Кажете си истината...

  • 94 831
  • 1 424
  •   1
Отговори
# 1 365
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой парадира?

# 1 366
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Е, поименно ли да ги изброявам, върни се прочети малко темата, ти поне участваш активно.

# 1 367
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, не знам дали е точно парадиране - всеки се хвали с това, което има и смята за важно. Възможно е някой да лъже, но няма как да разберем.

# 1 368
  • София
  • Мнения: 16 217
Възприемането на живота на някой друг като парадиране е на равнище мисленето на малкото ми дете: като му кажеш истина, която не му изнася, според него се пробваш да го манипулираш.

# 1 369
  • Мнения: 1 945
Никой не е парадирал с нищо . Имаше само изброяване на суми в различните държави ...Аз правя евала на хората отишли на другия край на света и успели . Ние тук повечето сме от една черга . Завиждам само на тези които са в България и не се спират да пътуват . И аз искам , но работата на моя съпруг е такава че обикаля нон стоп Европа и после иска като си дойде да си лежи в къщи ,..омръзнало му е от чужбина . Сама без него не  тръгвам

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 20:30 от ***vasilena***

# 1 370
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Шарки, и ти си права! Така е. Обаче едно и също мелене от тема в тема от едни и същи писва в един момент. Даже и да не е парадиране.

# 1 371
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Задължително условие за успех е амбицията. И когато тази амбиция не те отклонява от моралните норми, а напротив, спазваш правила и закони, тогава се възхищавам на такъв успех. Когато обаче воден от амбиция лъжеш, прекрачваш граници, лижеш гъзове и подобни, даже ме отвращава.

# 1 372
  • Мнения: X
Цитат на: Акаша 9=topic=1032103.msg36700958#msg36700958 date=1525890095
Задължително условие за успех е амбицията.

Не е вярно. Но пък е пълно с неуспешни амбициози.

# 1 373
  • Мнения: X
.

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 23:17 от Анонимен

# 1 374
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Е как ако нямаш амбиция да постигаш върхове го правиш? Някъв див късмет и голяма раядкост  -  нищо да не правиш, без грам целенасочен труд и изведнъж бам големия успех. Нали трябва да имаш някаква мотивация, да искаш да се развиеш нанякъде, да искаш по-висок статус.

# 1 375
  • Мнения: 30 802
Успешните хора са тия, дето си имат някаква своя мономания и в един момент това, което правят, идва на мода и стават влиятелни.

Другият вид успех - разшифроване на византийска система, драпане и службогонство, е от друго естество и не може да се сравнява с първия вид. Главно защото във втория вид липсва елемента на себеизразяване, а по-скоро е за тотално неартистичните, без някакви изблици за креативност, които обаче искат признание за нещо.

# 1 376
  • Мнения: 19 318
Само по себе си това изобщо не е за възхищение. За възхищение е себеотдадеността на една от трите цитирани горе дами в отглеждането на децата ѝ. Дои искреното желание да направи най-доброто за децата си на Ани Иванова45678, която иначе е леко глуповата, е за възхищение. Но не и простото раждане на Х брой деца.

Тя и моята котка е много себеотдадена в отглеждането на малките си. Инстинкт му викат учените на това. Но ѝ по-леко да е себеотдадена, ако ѝ слагам вода и храна, докато ги гледа, вместо да си търси и осигурява сама необходимото.

Няма нужда да имам личен опит от всяка страна на уравнението, за да преценя, че е по-трудно да си отговорен във всеки един аспект на отглеждане на потомството, особено ако трябва на 100% да си само ти отговорнивт, отколкото да носиш някаква частична отговорност, една част от грижите да са от теб, а друг да поема останалото. Не става въпрос дали си "почиваш" на работата, че чак и да се развиват теории колко по-лесно било да ходиш на работа в сравнение с това да си стоиш вкъщи да си гледаш децата, а да си с ясното съзнание и отговорност, че нямаш опцията да си прецакаш работата, защото от това зависи децата ти да са нахранени, да имат покрив над главата, топло и светло, като в същото време пак трябва да си гледаш децата, чисто физически и емоционално.

# 1 377
  • Мнения: X
Е как ако нямаш амбиция да постигаш върхове го правиш? Някъв див късмет и голяма раядкост  -  нищо да не правиш, без грам целенасочен труд и изведнъж бам големия успех. Нали трябва да имаш някаква мотивация, да искаш да се развиеш нанякъде, да искаш по-висок статус.

За успех формула няма, но това е от най-примитивните опити.

# 1 378
  • София
  • Мнения: 877
Темата е грешно поставена-хората не се делят на посредствени и успешни според социалното си стъпалце, много често най-посредствените, глупави, неприятни индивиди се оказват най-големите кариеристи. Парите, които печелим, ги печелим за да живеем, не живеем за да печелим или още по-мизерно да командваме някой.

Давам пример за успех без амбиция-почти всички IT специалисти (не съм от тях Simple Smile

# 1 379
  • Мнения: 30 802
Не че нещо, но и при ИТ специалистите, ако няма някаква насока и мерак за повече, може да си останат на неприятно ниско ниво - и като област на работа, и като заплащане.

Аз лично не изпитвам скрупули да омаловажа т. нар. усилия точно на всякакви драпащи кариеристи, които са се добрали до някаква ниша. Всякакви държавни служители, евробюрократи, ужасии от средния мениджмънт, дори политици - постиженията им по-скоро отвращават, колкото и лъскаво да изглежда отстрани.

Само да припомня, че до един момент и Елизабет Холмс, и Хюма Абедин се смятаха за успешни кариеристки.

Общи условия

Активация на акаунт