Къната, билките и всичко останало - Тема 13

  • 59 353
  • 754
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 9 850
Обикновено се стои с къната около 3 часа, аз съм стояла и по-малко, когато се е разтичала, но с повече време има по-голям ефект ми се струва.

# 391
  • Мнения: 4 434
Сис, много красив цвят.
Благодаря ти!

# 392
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Маска с вит. С http://m.bg-mamma.com/?topic=649488 описани са доста опити. Малко изсушава косата.
Маска с мед и канела http://www.hennafox.com/blog/2010/01/изсветляване-на-косата-с-мед/ при мен почти нямаше ефект на изсветляване.
Utro77 за оксидацията вече са ти обяснили. Аз смесвам къната с прясно сварено кафе, така и аромата ми е по-приятен, а и има повече блясък косата ми или поне аз така си въобразявам. За да няма пресушаване аз слагам глицерин или зехтин или ЯЧРМ, най-доволна съм от глицерина, половин шишнце от аптеката слагам.
Измиването най-лесно става с балсам или маска за коса. Ако след това прецениш, че има нужда може и с шампоан. Къната съм я нанасяла на суха и на влажна коса, разлика не съм видяла.
Малко объркан пост ми се получи, но бързам и се надявам да успях да отговря на всичките ти въпроси.

# 393
  • София
  • Мнения: 424
Ззравейте , напоследък се зачетох в тази тема и реших да пробвам да мина на къносване. Това което направих вчера е сместа с алма , сапунени ядки и шикакай за измиване. Миризмата е покъртителна. Стоях около половин час и се измих. Измиването беше истинско предизвикателство, дори се отчаях на моменти.  Накрая сложих доста балсам .
Не вярвах, че след това нещо косата ми ще е чиста и обемна. Много съм доволна. Искам да ви питам според вас колко често може да се ползва този метод за измиване?
  И още един въпрос имам. Прочетох че преди да се ползват билкови бои трябва косата да е къносана. Ако се намажа с касия, вместо с червена къна това дали ще е добра основа да започна да ползвам билковите бои. В момента съм с тъмнокестенява коса с химичска боя и вече имам много бяла коса.
Извинете ме за дългия пост, ама нещо съм се ентусиазирала.

# 394
  • Мнения: 20 172
  И още един въпрос имам. Прочетох че преди да се ползват билкови бои трябва косата да е къносана. Ако се намажа с касия, вместо с червена къна това дали ще е добра основа да започна да ползвам билковите бои. В момента съм с тъмнокестенява коса с химичска боя и вече имам много бяла коса.
Извинете ме за дългия пост, ама нещо съм се ентусиазирала.
Къде сте го чели това, няма такова нещо.
Аз започнах с билковите бои направо върху химичната.

# 395
  • Мнения: 2 452
Ако има много бели коси по добре с къна и индиго вместо билковите бои. При мен този вариант покрива доста по- добре белите косми а с билковата боя си оставаха съвсем леко оцветени. Оксидира се къната и непосредствено преди боядисването се добавя индиго предварително смесено с хладка вода и престояло 10-15 Мин. Аз го правя в съотношение 2:1 къна към индиго цвета ми става шоколадов

# 396
  • Мнения: 2 156
Да, оксидиралата къна покрива по-добре от билкова боя. Още не съм пробвала първо къна, после билкова боя, в две стъпки.

# 397
  • Мнения: 18
Привет дами. Някоя от вас ползва ли като мен зелената къна на Herbul - черно. Супер доволна съм. Имах питане интересно ми е дали ако мацям кафява къна атгоре ще си личи кафяв цвят или черното ше доминира пак? Някой правил ли го е? От фирмата ми щязаха че няма проблем къна върху къна на се чудя а цвета. Няма а си го променям  но ми у интересно какво мислите.

# 398
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Това, което ползваш само се казва къна, но няма нищо общо с истинска къна.
Колкото до цветовете, нищо няма да се получи. Върху по-тъмен цвят по-светъл не хваща. Ако искаш по-светъл цвят ще трябва да изчакаш косата ти да израсте, защото това, което ползваш не се сваля по никакъв начин.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2018, 11:01 от NoshtenYastreb

# 399
  • Мнения: 18
Ами качествата на Herbul не знам но виждам ефекта. Здрава и много лъскава коса. За мен това е важно.

# 400
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Привет дами. Някоя от вас ползва ли като мен зелената къна на Herbul - черно. Супер доволна съм.
Аз лично се радвам на доволството ти и то с нищо не ми пречи. Нощен ястреб ти казва самата истина - това не е къна. Кажи в началото, че който не смята Herbul за къна, няма право да ти отговаря и всичко ще е наред.

Имах питане интересно ми е дали ако мацям кафява къна атгоре ще си личи кафяв цвят или черното ше доминира пак? Някой правил ли го е? От фирмата ми щязаха че няма проблем къна върху къна на се чудя а цвета. Няма а си го променям  но ми у интересно какво мислите.

Ето и един много изчерпателен отговор на питането ти:
Колкото до цветовете, нищо няма да се получи. Върху по-тъмен цвят по-светъл не хваща. Ако искаш по-светъл цвят ще трябва да изчакаш косата ти да израсте, защото това, което ползваш не се сваля по никакъв начин.

Тук много малко хора, ако въобще има такива, ползват Herbul. Когато проучвах темите, видях само една дама, която я редуваше с натурална къна за по-устойчив цвят и по-трайно покритие на бели коси, но и тя нещо не беше много във възторг от Herbul и търсеше друго решение.



# 401
  • Мнения: 684
Utro77, и аз съм с тъмно кестенява коса. Бях си навила, че искам леко да си я поизсветля с къна. Вече 2 или 3 пъти си правя, добавям касия и мед.
Но цветът не се изсветлява, не става:-)

# 402
  • Мнения: 125
Ястребче, какво е ЯЧРМ? Много съм се чудила дали да сложа зехтин или кокосово масло в готовата смес за къносване. Нали уж къната се слага на чиста коса. Маслата не пречат ли на оцветяването на белите корени?
Някоя от вас, момичета, нанасяла ли е къната на немита примерно от два дни коса?

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 6 333
Ястребче, какво е ЯЧРМ? Много съм се чудила дали да сложа зехтин или кокосово масло в готовата смес за къносване. Нали уж къната се слага на чиста коса. Маслата не пречат ли на оцветяването на белите корени?
Някоя от вас, момичета, нанасяла ли е къната на немита примерно от два дни коса?

Случвало се, но на чиста коса е по-добре.Така  се отмива мръсотия, ако са ползвани продукти и къната се хваща по-стабилно.Гледам поне с пулверизатора да я мина и вчеша ако не е мита.

Ямайско черно рициново масло, но аз не съм ползвала такова и не мога да коментирам качествата му.Винаги слагам зехтин или кокосово.Иначе без тях може да се изсуши косъма.

# 404
  • Мнения: 4 434
Последното ми къносоване, където се получи хубаво червено, беше на немита коса.

Общи условия

Активация на акаунт