Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 11

  • 137 267
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 11 713
Кайсии, кайсии marchеva14. Хващай пътя и ...идвай  smile3534
Кайсийки, казваш, кайсийчета, е при тази покана не мога да не дойда, идаааааа, мяткам се на аутото и ида., благодаря! Ай, до скоро... Heart Eyes

# 721
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
От мен 3 лъжици бутчета. Пепчо облизахме си чиниите,  убийствено вкусни. Огромно Благодаря!

# 722
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223

Благодаря на всички!

Готови кремове за сладкиши + конд.мляко, бял шоколад, желе от манго,  боровинки, орехи, бадеми, красотички, бисквити със захарно тесто...  Естествено, обраха веднага боровинките Stuck Out Tongue Winking Eye

# 723
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 399
Да се запиша на последната страница  Wink
Супа топчета:

Брускети - с оная лютиваааааа италианска подправка

Лазаня - току-що извадена от фурната

А кекса и тортата - за именния ми ден


Открихме и сезона на царевичката, за радост на внучката

# 724
  • Мнения: 7 287
Диетични пилешки хапки(на сух тиган),ОДУшени на пара зеленчуци.
Калмарени шайби и пържени картофки

# 725
  • Мнения: 9 109
Дени, с пържените картофки си убила всичкото диетично на пилешките хапки Wink Purple Heart
Марчева, тия тавички са много удобни за консуматорите ни Grinning , често е по-лесно, отколото да пълня кутия от голямата тава. Сега и капачеат имат вече, но преди 7-8 години, като пращах на студента нямаше, та си режех картон и обличах във фолио Relaxed А  картофената пица ще направя, само да започна аз да си приготвям продуктите, че хич не съм свикнала да чакам, да каня мъж и деца да го правят. Ей днес зеле ряза за готвене Стоев, ама той дебелите жили на листата не изрязва, аз след него вадя , връщам Simple Smile 
иланг-иланг, твоите кро-сандвичи винаги изглеждат много апетитно!
mama iasi, каква е тази италианска подправка?
Мони, да ви е сладко! Да знаеш, че и пържоли стават така, в темата с въпросите няколко момичета вече споделят.
Мидко,  най-вкусните десерти имаш!
Ние си готвихме пилешка супа с домати, като тази   http://pep-4o.blogspot.com/2018/02/blog-post_8.html

Филе от треска на тиган директно от тигана Simple Smile  за обяд http://pep-4o.blogspot.com/2018/05/blog-post_13.html

# 726
  • Мнения: 7 287
А,Пеп-4о,картофките с калмарите бяха обяда за "недиетичните" мъже...За тийна са диетите,заради него често у нас има 3-4 различни манджи за четирима...

# 727
  • София
  • Мнения: 11 713
Пепи, да,  точно тези тавички си имат и капачета да се захлупват отгоре. Същите са. Сега купих едни още по -големи, да има..

Тази подправка, италианската , за която спомена mama iasi,  ако е същата, е убиец, ползвам я на върха на лъжичката.  Също и още една ще ти покажа и тя е много добра, но не е в зехтин както първата, а е суха и малко едро е нарязана, в едни малки шишета като широки ампули , вероятно защото е много силна на вкус и затова е само в ампули. Само не мога да разбера, защо последните две са толкова скъпи, не ясно е за мен.
Скрит текст:
[/spoiler]

Скрит текст:

Скрит текст:

# 728
  • София
  • Мнения: 4 713
Пепи, да,  точно тези тавички си имат и капачета да се захлупват отгоре. Същите са. Сега купих едни още по -големи, да има..

Тази подправка, италианската , за която спомена mama iasi,  ако е същата, е убиец, ползвам я на върха на лъжичката.  Също и още една ще ти покажа и тя е много добра, но не е в зехтин както първата, а е суха и малко едро е нарязана, в едни малки шишета като широки ампули , вероятно защото е много силна на вкус и затова е само в ампули. Само не мога да разбера, защо последните две са толкова скъпи, не ясно е за мен.
Скрит текст:
[/spoiler]

Скрит текст:

Скрит текст:


За какво се използват ?
Колко струват ?
Има ли е—та ?
😊

# 729
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 399
пеп-4о ето я - в пакетче е. Обичаме люто, но тая е ...явно защото подправките са на по-едри парчета. Дори на снимката върху филийките се виждат колко са големи.

# 730
  • София
  • Мнения: 11 713
...............................
За какво се използват ?
Колко струват ?
Има ли е—та ?
😊
Ползвам ги за вкус към дадено ястие.
Първата е от Лидл ,  тя е евтина, едната е  от итал. магазин в София,- Пулия, а другата съм я поръчвала от друго място,  около 17 лв.
Е-та нямат никакви.

# 731
  • Мнения: 158
Привет на всички! Отчет набързо с едни крекери с квас и семена

# 732
  • Мнения: 39 401
Пилешко по китайски с показаната подправка от Марчева от Лидъл. Благодаря ти, че ни обърна внимание.




# 733
  • Мнения: 9 109
Мерси, Марчева Simple Smile Първата съм я купувала от Лидъл, но като постоя доста време и я засилих в манджи с дивеч - там чудесно си подходи.
Втората ти снимка не виждам, а щом е от Пулия ме вълнува Simple Smile чат-пат успявам да стигна до този магазин.
Ползвах една от Котани, беше експериментално  пусната по нашите пазари - натурални подправки, ей така едри се виждаха какви са, но за съжаление я спряха и сега и търся заместител.

# 734
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Една измишльотина от мен пълнени чушки и кюфтенца с доматен сос, но вместо ориз съм сложила наситнен морков и вместо стандартните подправки са с tex-mex от лидл.

Общи условия

Активация на акаунт