Париж - 14

  • 71 633
  • 778
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 613
Дали на място ще могат да се купят билети до трети етаж на Айфеловата кула. В нета ми дава опции само до втори етаж. Sad
Може. Ние на място си купихме. 25 Евро за възрастни.

Благидаря. Значи да не купувам. За някъде има ли смисъл да вземам предварително билет? За Лувъра?

# 556
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Аз само за Лувъра не купих билети предварително. Не съм чакала повече от 5 минути на тази опашка. На входа почакахме повече.

# 557
  • Мнения: 38
Дали на място ще могат да се купят билети до трети етаж на Айфеловата кула. В нета ми дава опции само до втори етаж. Sad

Пробвай отново, не знам за коя дата ще са, аз две седмици преди заминаване търсих и от други сайтове - в сайта на Айфеловата кула даваше, че нямат свободни. Точно 5 дни преди Да тръгнем намерих билети от сайта им.
Взехме Си с удобен за нас час, 9:00, мисля, че ти дава предимство пред висенето на дълги опашки. Днес опашката бе доооста голяма, а хората с принтирани билети минаваха и си влизаха за уречения час.

# 558
  • Мнения: 1 613
 За другата седмица гледам. Ще проверявам, ако се появи нещо. Благодаря.
Чудя се за Лувъра дали да купя предварително.

# 559
  • Мнения: 53
Здравейте, след 2 седмици ни предстои екскурзия за 4 дни( от 15.08 до 18.08.2019) до Париж. Ще пътуваме с влак до гара Paris Est (Gare de l'Est). Резервирала съм хотел- Hotel Magellan. Прочетох в сайта, че карнет билетите важът само за зона 1 и явно аз и съпруга ми ще трябва да си вземем карта Navigo за една седмица. Има ли друг по евтин варянт който да обхваща само зона 1,2 и гара Paris Est (Gare de l'Est) за 4 дни?Не плануваме Версай и Дисниленд, само центъра в Париж.
Имам и още един въпрос-  Има ли ремонт на метростанция Neuilly Porte Maillot ?На гугъл мапса ми показва, че има строеж там.

Предварително благодаря на всички за отговорите!

# 560
  • Мнения: 14 418
  Ремонт тече на площад Майо,но това не влияе на движението на метрото и РАР-а.В момента само не работи линия 6 на метрото в участъка Монпарнс - Трокадеро,но има автобуси за целта.

# 561
  • Мнения: 1 613
Ако отидем в Дисниленд за един ден, има ли смисъл? Или не си заслужава. Имаме 3 пълни дни в Париж и един след обед. Ще ни стигнат ли 2,5 дни за основните забележителности?

# 562
  • Мнения: X
Harmonie, въпрос на приоритети. За два и половина дни няма как да се обиколят "основните забележителности" според мен. Според други, един ден би им бил достатъчен. Някои хора обичат да ходят от място на място, други да седнат половин ден в кафе или на пикник и да се наслаждават на обстановката. Ако ви се ходи до Дисни, отивайте. Някои хора отиват за ден до Дисни и им е достатъчно за цял живот, други ходят по цяла седмица и пак нямат търпение да се върнат. Много субективен избор и не знам дали някой може да каже кое е правилното решение за вас. Ако мислиш, че никога няма да се върнете в Париж, прецени кое ти е най-важно да видиш. Приятно прекарване каквото и да решите!

# 563
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ако отидем в Дисниленд за един ден, има ли смисъл? Или не си заслужава. Имаме 3 пълни дни в Париж и един след обед. Ще ни стигнат ли 2,5 дни за основните забележителности?
Подкрепям Спринкъл, изберете си 2-3 неща. И се насладете на Париж, а не бясно препускане от забележителност на друга такава. Може да ги видите отвън за 2 дни. Само Орсе отнема цял ден, дори на тагадък, а Лувъра......

Някой има ли идея защо няма директен ТЕР до Бове? Аз ли не мога да го намеря или са го спрели. Имаше мин година по 5 евро билети за директен от гара Норд, а сега само в прекачване по 10 🤔😒

# 564
  • Мнения: 1 613
Под основни забележителности разбирам Айфеловата къла, Лувъра, Триумфалната арка, Лувъра. Иска ми се да посетим Версай, но знам че ще е цял ден. Ще бъдем с дете на 11. И се замислих, че за него този ден ще е по хубав на Дисниленд, вместо Версай.
Надявам се да се върнем пак в Париж, но пък детето няма да е на 11 Simple Smile това ме измъчва в момента.
Може ли и съвет как да се придвижим най-бързо от Шарл де Гол до центъра?

# 565
  • Мнения: 8 894
С дете на 11 години за три дни и половина в Париж спокойно бих пропуснала Лувър, но пък бих го завела в Дисниленд.

