БРОДИРАНА КРАСОТА - ТЕМА 136

  • 80 644
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 216
https://vk.com/market-116637962?w=product-116637962_1359983%2Fquery

Дизайнерката я продава за приблизително 10 лева Simple Smile
Интересно коя е авторката, едни и същи ли са?
В Etsy го намерих също.
https://www.etsy.com/se-en/listing/633946865/autumn-cross-stitch … ttern-pdf-instant


Да, един и същ дизайн е на Анастасия Швецова, но то си пише в описанието.

# 691
  • Мнения: 2 695
atina от две седмици и аз ползвам лупа. Взех си като първата посочена от nelka.nelka. Не ми беше необходимо много дълго време, за да свикна с нея. Добре увеличава, особено на българската гобленова панама увеличението е все едно шиеш на 14 каунт.
Вчера реших да си поръчам от алиекспрес лупа с щипка. Ето тази
https://ru.aliexpress.com/item/90-2/32856835303.html?spm=a2g0s.9 … .0.73b433edvE51xN
когато я получа ще дам мнение и за нея.
Общо казано много съм доволна от покупката си. Единственото неудобство, поне при мен е, когато запаля настолната лампа и в зависимост от положението ми се получава едно осветяване върху стъклото на лупата; т.е. не трябва лампата да е над теб, за да се избегне това осветяване.


Момичета, една нова групичка във фейса, ако искате заповядайте
https://www.facebook.com/groups/2371991539695908/

# 692
  • ...от там,където гарга не каца...
  • Мнения: 54
Nelka.nelka ,NoMе много ви благодаря.Загледах и аз тази първата -струва ми се удобна....И един глупав въпрос-ще е нужно ли да слагам очила,когато я ползвам?Thinking

# 693
  • Мнения: 6
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

# 694
  • София
  • Мнения: 9 850
Опитай с и без, но според мен зависи от това дали носиш постоянно. Ако носиш постоянно, най-вероятно и тогава ще ти трябват.

# 695
  • Мнения: 8 216
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

По принцип програмите за дизайн изчисляват, за отделно калкулатори не съм чуала. Вариянт-взимаш метър конец и шиеш кръстчета, после броиш за колко ти е стигна.

# 696
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Атина, затруднявам се с въпроса за очилата, но мисля, че Сладкото Коте е права, опитваш и по двата начина.
Макар че, от друга страна, височината на самата лупа има възможност да бъде регулирана чрез усукване на връвчицата около държачите. Това вероятно ще ти даде възможност да работиш само с нея? Надявам се да е така! Успех.  Hug


Димитърсавов, ето една таблица, в която можеш да засечеш каунта с броя нишки, за да видиш колко кръстчета могат да се ушият с едно чиленце.


http://www.mismatch.co.uk/cross.htm#floss_amt

# 697
  • Мнения: 6
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

По принцип програмите за дизайн изчисляват, за отделно калкулатори не съм чуала. Вариянт-взимаш метър конец и шиеш кръстчета, после броиш за колко ти е стигна.

Казваш, че програмата изчислява. Ето това е от програмата PatternMaker. Едното е за видовете конци и нишките. Можеш ли да ми кажеш къде пише колко конци ми трябват от дадения вид ми трябват. Слагам само тази снимка защото другите са схемата. Това с метър конец което предлагаш не става. Нали се сещаш, че не можеш да шиеш до края на самия конец. Винаги има конец който остава. 

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 01:54 от dimitarsavov

# 698
  • Мнения: 8 216
Скрит текст:
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

По принцип програмите за дизайн изчисляват, за отделно калкулатори не съм чуала. Вариянт-взимаш метър конец и шиеш кръстчета, после броиш за колко ти е стигна.

Казваш, че програмата изчислява. Ето това е от програмата PatternMaker. Едното е за видовете конци и нишките. Можеш ли да ми кажеш къде пише колко конци ми трябват от дадения вид ми трябват. Слагам само тази снимка защото другите са схемата. Това с метър конец което предлагаш не става. Нали се сещаш, че не можеш да шиеш до края на самия конец. Винаги има конец който остава. 
Скрит текст:
Човече, ползваш ПМ, не си ли го разучил? Ето: Palette > Usage summery

  

# 699
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Първи ред готов! Много ми е приятен за шиене, но скоро ще трябва да разнообразя с нещо малко или средно.... Simple Smile
Скрит текст:
Финиша   е далеч!

