автомобила.

Финансовото положение на Биляна Петрова е още по-добро - става зам. кмет с близо 3 000 евро и 89 000 лева, декларирани на нейно име, плюс идеални части от няколко имота в София.

Сега, след ареста си, двете дами и техните привърженици се вайкат: "Помагайте", защото няма пари. Ако е така, защо Иванчева нае за свои защитници едни от най-известните адвокати в България - баща и син Марковски. И изобщо как се стигна дотук?

https://trud.bg/%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B8-%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%B … 0%B8%D0%B2%D0%B0/



Следя страницата на Иванчева във фб и не съм попадала на апел за дарения.
Преди малко пак проверих, да не би да съм пропуснала нещо - няма.
Ако обичаш, дай линк.

Общи условия

Активация на акаунт