Къната, билките и всичко останало - Тема 13

  • 59 379
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 414
Аз си матирам твърде ярко оранжевите кичури с балсамите за тониране на Леганца. Има и по-тъмни цветове, не само за блондинки. Те са временно решение, защото за 5-6 измивания на косата се отмиват и мата пада.

# 31
  • Мнения: 139

Благодаря, Angel_Dust, не съм я разбрала добре:) В такъв случай  ми се струва,  че глос с индиго би решил въпроса, ако целта е потъмняване на рижавите нюанси.

# 32
  • Мнения: 1 895
Аз си матирам твърде ярко оранжевите кичури с балсамите за тониране на Леганца. Има и по-тъмни цветове, не само за блондинки. Те са временно решение, защото за 5-6 измивания на косата се отмиват и мата пада.


А върху къната ще стане ли???

# 33
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 414
Аз си матирам твърде ярко оранжевите кичури с балсамите за тониране на Леганца. Има и по-тъмни цветове, не само за блондинки. Те са временно решение, защото за 5-6 измивания на косата се отмиват и мата пада.


А върху къната ще стане ли???

Става, става. Лично съм пробвала. Може да не стане напълно кестеняво, но все пак тушира яркото рижаво - червено, което на мен ми се получава.

# 34
  • Мнения: 1 895
Аз си матирам твърде ярко оранжевите кичури с балсамите за тониране на Леганца. Има и по-тъмни цветове, не само за блондинки. Те са временно решение, защото за 5-6 измивания на косата се отмиват и мата пада.


А върху къната ще стане ли???

Става, става. Лично съм пробвала. Може да не стане напълно кестеняво, но все пак тушира яркото рижаво - червено, което на мен ми се получава.
Супер благодаря ти много Hug А от къде да го взема в Lilly дали го има?

# 35
  • София
  • Мнения: 44 142
Вож това със снимки е за къна и втора стъпка индиго дали ще ти е от полза http://blog.ekomama.net/2012/12/02/eva-kyna-indigo/
Аз индиго не съм чолзвала и нищо не мога да кажа от личен опит.

# 36
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Аз си матирам твърде ярко оранжевите кичури с балсамите за тониране на Леганца. Има и по-тъмни цветове, не само за блондинки. Те са временно решение, защото за 5-6 измивания на косата се отмиват и мата пада.
Как са като състав? Чета за масла, но не намирам състав. Щадящи ли са?

# 37
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 414
Аз си матирам твърде ярко оранжевите кичури с балсамите за тониране на Леганца. Има и по-тъмни цветове, не само за блондинки. Те са временно решение, защото за 5-6 измивания на косата се отмиват и мата пада.
Как са като състав? Чета за масла, но не намирам състав. Щадящи ли са?

Нямат оксидант. Полутрайно оцветяват. Честно казано не знам какъв точно им е състава, а сега нямам опаковка, за да снимам.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 142
nelly13 - ето ти и направо черна коса с индиго и къна Wink
http://www.hennafox.com/blog/2015/04/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1 … 1%8F%D0%BD%D0%B0/

А ако искаш просто по-тъмна кестенява коса може да пробваш съответните  билкови бои на хена или друга фирма, а не да се мажеш с чиста къна.

# 39
  • Мнения: 1 895
nelly13 - ето ти и направо черна коса с индиго и къна Wink
http://www.hennafox.com/blog/2015/04/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1 … 1%8F%D0%BD%D0%B0/

А ако искаш просто по-тъмна кестенява коса може да пробваш съответните  билкови бои на хена или друга фирма, а не да се мажеш с чиста къна.

Мерси много Simple Smile Grinning Flowers Hibiscus Ще реша сега дали са стана черна или тъмнокестенява Smiley

# 40
  • Мнения: 125
Нели, според мен трябва да решиш дали ще използваш химия или билки. Ако решиш да са билки, четеш статията от линка на Ангелчето и готово... Там подробно е описано всичко. Тъмните нюанси са постижими с къна индиго.

# 41
  • Мнения: 2 452
След 2годишно боядисване с билковите бои реших да се направя с къна и индиго но не в две стъпки а първо оксидирам къната и добавям индигото. Много по доволна съм така има много по-добро покритие на белите коси но и косата стана малко по-тъмна смесиха къна с индиго 2:1 и се получи тъмен шоколад. Самата коса се измива много по-лесно а с билковите бои много трудно я измивах все едно имах пясък в косата не знам на какво се дължи. Само за продуктите на Хена Фокс говоря.
Единствения проблем е цялата процедура с оксидирането иска голямо планиране и се чудя със замразяване на оксидира къна ще се получи ли.

Споделете ако има някакви тънкости за замразяването и размразяването.

# 42
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 414
Спокойно можеш да замразиш оксидирала къна и после, ако се налага да я размразиш или на стайна температура, или на водна баня.

# 43
  • Мнения: 427
Аз този път се боядисах със замразена къна, която рамразих в микровълновата и съм по- доволна от друг път. Май е вярно, че така отделя повече цвят.

# 44
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз също съм била по-доволна от размразявана къна. Тогава ползвах чиста къна без индиго ☺️

Общи условия

Активация на акаунт