БРОДИРАНА КРАСОТА - ТЕМА 136

  • 80 906
  • 741
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 13 218
Незнайно как и къде съм се забляла и съм изпуснала няколо теми. Скоро не съм похващала нищо ръкоделно приятно, защото сме се захванали с ремонт у дома. Но това не ми пречи да се поблазня и да си купя гобленчета. Ето тези ще взема днес

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Много красиви! Обичам гоблени с цветя.

# 197
  • София
  • Мнения: 13 218
Да, изглеждат много красиви! Имам едно костенурче на тази фирма, също е прекрасно. Още не съм ги ушила, но мисля, че ще са хубави и на живо.

# 198
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 245
сигурна съм.
Simple Smile китка лоша няма Simple Smile

# 199
  • Мнения: 3 744
Здравейте, дали някой си е купил новото списание Галерия бродерия, да сподели дали има изкушаващи картинки, или не ги следите , аз имам още за  шиене, но за всеки случай Simple Smile

# 200
  • Мнения: 11 880
Здравейте, дали някой си е купил новото списание Галерия бродерия, да сподели дали има изкушаващи картинки, или не ги следите , аз имам още за  шиене, но за всеки случай Simple Smile

Аз лично не го следя, когато ми трябва модел/схема си намирам в интернет. Моето мнение е, че там са възможно най-лошите модели  Rolling Eyes , в повечето случаи се вземат модели на други фирми (чужди) и се "побългаряват" с  гобленов бод, че и 1:4 а това са модели за кръстче...или на модели на които няма фон се слага такъв и въобще става една ужасия  ooooh!. Извинявам се, на любителите му защото знам, че има такива, но е за предпочитане търсене на схеми в интернет отколкото шиене от това списание. Единственото което ми е харесало са техните модели пейзажи от България.
Имам позната ушила 2-3 модела от там, после й показах оригиналните модели как изглеждат и не й стана приятно от нейния резултат.

# 201
  • Мнения: 3 744
ами аз шия за първи път от там, този пейзаж с воденицата и ми харесва за сега Simple Smile, не знам какво ще се получи, а за схемите от интернет, от къде ги теглите и как сте сигурни в резултата, аз и от това се притеснявам

# 202
  • Мнения: 11 880
ами аз шия за първи път от там, този пейзаж с воденицата и ми харесва за сега Simple Smile, не знам какво ще се получи, а за схемите от интернет, от къде ги теглите и как сте сигурни в резултата, аз и от това се притеснявам

Тегля ги от различни места има си сайтове и форуми за целта, много схеми има и в Пинтерест . А в резултата съм сигурна защото виждам, че схемата е оригиналната на фирмата производител.

Не знам кой е пейзажа, който шиете но важното е на вас да ви харесва  Peace

# 203
  • Мнения: 3 744
ето тази воденица е  от този брой
https://milenastyle.com/shop-main/spisaniya/052012-10/
сигурно и той си има оригинал Simple Smile, но го видях ушит и е красив, за това се захванах, а тези от Пинтерест безплатни ли са им схемите

# 204
  • Мнения: 8 303
ето тази воденица е  от този брой
https://milenastyle.com/shop-main/spisaniya/052012-10/
сигурно и той си има оригинал Simple Smile, но го видях ушит и е красив, за това се захванах, а тези от Пинтерест безплатни ли са им схемите

Има си разбира се, на Лука С е.

# 205
  • Мнения: 11 880
ето тази воденица е  от този брой
https://milenastyle.com/shop-main/spisaniya/052012-10/
сигурно и той си има оригинал Simple Smile, но го видях ушит и е красив, за това се захванах, а тези от Пинтерест безплатни ли са им схемите

Предположих, че за него става въпрос. Това е гоблен на фирма Лука - С (Luca-S) , те имат гоблени освен с кръстче и с гобленов бод(1:1), но мисля, че водениците си бяха с кръстче. Те са 3 пейзажа, през различните сезони тук на линка по средата на страницата ги има всичките https://www.luca-s.com.ua/pejzazhi

Да безплатни са схемите от Пинтерест, е понякога има препратки към сайтове с авторски схеми които са платени.

# 206
  • Мнения: 3 744
 тази воденица съм я виждала и в казанлъшки гоблени каталога, голямо разнообразие Simple Smile, майсторите веднага ги хванахте от къде са прекопирали, нищо ще си го ушия, харесва ми готов, иначе имам на нова слобода, и на риолис подарък ми е от една дама ,която ги продава в Украина, те са с кръстче, малко ми е трудно в началото , но бавничко шия, да попитам за този риолис той е с едни такива дебели конци, има кръстче и полукръстче, и мартеница,( не знам дали правилно казвам тази комбинация с двата конеца), а и контур има ,че да ми е още по-трудно Simple Smile, решила съм да си купя от магическата готова разграфена панама, защото не мога да шия без  да е разграфено, а после нали могат да се изпере гоблена, приличат ми на вълнени конците му, благодаря ви за търпението Simple Smile

# 207
  • София
  • Мнения: 9 850
Може да се изпере, разбира се, но ти препоръчвам да шиеш на оригиналната панама от комплекта. Разграфи си я с перящ се маркер или креда.

# 208
  • Мнения: 3 744
Намерих същия каунт панама разграфена, защо не е добре да я ползвам

# 209
  • София
  • Мнения: 9 850
Същата ли е като тази от комплекта? Цвят, нюанс, плетка?
Ако да, ползвай си тази, която ти е по-лесно. Ако има дори едно "не" сред отговорите, аз не бих ползвала разграфената.

Общи условия

Активация на акаунт