Фризьорката ми съсипа косата!!!

  • 13 851
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 864
Исках само да споделя, че това изтъняване на къдравите коси трябва да го забранят с фризьорски закон! Миналият май месец *2017* бях с коса до около пъпа, почти равна отдолу, минимални етажи само отпред-колкото да изглеждам по-ведро. Отидох *тук в Германия, за адски много пари* при един уж специалист и той взе филиращата ножица и ме обезобрази. Направи най-острото V, което светът е виждал за форма на косата, махна едни 15-20 см и ме оплешиви. Косата е моята страст-където и да отида, все ми правеха комплименти до този ден. След това се случи, че веднага се прибрах в София и там по някаква случайност на съдбата се паднах на една фризьорка с коса до кръста, гъста и жизнена, с прекрасно сърце, която каза, че по-добре да я отрежа до раменете, където са най-изтънени пластовете и да почна да я пускам на чисто. Така и направих, къдриците ми едва допираха раменете първите дни, но беше плътна. След това винаги, когато се прибирам в България, ходя при нея. Тук в Германия също намерих една, която също е с дълга коса до кръста и не реже повече от 1 см. Не искам да правя реклама, абе направо си правя реклама, ама под формата на препоръка между другото-ако иска някой, ще му дам името и адреса на салона на моми1ето от София-според мен е специалист по дълги коси. : )

Та.... моята коса за 1 година е порастнала над 24 см, но изпих промишлени количества витамини и си масажирах скалпа по 2 пъти на ден за по 10 мин. Сега е до средата/долната част на бюста, а опъната назад минава лентичката на сутиена с няколко см.

Травмата е голяма, затова от известно време и аз се подстригвам сама по 1-2 милиметра, колкото да спра цъфтежа, ако има такъв! Това даже ми препоръча и фризьорката от София :Д На 2 седмици търся цъфтеж и го махам. : )

# 76
  • Мнения: 18 581
Цитат
Та.... моята коса за 1 година е порастнала над 24 см, но изпих промишлени количества витамини и си масажирах скалпа по 2 пъти на ден за по 10 мин. Сега е до средата/долната част на бюста, а опъната назад минава лентичката на сутиена с няколко см.

И моята е същата дължина, целта ми е до кръста, ама все не успявам, или някой ми вземе повече сантиметри от връхчетата или ми нацъфти. Какви витамини си пила?

# 77
  • Мнения: 864
Цитат
Та.... моята коса за 1 година е порастнала над 24 см, но изпих промишлени количества витамини и си масажирах скалпа по 2 пъти на ден за по 10 мин. Сега е до средата/долната част на бюста, а опъната назад минава лентичката на сутиена с няколко см.

И моята е същата дължина, целта ми е до кръста, ама все не успявам, или някой ми вземе повече сантиметри от връхчетата или ми нацъфти. Какви витамини си пила?

Първият път, когато беше до пъпа/кръста бях спряла 4 години силиконите, вредните продукти, професионалната козметика и 3 пъти седмично спях с олиа на косата, миех с био шампоани и мажех маски, био лийв инс и никакви сешоари. Така си я пуснах!

След отрязването този метод вече не действаше, понеже поне 2 пъти в месеца ми се налагаше да се изсуша с дифузера (дифузера е по-щадящт от без дифузер) и при липсата на силикони косата ми веднага цъфваше. Просто натуралната козметика си изисква човек да не ползва нищо вредно. Тогава почнах Керастас различни серии и в момента косата ми просто не цъфти както преди-че даже и последният месец я тонирах с ЛОреал. Затова не знам какво ползваш, но понякога тежката артилерия помага.

Витамините първият път: Вит. Д и А на капки, Вит. Е 600 ИУ, 2 гр Primrose oil, 1гр крилово масло, 400мг магнезий от време на време, от време на време Б комплекс или Цинк, пиех и едни билки за увеличаване на естрогена в тялото, но не зам дали от тях има ефект. Те са по-скоро за друго.

Сега пия: течен биотин, цинк, селен, фолиева киселина, магнезий, Е, Антиоксидантен комплекс (невитаминен) и пак едни билки, които не знам длаи имат връзка с косата.

Последният месец ноктите ми като никога са супер здрави и дълги, просто съм изумена колко бързо порастнаха и колко са хубави. :Д Косата май и тя е по-дълга, но си трябват поне 3 месеца да се види резултат.

