Счетоводител в нужда се познава 14

  • 55 234
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Габрово
  • Мнения: 311
Благодаря за бързите отговори! Simple Smile Simple Smile

# 676
  • ново
  • Мнения: 6 061
И ние не правим допълнително споразумение, нанасяме само в трудовата книжка.

Аз имам друго питане към колежките.
Назначаваме служител от 4.02 примерно. За цялата календарна година му се полагат 250 лв. за представително облекло. Колко му се полага пропорционално?
250/365 (календарни) или 250/249(работни)

# 677
  • Русе
  • Мнения: 1 532
И аз с един въпрос. Почина наш служител, но преди да почине ми донесе болничен. Този болничен си го подавам в НОИ по обичайния начин, нали така. Има ли нещо по-различно?

# 678
  • Мнения: 48 207
Ако е починал по време на болничния,попълваш дата на прекратяване може би? Ако е починал след болничния, си го подаваш нормално

# 679
  • Русе
  • Мнения: 1 532
Благодаря, Хепи.

# 680
  • София
  • Мнения: 16 212
Не знам дали е за тук питането ми, но да си го напиша.
Сестрата на ММ трябва да влезе в болница, има си направление. Но са я върнали заради 2месеца миналата година  неплатени здравни осигуровки.По това време е работила с трудов договор, но осигуровки не са внасяни от работодателя. Говорила е с него - нямало да е сега, да чака. Но жената е болна, спешно и е.   Иска да внесе парите, но в НАП са я върнали, трябвало да  дойдат от сметка на работодателя.
И от болницата не искат да я приемат заради тези месеци.
Какво да прави освен да се ожали на арменския поп?
Благодаря предварително за отговорите.

# 681
  • Мнения: 48 207
Не връщат ли за 3 месеца
В НАП само това ли е проблемът? Струва ми се невероятно. Ако не са внесени от работодател, служителят не би трябвало да търпи последствие, и НАП да изкара удостоверение за здравен статус без задължения. Проверете добре случая

# 682
  • София
  • Мнения: 16 212
Хепи, от болницата не искат да я приемат. Това е - 2 месеца, неплатени от работодател.
Тя парите ги има и иска да ги внесе, но НАП не ги приемат.

# 683
  • Мнения: 48 207
 Тука друго пише http://www.nap.bg/page?id=350
Трябва 3 месеца прекъсване. И ако не са внесени по вина на работодателя, не се губят правата. Има нещо друго, друг проблем. Или не е разбрала жената.

# 684
  • София
  • Мнения: 16 212
Сега я проверих по ЕГН в НАП.  Излизат 2та месеца от работодателя 2017 г.  и м. 06/ 2014 г. като неплатени.
Говорих с нея и твърди, че в НАП нищо не са и казали за 2014 г.  Ако знаела - щяла да го плати. Но пък не помни дали тогава е работила на ТД.
Пратих я утре пак да се изясняват в НАП и да вземе бележка за дължимото от работодателя.
Дано в болницата да я признаят.
Благодаря за насоките.

# 685
  • Мнения: 48 207
Не, да си вземе бележка за непрекъснати здравноосигурителни права

# 686
  • София
  • Мнения: 16 212
Ще и кажа за бележката, мерси.

# 687
  • София
  • Мнения: 615
Здравейте,  някой може ли да ми разясни следното- представих болничен в работата,  който беше със срок 22 дек. - 24 януари ( повече от месец).  Едва днес получих плащане от Нои.
Осигуряват ме на 1000 лв, а са ми превели само 629, 15 лв.
Надявах се на по- висока сума, аз ли съм в грешка?

# 688
  • Мнения: 48 207
Ми за декември първите 3 дни са си от р-ля, а за януари, за непълен месец, на 80% от среднодневното за колко там, зависи вече и от основанието , но да кажем май 12 месеца назад беше...колко да е...все пак и от 25 януари нататък ще получиш и заплата...

# 689
  • ново
  • Мнения: 6 061
Ако всичките 18 месеца назад са те осигурявали на 1000 лв. по мои изчисления трябва да получиш 647.62 лв. Така че сумата е там някъде.

Общи условия

Активация на акаунт