Какво мислите за името Сара?

  • 15 104
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30
Стела
Стефи
Стелияна
Стелиана
Стиляна
Самара
Светломира
Светлозара
Светозара
Сабрина
Сабина
Саша
Сашка
Силвия
Сузи
Симона
Светла
Светлана
Силвена
Себастияна
Силвана
...и много други

Последна редакция: вт, 24 апр 2018, 13:07 от butterfly.mix

# 61
  • Мнения: 312
А защо Сара не бъде Сарина?

И кучето на село се казва Сара, ама и козела на съседите е Никола - така че не редно да лепим етикети.

Серафина и София Heart
Соня
Саня
Селина
Севда / Севдалина / Севдалена - значи любов от турски
Северина
Славея
Сребрина
Сълзица - значи чиста като сълза
Свежа / Свежена
Савелия - нежност, красота
Светлина - излъчва светлина - често срещания вариант е Светлана
Султана

# 62
  • Мнения: 647
Сара е хубаво кратко име. И аз съм се спряла на кратко име.Където на запад е доста срещано, а в България (смятато за кучешко) що за глупости са това?
Като си кръстиш магарето Гошо или прасето Иван да не е по-различно?
Бъдете малко по-толерантни. Съжалявам без да обиждам никого. Но ако Вие големите не делите така имена,и децата няма да се подиграват.
Въпрос на възпитание!

# 63
  • Мнения: 18 562
Напълно съм съгласна с вас! Значи всяко прасе е Гошо,обаче Сара било кучешко име....

# 64
  • Мнения: 12 798
Гласувам за Сияна, София, Силвия. Simple Smile

# 65
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 760
Не ми харесва Сара.
Предлагам Севда, София.

# 66
  • Мнения: 1 610
На мен българските имена ми харесват, особено старите български имена. И сега  ми изглеждат супер красиви и по екзотични с характер ... Леко ми писна от Мартин, Кристин , Никол, ....  Кръстете се както искате, но поне малко да подхожда с останалите имена - бащино и фамилно... Има вярване, че лесното произнасяне на трите имена дава на човека лесен и късметлийски живот.
Аз съм за Силвия, Славея, Слава/ка, Свобода, Светла-на, Свилена, Севда/лина, Станимира, Северина, Спаска, Стамена, Стойна-ка, Струма,  София/Соня ...Стефана/-ния , Султана, Сълза/ица, Снежана/анка.   

# 67
  • Мнения: 18 562
Спаска,Струма и Стоянка сериозно ли?Остарели имена,никак не са красиви.
Стари български-да, ама да са хубави и звучни.

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Соня,Силвия и Стефана,ия са много хубави имена,имат хубаво значение,но не са български.
Севда също-турско е.
София е често срещано име.
Много ми харесват Славея,Слава,Светлана,Северина,Снежана.А и всичките са вече рядко срещани.
Станимир  ми харесва за момче,ама за момиче ми звучи грубо.
Стамен също.
Спаска,Струма и Стойна въобще няма да ги коментирам.

# 69
  • Мнения: 8 578
 Подкрепям горното мнения с малката разлика, че на мен Стойна като име ми харесва.

# 70
  • Мнения: X
Не искам да засягам никого, но в кучешкия парк всяко второ женско куче се казва Сара, както и кучетата на няколко познати. Не бих кръстила детето си така.

# 71
  • Мнения: 647
Без да засягам никого. Написах един коментар за хора с такова мислене.
Всеки има право да си кращава детето както иска.
И аз имам котка Мария и куче Иван.
Айде да не поставяме етикет,че детето на някой се казва по същия начин като кучето на съседа.
Ами се разровете малко в интернет за нови по-модерни имена за деца,доста ще се учудите,че в другите държави Рекс примерно е често срещано Английско име или Лора (котката на съседката от 2рия етаж) е най-предпочитаното име за момиче.

# 72
  • Мнения: 3 033
Откъде ви дойде наум да говорите за тези кучешки имена изобщо?! Пълна дивотия е подобно твърдение според мен. Аз името Сара не го харесвам, особено за българско дете, ама причината не е описаната асоциация.

# 73
  • Мнения: 5 259
И аз не мога да разбера аргумента. След като кучетата се кръщават така, това вече не е достойно име за човек ли?

# 74
  • Мнения: 18 562
Именно. Аз ва няколко пъти вече писах че това е голяма тъпотия да се дават такива определения на имената.Един наш котарак се казваше Мирослав междудругого. 😊
Понеже спрягаха името на моето дете също за кучешко, за сериалско и че циганите така си кръщавали децата....и прочие дивотии наистина. Изключително неприятно ми е когато чета подобни. Лишени са от логика. Сара и едно библейско и дори универсално име.

Общи условия

Активация на акаунт