Париж - 14

  • 71 599
  • 778
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 152
Galya89, аз писах преди време, че ние си бяхме взели билети за АК, но не ги използвахме, защото се оказа, че стачкуват. На другата вечер по същото време отидохме, почакахме на опашка и се качихме до горе. Имаше хора с билети, закупени онлайн,  които също влизаха.
Не мисля, че единствено и само хората, купили онлайн билети, успяват да се качат, така че според мен нямате повод да се отказвате от Париж само заради това, че на сайта няма билети.
Наслаждавайте се на всеки миг в този невероятен град!

# 676
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз пък 4—5 пъти за по 20-тина дни съм била в Париж... и така и не счетох за нужно да чакам и да се качвам на Кулата... Виж на Триумфалната арка... мога да седя там и 24 часа 😉
Качвала съм се на много места в Париж ... Радвам се съм видяла Париж и от Нотрдам и от няколко различни места, на които обикновено местеха Колелото около Лувъра... Сега май тези качвания не могат да се направят... Но мисълта ми беше, че за мен Кулата не е цел..., за това и не мога да си обясня губенето на време по опашки... Да пиеш вино на полетата, или още по-добре на Трокадеро и да гледаш Кулата късно вечерта, за мен е къде къде по-голямо удоволствие...

# 677
  • Русе
  • Мнения: 2 153
К'во пък толкоз има да и гледаш. И аз не съм и фен. Видиш я веднъж вечер да светка и мига и толкова. А лудницата от източно азиатци е...... Друго си е с биричка или вино на Инвалидите или на Сена под тях при младежта, да попиеш от енергията им. Супер ме зарежда, особено след уморителен ден.

# 678
  • Мнения: 73
Сигурна съм, че ще е невероятно изживяване момичета всичко, което описвате, но за мен все още е непознато чувство, защото не съм я видяла и ми е интересно да се докосна до това място. За това и така държа и искам да се кача...пък какво ще стане...ще ви споделя мнение след като се върнем Wink

# 679
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Качвайте се, гледайте, отворете сетивата си. Единственият ми съвет: Оставете предразсъдъците на терминала в БГ и се насладете на цялото многообразие.

# 680
  • Мнения: 122
Здравейте! Почти не остана и до нашето пътуване Relieved. Наясно ли сте как стоят нещата с Nuit Blanche? Разбрах, че транспортът работи и някои музеи също, но не разбрах дали всички и как вървят цените. Примерно мога ли да оставя Лувъра да го разгледаме през нощта? И Musee des Arts Decoratifs  знам, че е безплатен до 18 часа за нас, но пък не намирам информация точно за "бялата нощ". Много ще се радвам, ако споделите ваши впечатления от това събитие и информация!

Току що видях, че сме пропуснали да закупим билетите за влака Париж-Марсилия и са се оскъпили. Дали има някакъв вариант да ги намалят или да не чакам и да рискувам?

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 02:27 от AnMary

# 681
  • Мнения: 19 010
Виж за евтини влакове на ouigo.fr

# 682
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Здравейте, момичета! Разкошна и много полезна тема! Благодарности!

Имам въпрос - отворен ли е за посещение Нотр Дам? На някои места има инфо, че може да се види срещу 10 евро, на други, че има обиколки /каквото и да значи това/ пак за толкова, а други източници пише, че в момента е затворена за посещение. Полезна ще ми е информацията от наскоро ходилите до там.

# 683
  • Мнения: 19 010
Според официалния сайт
La cathédrale est fermée
т.е. затворена е!

# 684
  • Мнения: 6 873
Нотр Дам е затворен за жалост. Ограден е от голяма ограда с човешки ръст и може да се гледа само отдалече (20-30 метра по моя преценка).

# 685
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Края на август беше затворена и както каза Welt оградена. Ще питам щерката, ако не е спешно като минава от там, но като гледах щетите от вън не ми се вярва да я отворят скоро.

# 686
  • Мнения: 19 010
Според мен години ще трае ремонтът...не се надявайте скоро да отвори.

# 687
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Благодаря на всички за отговорите!

Някой имал ли е проблем при закупуването на билети онлайн за Лувъра. Опитахме с различни карти и не става. Постоянно ни връща. Някакви идеи?

# 688
  • Мнения: 1 165
Относно билетите за Лувъра и аз имах проблеми с моята дебитна карта на Райфайзенбанк. Преди това купих за Версай и Айфеловата кула със същата, затова се наложи да ползвам кредитна и нямаше проблем.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Някой имал ли е проблем при закупуването на билети онлайн за Лувъра. Опитахме с различни карти и не става. Постоянно ни връща. Някакви идеи?

Без онлайн билети - има много каси и билет се купува бързо на място Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт