Париж - 14

  • 71 653
  • 778
  •   1
Отговори
# 240
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Така се надяваме и ние, до неделя всичко да приключи. Едно от нещата, които ме притеснява, е градския транспорт. Вчера разбрах, че 19 спирки на метрото били затворени. Пък ние пътуваме индивидуално и и се надяваме да нямаме затруднения с придвижването. Взела съм си за компания една късметлийка Wink. Така, че всичко трябва да е наред.Благодаря Sause baus!
Като са затворени ще походите пеша, предполагам че това е около шанз елизе, така че повече ще разгледате и усетите красотата, дима и атмосферата Grinning (шегувам се за последното). Париж винаги си е преживяване, направете си го неповторимо и не се косете за метрото, разстоянията не са толкова големи, ако не сте с малки деца, разбира се, а едва ли има проблеми извън централната част.

# 241
  • Мнения: 367
Като са затворени ще походите пеша, предполагам че това е около шанз елизе, така че повече ще разгледате и усетите красотата, дима и атмосферата Grinning (шегувам се за последното). Париж винаги си е преживяване, направете си го неповторимо и не се косете за метрото, разстоянията не са толкова големи, ако не сте с малки деца, разбира се, а едва ли има проблеми извън централната част.
Ние проблем с ходенето пеша нямаме. Активни туристи сме и по планините. Не сме с деца. Но в темата прочетох, че Париж не е Рим и разстоянията са големи. Ние сме за картко време. Точно централната част искаме да разгледаме. Приятно ми е, че тук ми отговорихте. Благодаря! Почнах да се настройвам и мечтая. Тази сутрин съвсем се бях отказала.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 058
Ако е в централната част, може да си вземете билет за лодка по Сена. На Батобус варианта с хоп-он/хоп-оф. 19 евро е за два последователни дни, обикаля цялата централна част, и е доста удобна. Simple Smile
Ние бяхме в Париж миналата седмица. През седмицата нямаше напрежение, само засилено присъствие на полиция. Хубаво изкарване ви желая!

# 243
  • Мнения: 5
Здравейте, група от 4-ма 30-годишни пътуваме за Париж другата седмица. Идеята е да се насладим на празничните светлини и коледните базари, като в плана ни е и Дисниленд. Предполагам, че въпреки възрастта ни, ще е истински Wonderland. Изчетох голяма част от темите, за което ме вълнуваше конкретно използвах търсачка, но на един въпрос така и не открих отговор. Uber беше само бегло споменат от потребителите тук, а бих искала да знам доколко е популярен в Париж и можем ли да разчитаме на този вид транспорт. Групата ни е точно за една кола и ако сметнем 16-17 евро за шатъл от Бове+друг транспорт до апартамента излизат грубо 80 евро и то с прикачване. Ако Uber излиза до към 100 евро бихме предпочели да използваме него поне за трансферите от и до летището, за да си спестим неудобствата с мъкненето на чанти и издирването на спирки и адреси. Така че ако някой има опит ще съм благодарна да го сподели.
Избрали сме да отседнем в апартамент от airbnb в 15-и район, ето тук На мен лично ми изглежда много приятен и оживен район, но бих се радвала да чуя мнението и на по-запознати. Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 03 дек 2018, 14:49 от PearlJammer

# 244
  • София
  • Мнения: 1 058
Ние ползвахме ето тази фирма: www.bt-transfer.com
Трансфера от Бове до района на Дисни ни излезе 130 евро в едната посока, но за минибус - бяхме 6 рах, и ни излезе по 22 евро на човек, което определено си беше по-евтино, от колкото ако бяхме с градския транспорт. За удобството да не говорим.
Иначе не мога да кажа на Uber, тъй като те не предлагаха коли, като за нас от там. Но имаше коли за 4 рах, когато разглеждахме. Не би трябвало да е проблем.

# 245
  • Мнения: 367
Ако е в централната част, може да си вземете билет за лодка по Сена. На Батобус варианта с хоп-он/хоп-оф. 19 евро е за два последователни дни, обикаля цялата централна част, и е доста удобна. Simple Smile
Ние бяхме в Париж миналата седмица. През седмицата нямаше напрежение, само засилено присъствие на полиция. Хубаво изкарване ви желая!
Благодаря! За Батобус не бях чувала, но сега като видях, ми се струва доста удобно.

# 246
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
З
Избрали сме да отседнем в апартамент от airbnb в 15-и район...  На мен лично ми изглежда много приятен и оживен район, но бих се радвала да чуя мнението и на по-запознати. Благодаря предварително!


Районът е много добър, никакви грижи относно него.

За  Uber мога да кажа само, че си е доста популярен. Но не знам каква е цената от Буве.

# 247
  • Мнения: 697
ние също сме ползвали Uber, но в града, но мой познат живеещ там ни каза че го ползва до Буве и било почти единтично като цена /те са трима/, но доста по комфортно и не сменяш транспорти.

# 248
  • София
  • Мнения: 9 979
Ако някой има планове за уикенда в Париж - ще затварят туристически обекти в събота, заради опасността при протестите https://www.bbc.com/news/world-europe-46476037?SThisFB&fbcli … 4AIOJd5TaYRsZ4kOI

# 249
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Явно очакват сериозни протести. Отмениха и отворените врати в университетите. Два, за които знам са доста далеч от централната част. Така че наистина може би в добре да се избягва централната част на града утре.

# 250
  • Мнения: 367
Неделя вечер пътуваме ние. Дано само за уикенда да са протестите. Вече се чудим длаи да не се откажем.

# 251
  • Русе
  • Мнения: 2 153
http://www.leparisien.fr/paris-75/gilets-jaunes-ou-ne-pas-circul … tor=AD-1481423552
Избягвайте тези райони за разходка днес, съветват от Паризиен и местните власти.

# 252
  • Мнения: 367
В случай, че не можем да ползваме метрото в неделя вечерта, а се налага автобус късно вечерта да ползваме, откъде се купуват билети?

# 253
  • Русе
  • Мнения: 2 153
билетите  за метрото и от карне важат за автобусите. Само погледнете ок кой до кой сектор  ще пътувате, може да се наложи да валидирате още един билет,ако излизате от зоната и влизате в друга. Картите навиго също важат.

# 254
  • Мнения: 367
Ще се опитам да намеря инфо за тези карти. Не бяхме предвидили често ползване на гр.транспорт. Мислех само по билет два за първия и последния дни. Автобусите до колко часа се движат?Ако станцията на метрото на Порт Мейо е затворена, там откъде може да се купят тези карти навиго или билети в 9:30 вечерта?Пътуваме до 18 район.Това в една зона ли е?

Общи условия

Активация на акаунт