Къната, билките и всичко останало - Тема 13

  • 59 349
  • 754
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 20 172
Лейди, много е хубава, и коса и цвят!  Heart Eyes

# 196
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Лейди, косата ти е страхотна, аз си мечтая за такава "разплетена кошница" Heart Eyes и за цвета ти завиждам, на моята тъмна коса е абсурд да го получа, без да изсветлявам предварително.
Камелия, както Лейди Ви е казала Арома не е точно къна. След като не сте ползвала натурална къна, а такава с добавки, внимавайте с продуктите съдържащи амоняк, тъй като той взимодейства с металните соли, които се съдържат в повечето ненатурални къни. Бих Ви посъветвала да действате с безмонячен римувър и безамонячни бои.
EllieD, аз си правя маслени маски, че дори и маска с хума. Маслените не съм забелязала да ми свалят къната, вкл. и като ползвам терапевтична преса. Хумата сваля, но аз правя маска с нея няколко дена преди къносване.

# 197
  • Мнения: X
Лейди, май доста ти е дръпнала на дължина обаче. Последните снимки съм ти ги виждала в другата тема, когато все още се боядисваше. Сега все едно гледам съвсем друга коса.

# 198
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 394
Момичета, благодаря за коментарите и комплиментите.

Герганче, наистина е доста пораснала и мисля, че изглежда по-добре от преди. Даже веднъж изрязах около 4-5 см, защото изсветлените краища нямат "излекуване".

# 199
  • Мнения: 2 068
EllieD, аз си правя маслени маски, че дори и маска с хума. Маслените не съм забелязала да ми свалят къната, вкл. и като ползвам терапевтична преса. Хумата сваля, но аз правя маска с нея няколко дена преди къносване.

Благодаря Simple Smile . Ще действам с кокосовото масло тогава.

# 200
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Лейди,страхотна "разплетена кошница"  Heart Eyes .Всичко бих дала да имам и аз такава. Crazy
Цвета е много красив и оригинален. Hug

# 201
  • Мнения: 139
Лейди, и цветът, и косата ти наистина са супер! Това ми е любимият цвят за коса:)

# 202
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Герганче, а ти какво направи? Не си се хвалила тук или аз съм те изпуснала Thinking

# 203
  • Мнения: X
Герганче, а ти какво направи? Не си се хвалила тук или аз съм те изпуснала Thinking

Чакам още малко да се порадвам на боята, но ето - две седмици и лъснаха тук таме корени. Това ми е основния мотив да мина на къна - първо очаквам по здрава коса и второ адски често ми се налага да се боядисвам поне да е с къна,защото химическите бои вече взеха да я съсипват.

# 204
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
При мен черната къна на Хенафокс не  покрива белите коси,добре ,че са само няколко косъма,но драни.
При коя къна,забелязвате по-добро покрите на бялата коса?

# 205
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 394
Аз забелязвам по-добро покритие като направя глос върху боядисаната с билкова боя коса след десетина дена. Някак все едно цветът се закрепя.

# 206
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
При мен черната къна на Хенафокс не  покрива белите коси,добре ,че са само няколко косъма,но драни.
При коя къна,забелязвате по-добро покрите на бялата коса?
При мен е ок. Бялото е много и разчитам основно на къната.

Как я приготвяш? Колко седиш с нея? Слагаш ли добавки?

# 207
  • Мнения: 20 172
Лейди, ти 200 пъти си писала за глоса, но нямам нерви да си търся из отметките, кажи пак как го правеше 😎

# 208
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 394
Лейди, ти 200 пъти си писала за глоса, но нямам нерви да си търся из отметките, кажи пак как го правеше 😎

Разбърквам къна+касия+амла с гореща вода / ако не ми се чака да пуска цвят / или билкова боя / може и само къна и / или индиго - според търсения резултат / и като поизстине добавям балсам / маска + масла. Стоя около час и нещо и мия.

# 209
  • Мнения: 20 172
Ако го правя с билкова боя, колко да сложа?

Общи условия

Активация на акаунт