Къната, билките и всичко останало - Тема 13

  • 59 351
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 397
Правя си примерно 1/2 от нужната ми смес в по-гъст вариант и добавям балсам на око, за да стане кремообразна. Много лесно се нанася така и се мие по-лесно.

# 211
  • Мнения: 20 172
Мерси Лейди, мисля, че точно от нещо такова имам нужда, и вече всичко ще е перфект...не, че се оплаквам и сега де, екстра си ми е. 😜

# 212
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
При мен черната къна на Хенафокс не  покрива белите коси,добре ,че са само няколко косъма,но драни.
При коя къна,забелязвате по-добро покрите на бялата коса?
При мен е ок. Бялото е много и разчитам основно на къната.

Как я приготвяш? Колко седиш с нея? Слагаш ли добавки?

Извинявам се, зазакъснелия отговор. Embarassed

Стоя по 3ч минимум,но не съм стигала до 4ч. Разтварям я в топла вода и слагам много добавки-алое на прах,амла,брингараж,тулси...веднъж само правих без добавки,защото мислех,че те са виновни да не получавам черен цвят,но пак си получих тъмно кестеняво.

# 213
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Къносах се най -накрая с хена фокс . Сложих кафе , какао , канела, чай от каркаде, карамфил. Във фурната я активирах , но май можеше още дда поседи, че сместа не почервеня. Стоях доста време от 20ч до 7ч , не е текла . Остана ми и замразих.  Аз се боядосвах с хим боя, последно апприл слагах , скоро слагах и „къна” хербал тайм , ето резултата от мен с хенафоокс
И вътре без слънчева светлина

# 214
  • Мнения: X
Двоумя се межди тези двете? Може ли мнение?






Използвате ли билков шампоан и маска с къната или няма значение? 
Оформям поръчка от Зоя и всичко ми ае струва интересно Joy  Всякакви неща чета за заздравяване, за косопад, не мога да взема всичко за съжаление. Мисля като за начало 100гр къна, индиго и амла. Косата ми е тънка, безжизнена, с мазни корени и сухи крайща.  Напоследък засилен косопад.

# 215
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Герганче, и двете съм ги пробвала и не видях особена разлика. Аз лично си ползва шампоани и маски каквито по принцип си ползвам и с химическа боя. Съвета ми е да не се вхръляш и да взиша всичко, а да взимаш постепенно и да пробваш докато намериш твоите билки и комбинации, които да работят за твоята коса.
Насито, нормално е да има разлика между боядисваната коса и твоят цвят. Цвета ти е много хубав.
Лия, чисто черно като от химическа боя и аз не успях да получа с билковите, въпреки, че естествената ми коса е доста тъмна.

# 216
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Насито8988, много хубав цвят,но корените май не са покрити добре. Thinking

Ястребче, каквото такова,устройва ме . Не е черно като от боя,но бива. Grinning

# 217
  • Мнения: X
Тъкмо гледах снимките на Насито защото явно заедно сме публикували. Наистина корените не са хванали въобще. Абе ще ве хвърлям аз да опитам пък каквото сране. Просто много държа на покривност.


Ястребче, така де...ама как да знам дали и как ми действа ако не опитам Simple Smile

# 218
  • Мнения: 20 172
Насито, виж какъв хубав блясък имаш.
Разликата е от химичната боя, така ще е докато не израсте и я отреже, ако междувременно не реши да ползва пак химична.

# 219
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Кестенява ми е косата  та корените са затова по - тъмни.

# 220
  • Мнения: 427
Ауу, Лейди, супер ти е косата! Толкова много е пораснала, жива и лъскава. Браво! Много ми хареса. Аз, умницата, бях постигнала подобен цвят, но преди две седмици ме хванаха братята и ударих едно тъмно кестеняво на Гарниер. Естествено, сега съжалявам. Поизми се малко, но трябва още, за да се къносам пак. Ще пробвам маски за сваляне на цвят. Имам много бяла коса и корените ми вече светят яко.
Герганче, радвам се да те видя и тук!

# 221
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 397
vuv, благодаря. Аз съм решила твърдо да не ползвам боя. По-добре си чувствам косата и не ми трябват един милион стилизанти, за да я среша и оформя. Белите ми коси не се покриват идеално, но от самолет не се забелязва. Simple Smile

# 222
  • Мнения: 5 234
Срам не срам ще питам - по време на цикъл ще хване ли къната или да изчакам?
Кои шампоани са подходящи за запозване цвета на къносаната коса?
Благодаря!

# 223
  • София
  • Мнения: 44 120
в първия пост пише за глоса... или Лейди по друг начин прави...

# 224
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 397
в първия пост пише за глоса... или Лейди по друг начин прави...

По същия начин - с някакъв балсам / или маска. Hands V

Общи условия

Активация на акаунт