# 700
  • Мнения: 6
Скрит текст:
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

По принцип програмите за дизайн изчисляват, за отделно калкулатори не съм чуала. Вариянт-взимаш метър конец и шиеш кръстчета, после броиш за колко ти е стигна.

Казваш, че програмата изчислява. Ето това е от програмата PatternMaker. Едното е за видовете конци и нишките. Можеш ли да ми кажеш къде пише колко конци ми трябват от дадения вид ми трябват. Слагам само тази снимка защото другите са схемата. Това с метър конец което предлагаш не става. Нали се сещаш, че не можеш да шиеш до края на самия конец. Винаги има конец който остава. 
Скрит текст:
Човече, ползваш ПМ, не си ли го разучил? Ето: Palette > Usage summery

  


Ще е помоля да разясниш малко по подробно. Сложих една снимка и исках по нея да ми кажеш как да разбера колко конец ми трябва от дадения цвят, а не да ме до объркваш повече и да остана без да са ми се изяснили нещата. Това което си го отворила като опция на снимката пак не ми е ясно. Напротив обърках се още повече. Ако не искаш да ми отговориш на въпроса, който най първо зададох, то нека някой друг да го направи, а не само празни приказки да си говорим и да спамим. И не, не съм я разучил. Нов съм в шиенето на гоблени. Търсих нещо за тази програма на Български, но не намерих, а аз английски не знам.

# 701
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
Ill
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

По принцип програмите за дизайн изчисляват, за отделно калкулатори не съм чуала. Вариянт-взимаш метър конец и шиеш кръстчета, после броиш за колко ти е стигна.

Казваш, че програмата изчислява. Ето това е от програмата PatternMaker. Едното е за видовете конци и нишките. Можеш ли да ми кажеш къде пише колко конци ми трябват от дадения вид ми трябват. Слагам само тази снимка защото другите са схемата. Това с метър конец което предлагаш не става. Нали се сещаш, че не можеш да шиеш до края на самия конец. Винаги има конец който остава. 
Скрит текст:
Човече, ползваш ПМ, не си ли го разучил? Ето: Palette > Usage summery

  


Ще е помоля да разясниш малко по подробно. Сложих една снимка и исках по нея да ми кажеш как да разбера колко конец ми трябва от дадения цвят, а не да ме до объркваш повече и да остана без да са ми се изяснили нещата. Това което си го отворила като опция на снимката пак не ми е ясно. Напротив обърках се още повече. Ако не искаш да ми отговориш на въпроса, който най първо зададох, то нека някой друг да го направи, а не само празни приказки да си говорим и да спамим. И не, не съм я разучил. Нов съм в шиенето на гоблени. Търсих нещо за тази програма на Български, но не намерих, а аз английски не знам.

Здравейте, колега! Grinning
Като за начало, хубаво за всички ще е, да бъдем максимално учтиви и търпеливи! Wink
Сега за програмата (изреждам стъпките):
1. Избор на файл /картина, снимка.../;
2. Избор на размер на крайния продукт;
3. ИЗБОР НА ПАЛИТРА (от програмата);
4. Нанасяне на цветовете (точка 3)....
(това е вкратце).
След поставянето на определен цвят, по всяко време, вече можете да проверите разхода на конец.
Успех, и по-спокойно- животът и без това е твърде кратък!
Апропо, програмата има и русифициран вариант!

# 702
  • Мнения: 6
Ill
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте. Имам един въпрос. Как мога да изчисля колко конец трябва да закупя примерно на 9232 кръстчета от един цвят аз аида 14? някакъв калкулатор можете ли да ми предложите. Доста схеми, ако не и на всичките, не съм виждал да описват колко конец ти трябва. Посочва се само броя на нишките и кръстчетата от един цвят.

По принцип програмите за дизайн изчисляват, за отделно калкулатори не съм чуала. Вариянт-взимаш метър конец и шиеш кръстчета, после броиш за колко ти е стигна.