# 566
  • София
  • Мнения: 5 954
За деца на 5, 7 год и кака на 9 год и половина, какво да избера в Дисниленд? Отиваме есента, може да е студено времето, но ще сме 1 ден само. Отделно таткото е мързелив ( т.е. няма да обикаля и ще го "заболят" краката бързо) , ноооо и таткото обича визуалните ефекти или джаджи, хитри, ефектни атракциии, като дете е, по - голямо дете... един вид... Та ще трябва да подбера атракции

# 567
  • Мнения: 8 894
За деца на 5, 7 год и кака на 9 год и половина, какво да избера в Дисниленд?
Влез в темата за Дисниленд.
Скрит текст:
Там пишат съвсем обсебени от парка момичета, познаващи атракции, паради, шоута и места за хранене в детайли и ще те насочат. Мен ме мързеше да чета и си признавам, че бях леко неподготвена. В сайта на Дисниленд също има описание на атракциите с филтър според ръста на детето, колко е интересна атракцията и още показатели, има и клипчета на някои и дъщеря ми (на 9г, реално заради нея отидохме там) си ги чете и избира. Не успяхме всичко набелязано да пробваме за един ден, не всичко и работеше (Thunder mountain, спрягана за една от най-забавните, се развали). Най-много ме впечатлиха светлинното шоу след затваряне на парка, Карибски пирати и Small world атракциите. Следващия път - повече.

# 568
  • София
  • Мнения: 1 058
За един ден Дисни си е напълно постижимо. Но с добра предварително подготовка за това, какво искате и би ви харесало да видите. Разгледайте картите.
Ние даже успяхме и тези, които най ни изкефиха да ги повторим, но то зависи и в кой период сте там, защото ние бяхме в ноември и нямаше много опашки, докато лятото положението е съвсем друго.

# 569
  • Мнения: 38
Здравейте на всички,  исках да споделя впечатления и препоръки от нашия кратък романтичен уикенд в Париж. Надявам се да са полезни за някого от вас Simple Smile  Успяхме да си откраднем само два дни и половина и имаме още много за гледане Simple Smile Не бе типичната екскурзия, но усетихме града, храната и настроението изцяло.
 ✔От всички забележителности посетихме Айфеловата кула с изкачване до горе, бях закупила предварително билети За 25 евро/ човек от 9 сутринта и въпреки това имаше големи опашки. Въпреки мрачното време успяхме да се насладим на сутрешно кафе с невероятна гледка.
✔ Хотелът ни бе на 5 минути от площад Трокоадеро и метро станция. -
https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g187147-d315160-Revie … ance.html?m=19905
- помолихме за стая с изглед към улицата и дори виждахме върха на Айфеловата кула през прозореца. Страхотен хотел, препоръчвам с две ръце. Имаше опция за закуска 14 евро, но така и Не я опитахме.
✔Видяхме Лувъра отвън, пихме кафе с гледка към него, особено, че в този ден температурите бяха 42 градуса. Разходихме се по Шанзе Лизе, хапнахме страхотни десерти в Ladurée - страхотно кафе и лимонен тарт, разходихме се и на втория етаж - целият интериор бе страхотен. Няма нужда от резервация, може да влезете, да разгледате или да си купите само макарони.
✔В Монмарт си ми остана сърцето - страхотна гледка, тесни улички, романтика. Чудесен ресторант - La Maison Rose - посетете го обезателно, любезен персонал и чудесна кухня. Нямаше нужда от резервация, както бях чела, но явно изключително популярно място  за снимки, защото постоянно правиха забележки на туристите, тъй като пречеха на хората, които бяха седнали да хапват. https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g187147-d1594764 … ance.html?m=19905

 Насладихме на гледката от високо и разгледахме базилика Сакре Кер. Вечерта гледахме представлението в Мулен Руж, беше страхотно изживяване - скъпо удоволствие, но очите ми се напълниха от цветове и радост! Няма дрес код, но все пак бихте се чувствали по на място ако сте с ежедневна рокля, пола  или риза с къс ръкав за мъжете, въпреки, че  имаше хора  джапанки, които ги пуснаха. Но някак н самото място не отива такова облекло.
✔ Разходихме се до Нотердам, по тесните улички зад него, по река Сена, слушахме страхотна музика на един от мостовете. Зад Нотердам попаднахме на чуден, китен ресторант, но за жалост не особено вежлив персонал - https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g187147-d1390891 … ance.html?m=19905
Но пък охлювите бяха чудни..
Съжалявам, че не ни остана време за разходка по Сена с корабче, но ще повторим.
✔Фактът, че хотела ни бе централно ни позволяваше всяка вечер да пием вино на стълбите на Трокадеро и да слушаме различни изпълнения от цигулка, китара, афро танци и да се радваме на Мадам Кодет / атракция може би за чужденците, възрастна дама, която пее и танцува леко без ритъм, но с голямо желание ❤/ и естествено да се любуваме на Айфеловата
 кула.

Определено мотото ни бе “яж, пътувай и обичай” 😀, ще се върнем пак, но този път със сина ни за Дисни Ленд ❤

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 00:56 от Anyk

Общи условия

Активация на акаунт