# 78
  • Мнения: 18 581
Благодаря ти за отговора. Аз ползвам професианални продукти и дрогерийни също.

# 79
  • Виена
  • Мнения: 924
3 пъти седмично спях с олиа на косата, миех с био шампоани и мажех маски, био лийв инс ;  пия: течен биотин, цинк, селен, фолиева киселина, магнезий, Е, Антиоксидантен комплекс (невитаминен) и пак едни билки....
Ако трябва да си причиня това - предпочитам да ходя с къса коса. За протокола - моята е на каре до раменете и расте с около 20 см на година при все,че правя сешоар след всяко измиване. И веднъж на 6 месеца кичури

# 80
  • Мнения: 864
Хехе,  тя всяка коса расте,  ама не всяка остава здрава,  за да не се отреже на каре един ден. Силно се надявам косата ти и след 2 години пускане на дължината да е лъскава и здрава, ори всеки си е различно. Simple Smile

# 81
  • Виена
  • Мнения: 924
Аз съм на каре, защото така ми харесва и защото държа на бизнес прическа. В бизнес средите няма да видиш коса до кръста. И е завидно здрава косата ми без да я третирам. Но дори да не беше здрава - както казах, щях да си я режа късичка и спортна, но не и да се подложа на тоя ужас с тъпченето с минерали и спането намазана с олио

# 82
  • Мнения: 864
Интересно,  на мен ми остава още един изпит до адвокатската професия,  но е възможно да не си го взема,  защото съм дългокоса хмммм Simple Smile ще ти кажа другата седмица.  А в кантората,  в която работя,  не съм единствената жена с коса поне до бюста.  Може би в Германия критериите са по-хлабави.  :Д

# 83
  • Виена
  • Мнения: 924
Аз също съм завършила право. Изпитът предполагам е последният, за да се дипломираш като юрист. До адвокатската професия има още няколко стъпки. Освен ако не полагаш изпит за вписване в колегията. Не работя в кантора, а в мултинационална компания с дъщерни дружества в цяла Европа, включително и Германия. Нивото на стажантите в кантора е различно от нивото на банковия мениджмънт. Живот и здраве ще имаш време да се убедиш. Успех на изпита

# 84
  • Мнения: 3 545
Накъде забихте с тия бизнес етикети, не е истина. Дори да има служебно изискване за косата, винаги може да се направи кок или друга прибрана прическа - плитка например. Всеки си решава дали ще стои с масла или дали ще гълта витамини, темата е за фризьори и коса, а не доколко някой смята дадени грижи за косата нормални.

# 85
  • Мнения: 2 420
Не разбирам,защо винаги се намира по един злобен или хаплив коментар.И тази тема ли ще бъде съсипана?

# 86
  • Мнения: 864
Бамболино,  пожелавам ти успех в твоята международна компания :Д Не съм стажант,  в Германия системата е малко по-различна.   Дипломиран юрист съм отдавна. Тук се минават и 2 години обучение плюс още един държавен изпит,  за да можеш да защитаваш хора пред съда. Преди това си само консултант.  Не е за това темата, не желая да се обяснявам, но не се сдържах след  оплюването на споделеното от мен. Simple Smile Мит е, че в бизнес средите жените трябва да са с къси коси, има страхотни дългокоси адвокатки, които са уважавани заради способностите си. Ти ако искаш си вярвай на тези клишета, твой проблем. А и честно казано дори и да изглеждам на някого непрофесионално... До сега не съм имала щастието да ми откаже работа или да се оплаче от мен,  напротив.  Гордея се,  че съм feminine Grinning

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 16:40 от bananadana

# 87
  • Мнения: 4 767
Искам да споделя, че съм много доволна от шампоана с брезов сок, който купих от Берьозка. Вече втора опаковка започваме,косата ми стана по-жива и не се премива.

По принцип е против пърхут, но не ми пречи. Т.е. аз нямам, приятелят ми имаше, но с него го махна бързо. Да не очаквате чудеса, но определено за последните година-две това ми е най-доброто попадение на шампоан.

# 88
  • Мнения: 2 223
Аз след мега издънката с шампоана за обем наЕйвън съм учудена колко полезна работа ми върши "Здраве" с чаено дърво.Махнаканския сърбеж, пърхота намаля, косата е жива...Много суха напоследък обаче след всичкото миене.

# 89
  • Мнения: 2 663
Шампоан Здраве действително помага при пърхот и проблемен скалп, но при дългосрочно ползване изсушава много косата.
Аз след мега издънката с шампоана за обем наЕйвън съм учудена колко полезна работа ми върши "Здраве" с чаено дърво.Махнаканския сърбеж, пърхота намаля, косата е жива...Много суха напоследък обаче след всичкото миене.

Общи условия

Активация на акаунт