Казваш, че програмата изчислява. Ето това е от програмата PatternMaker. Едното е за видовете конци и нишките. Можеш ли да ми кажеш къде пише колко конци ми трябват от дадения вид ми трябват. Слагам само тази снимка защото другите са схемата. Това с метър конец което предлагаш не става. Нали се сещаш, че не можеш да шиеш до края на самия конец. Винаги има конец който остава. 
Скрит текст:
Човече, ползваш ПМ, не си ли го разучил? Ето: Palette > Usage summery

  


Ще е помоля да разясниш малко по подробно. Сложих една снимка и исках по нея да ми кажеш как да разбера колко конец ми трябва от дадения цвят, а не да ме до объркваш повече и да остана без да са ми се изяснили нещата. Това което си го отворила като опция на снимката пак не ми е ясно. Напротив обърках се още повече. Ако не искаш да ми отговориш на въпроса, който най първо зададох, то нека някой друг да го направи, а не само празни приказки да си говорим и да спамим. И не, не съм я разучил. Нов съм в шиенето на гоблени. Търсих нещо за тази програма на Български, но не намерих, а аз английски не знам.

Здравейте, колега! Grinning
Като за начало, хубаво за всички ще е, да бъдем максимално учтиви и търпеливи! Wink
Сега за програмата (изреждам стъпките):
1. Избор на файл /картина, снимка.../;
2. Избор на размер на крайния продукт;
3. ИЗБОР НА ПАЛИТРА (от програмата);
4. Нанасяне на цветовете (точка 3)....
(това е вкратце).
След поставянето на определен цвят, по всяко време, вече можете да проверите разхода на конец.
Успех, и по-спокойно- животът и без това е твърде кратък!
Апропо, програмата има и русифициран вариант!

приятелю, зададох един въпрос на който все още нямам отговор, а ми се разтегнаха локуми. Как да бъда търпелив? Питам... как да разбера колко колко конец ми трябва за да знам колко да закупя, а не да пръскам излишни пари на вятъра. Сложих две снимки. Не създавам гоблени за да съм много на ти с РМ. Отварям вече готово направени гоблени с нея, но от горе написаното и приложената снимка от мен просто не знам как да разбера колко конец ми трябва. Просто срещам схемата(която не съм сложил за да няма излишен спам понеже по нея всичко е ясно). После има други две които не са схемата, а пояснения за цветовете, броя на нишките, кръстчетата на всеки един цвят. Просто не знам къде на тези две снимки се показва колко чилета ми трябват. Всички схеми са едни и същи с еднакви снимки ако са формат xsd, това поне съм забелязал. Моля някой да ми даде най сетне точен отговор. Как ако знам колко са ми хиксчетата от дадения цвят да разбера колко конец ми трябва от него да бъде закупен?

Ще дам пример. Виждам по схемата, че имам 9232  хиксчета от цвят черен. Знам и каунта на плата какъв ми е. Колко конец такъв ми трябва от този цвят да купя. Има ли някакъв начин да изчисля това с програма или калкулатор.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 05:13 от dimitarsavov

# 703
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
приятелю,
на втората снимка пише ""skein estimate" на български, това е "чилета, приблизително".
имаш си отговора Simple Smile
почти съм сигурна, че мерната единица "чиле" може да се смени с мерна единица "метър" и тогава ще знаеш дали да купуваш цяло чиле или само 1 метър от него.
успех и по-малко нерви.

# 704
  • sof
  • Мнения: 437
dimitarsavov, водейки се по табличката от nelka.nelka, пресмятям, че 6 чилета по 8м ще са ти добре. На конците Madeira обаче чилетата са по 10м. Така че зависи с какви ще изпълниш схемата. Също и как шиеш, правиш ли големи протягания между местата където се шие с даден цвят, изобщо всеки си има маниер, и от там - зависи колко фира или резерва да си предвидиш. Няма толкова големи разлики в цветовете по партиди на конците, че да не е възможно да си докупиш едно чиле ако недостигне. Коментирам само по табличката понеже не работя с програми и не вярвам на пренабори. Ако искаш помощ по превода от английски, пиши. И, разбира се сме любопитни как върви, показвай.

Общи условия

Активация на акаунт