Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 11

  • 137 252
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 284
Labrex,Sem-имам продукти и желание за посрещане на гости като Вас-заповядайте!(пуснах ви "мухата",че ще Артиса Шрек и се изнизах...)

# 106
  • Мнения: 75
Labrex заповядай ! Ако не е е уищожена от моя. Аз не ям торта, може би утре ще опитам 2 хапки. Правих я уж диетична ( с пълнозърнесто брашно и стевия вместо захар). За петък пак ще правя , да нося на свекървата , че си падат по сладкиши!
Като гледам и sem22 какви чудесии върти с тея ягоди Heart Eyes изглежда страхотно! Адмирации ! Да не ходим там на гости последно пък аз и Шрек ще донеса!
Тортено парти... уууула лааа Joy Heart

# 107
  • София
  • Мнения: 11 709
...........................
* Чийзкейк с ягоди
 ........................
Не ме кани , защото ще дойда.. мда. , но ако ми приготвиш чийзкейк с  ягоди. Ще взема еднопосочен билет, да си знаеш отсега да не се сърдиш после.  Simple Smile

От мен
Лек мус от патладжан



Лимончело - приготвих го сама



Малко бисквити някой да е поискал, сервирам веднага



Някой да е направил поръчка за Ризото с шафран и гъби, носи се.. Simple Smile



За разкош и една лимонада с ягоди

# 108
  • Мнения: 9 109
аз съм за лимонадата, моля Simple Smile

 
качамак с пръжки за последно, следващия път със сирене за лятото Simple Smile https://pep-4o.blogspot.bg/2018/04/blog-post_24.html

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 00:15 от пеп-4o

# 109
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223
Тази вечер свърши...само мрънкането беше много...(адресите -друг път Simple Smile)
Моите нямаше да се удудят нито на спанака, нито ако съм я оцветила. слагала съм боичка на ракия хем за към декора, хем да видя дали ще я пият Grinning

При нас пилешко-картофена манджичка, лападена супичка, кисел и клъцнати, бодливи картофи /някой беше пуснал/(ама се каня цяла тава с лук да си направя на фурна... майкооооуууу Ill)






П. П. Като си гледам снимките с добавките към манджата и виното, стана мойта боб по хайдушки Grinning Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 110
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223
аз съм за лимонадата, моля Simple Smile

Ще си покажа шницелите от лапад, все си мисля, че ги отчитах,  но ги няма  и тях, и рибата  https://pep-4o.blogspot.bg/2010/03/blog-post_31.html

и пържен шаран

качамак с пръжки за последно, следващия път със сирене за лятото Simple Smile https://pep-4o.blogspot.bg/2018/04/blog-post_24.html


Имаше ги пеп-чо, защото щях да ги правя, че много ми харесаха, но лапада ми беше стар и отиде на супа.

Марчева, как стават тия бисквити с вилица, дай рецепта... само, ако е лесна Blush

# 111
  • Мнения: 9 109
ark, намерих се, доста назад били. 
Сетих се за спаначената торта - колкото пъти съм правила, никога не съм признавала, че е със спанак - номера със шам фъстък. Никой не се замисли колко пъти я правих за няколко месеца, че сигурно баща ми трябваше да има горичка с него Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 11 709
аз съм за лимонадата, моля Simple Smile

 
..............................

Получаваш веднага,, то рецепта - няма, ама кой да се сети, че и така можело, и без това ягодите не са много сладки и са даже безвкусни, та да си спретнем по една лимонада.

http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D0%B0%D0%B4%D0%B0

..............
Марчева, как стават тия бисквити с вилица, дай рецепта... само, ако е лесна Blush

Много са елементарни, ще ти пусна рецептата, ама не си спомням от къде ги свалих, беше една другарка  Sam... не знам коя си..
Ако наистина един ден решиш да ги приготвиш, тъй като не съм записала в  рецептата как съм добавила боите за оцветяване, защото реших в последния момент да ги оцветя, та, разделих си тестото на три парчета,  или четири бяха, не е важно, ползвах хранителни гел бои, може и прахообразни, продават се във всеки супер, и само натопих една клечка за зъби във всяка боя и много добре размесих с ръце. Тестото на тези бисквити е изключително приятно за работа, копринено, това се дължи на нишестето, то почти друго няма, меко, еластично и е точно като пластелин, чак ми беше жал да го сложа във фурната. Цветовете трябва да се бледи, там му е красивото.
На вид са елегантни, а на вкус са перфектни.

http://recepti.gotvach.bg/r-94955-Дребни_сладки_с_нишесте


Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 01:35 от marchеva14

# 113
  • USA
  • Мнения: 2 151
Хаха, и аз да се запиша в темата с моя Шрек, много вкусна и никой не разбра, че има спанак, докато не казах Mr. Green



# 114
  • Мнения: 75
Тука стана СЛАДКИ ВОЙНИ... всеки вади торти отвсякъде Heart Eyes
Уникално изглежда skyblue !
Темата стана ТОРТА ШРЕК Heart

# 115
  • Мнения: 1 110
Здавейте, може ли малко идеи за така наречената парти храна. Ще празнуваме рожден ден, но не ми се иска да има първо, второ, трето - сервирай и отсервирай на всеки. А някакви храни, които ще могат да се ядат с пръчици или защо не с пръсти. За сега ми идва само на ум франзелка нарязана на кръгчета (тип малки сандвичи) и евентуално пилешки пръчици с корнфлекс на фурна.

# 116
  • Мнения: 22 867
Здавейте, може ли малко идеи за така наречената парти храна. Ще празнуваме рожден ден, но не ми се иска да има първо, второ, трето - сервирай и отсервирай на всеки. А някакви храни, които ще могат да се ядат с пръчици или защо не с пръсти. За сега ми идва само на ум франзелка нарязана на кръгчета (тип малки сандвичи) и евентуално пилешки пръчици с корнфлекс на фурна.

Погледни тая темичка, може нещо да си харесаш или пък за идеи. Peace

# 117
  • Мнения: 75
Здавейте, може ли малко идеи за така наречената парти храна. Ще празнуваме рожден ден, но не ми се иска да има първо, второ, трето - сервирай и отсервирай на всеки. А някакви храни, които ще могат да се ядат с пръчици или защо не с пръсти. За сега ми идва само на ум франзелка нарязана на кръгчета (тип малки сандвичи) и евентуално пилешки пръчици с корнфлекс на фурна.
Аз се сещам за една идея. Мини кюфтенца ( буквално една хапка) се пържат и нанизват на клечки за зъби. На една цяла зелка забиваш тези мини кюфтенца да стане като таралеж. Виждала към го и седи ефектно на масата.Wink

# 118
# 119
  • Плевен
  • Мнения: 602
Ето още идеи за парти https://www.kulinarno-joana.com/2010/06/birtday-party-2010/     

Общи условия

Активация на акаунт