Сватба 2018 - VIII-ма част

  • 48 260
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Специално в Асеновград аз бих препоръчала да погледнеш и другите ателиета (да не ставам досадна, ама аз си взех роклята от Поли-Вес и съм супер доволна, за стотен път го казвам. Желязна - не мръдна, не падаше, въпреки че е с голи рамене, не се скъса и раздра никъде, а имаше от какво, дадоха ми и булото подарък, а цените са повече от разумни), Стоян Радичев имаше готини модели, Христо Чучев...

О, не си досадна Simple Smile Аз не съм чела предишните теми и съм пропуснала доста неща. Точно в момента това е най-големият ми дерт - роклята. Най-вероятно ще я шия, но мислим с кумата да отскочим до Асеновград и Пловдив, а може и до София. Във Варна не мога да си намеря рокля, която да ми харесва, да не говорим, че цените са доста надути.

# 721
  • София
  • Мнения: 22 948
 И при нас не се очертават никакви сватби- само две кръщенета. Grinning
Аз съм била и бременна на сватба и малко след раждане и с малко дете. Винаги съм си изкарвала добре, освен като бяхме с малката, не бих отишла с едногодишно на сватба  пак. Grinning

# 722
  • Мнения: 538
Ние сме на сватба предната седмица преди нашата. Ще имаме време да видим кое ни харесва и кое не и да откраднем някоя идея хаха. Даже като обсъждахме дата аз исках да изберем същата дата, но гостите ще са изправени пред трудния избор коя сватба да изберат, тъй като са общи приятели всички

# 723
  • Мнения: 302
Здравейте, момичета. В събота мина нашата сватба, всичко мина повече от прекрасно. Ще ви разкажа набързо как мина денят, че даже и предния  Joy в петък течеше бясна подготовка. Понеже бяхме без агенция се събрахме 3 приятелки и украсявахме ресторанта 8 часа Frowning чувствах се повече от капнала, тъй като и коремчето вече си ми натежава. Чудех се как по точно ще издържа в събота и малко се бях отчаяла.
След украсата се прибрах у нас, при майка ми, да видя как тече ремонта. Познайте - не са монтирани шкафовете, инструменти по целия под. Прах и мръсотия. Вратите не са дошли още, камо ли да са монтирани. Разбирам, че тапицера се е издънил и дивани няма да има. И това в 21:00 часа Joy казах си, че каквото такова, имаме и хубава градина, нямам сили за чистене. Joy починах и дойдох при мъжа ми. Спахме отделно с мнооого уговорки от моя страна Joy
Сутринта се прибрах и горе долу изглеждаше по-добре у нас, ама пак неготово. Някак си изглеждаше полузавършено. Прибирахме инструменти, чистехме и какво ли не. Времето напредваше, правиха ми косата и ноктите едновременно Joy добре, че маникюристката ми е най-добрата приятелка. Започнаха да идват роднини, а мен ме гримират Grinning
Уговорихме се с мъжа ми като тръгват от кума да звънне. Звъни той, а аз тъкмо си слагам чорапите Joy а кума живее на 10 минути пеша. Абе всички вкъщи са в паника, а аз обикалям все едно нещо много дзен се е вселило в мен и ги успокоявам Joy
Дойдоха вече да ме вземат, чувам музиката. Адски ми се добрева, но си викам ще се държа. Уж нямаше да ме купуват, ама пък не знам какво стана и майка ме продаде за 40 лв Joy Grinning
Дойде младоженеца вече, пуснаха го при мен и от там нататък бях като във сън. Heart Eyes Вкъщи се напълни с хора, даже някак си бях благодарна на тапицера, че не си е свършил работата, че иначе нямаше да има място Grinning
Дойде момента да ме извеждат от нас. Винаги съм мислила, че много ще плача в този момент, ама не, сдържах се Sunglasses
Още щом влязохме в ритуалната ми се плачеше. И жената като почна да говори се започна със сълзите. Ама крокодилски ви казвам Grinning Аз рева като малко дете, поглеждам мъжа ми - той целия мокър, не спира да се поти. Grinning
В ресторанта мина повече от добре. Никога не бих имала очаквания сватбата да мине по такъв начин. Общо взето се оказа, че всички гости са с непредвидени таланти - пяхме, танцувахме адски много.
Имаше хора, за които не съм предполагала, че пеят толкова добре.
Когато ставаше време за игрите дж едва ли не ни се оплакваш, че не може да укроти гостите, за да започне игра Joy
С него оставихме всичко на изненада и да ви кажа не съжалявам изобщо.

Имаше грамоти за тъщата и свекървата от дж с права и задължения.
Всички минаха по няколко пъти, за да кажат че такава сватба и булка не са виждали Joy очаквах младите да са спрели ама не беше така. Пяха по двойки, единични. Даже дж ме накара да пея на младоженеца. Joy ами много добре съм пеела на микрофон пък Grinning
Нямаше никакви изцепки. Мислех си, че като за почти седми месец, ще се изморя бързо, ама явно от емоции не успях. Нищо не можеше да стане по-добре. Е с изключение на букета, който започна да се разпада още у нас. Grinning много съм щастлива.
Съжалявам за дългия пост, ама съм адски развълнувана. Ако съм пропуснала нещо важно ще допълня по-нататък със снимките като станат.

За сега ще се задоволите с тези Grinning



# 724
  • Мнения: 291
Да, кажете къде сте аз само ще мина да поогледам  така и ще си тръгна Smile

Главните неща което ми остават са роклята и тортата - останалото са по дребни но доста като количество неща които трябва да измисля.

Много се двоумя дали да имам оператор или просто да кажа на по близките ми да снимат някакви клипчета и сама да си ги монтирам. Ние ще сме около 45 човека и честно казано няма да имаме кой знае колко обичаи които да си заслужават да бъдат заснети с видео, та мисля че няма смисъл.

Което, ми напомня да ви попитам, а вие какви обичаите мислите да вкарате ? ( съжалявам ако някъде се е обсъждало просто темите са много и не успях всички да изчета Grinning)

# 725
  • София
  • Мнения: 22 948
Много хубава булка си била, леко раждане ти желая.  Hug

# 726
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Честито, МърМяу! Желая ви прекрасен семеен живот. Това е най-важното - да е весело на сватбата, пък макар и не по програма. Simple Smile

Lallzz, ние ще имаме видеооператор само за изнесения ритуал. Иначе смятам да включа след това захранването с питка от свекървата и кумовото хоро и ръченица с питка за кума. Естествено накрая хвърлянето на букета /не смятам да си го пазя и хербаризирам/, а май ще е само един ерген на сватбата и направо ще му връчим жаритиера, без да ми го свалят пред всички.

# 727
  • Мнения: 519
Мър, сладки сте много Simple Smile щастие и здраве пожелавам.

Лалз, ние си направихме цялата програма - изнесен ритуал, захранване, менче, чупене на питка, реч на кума, първи танц, кумската ръченица... Аз ги харесвам, има как да се направят весело и с вкус.

Влязохме в ресторанта на саундтрака на "Междузвездни войни" и половината гости го познаха  и и почнаха да се кикотят Joy Видео имахме, главно защото искам след време да мога да си видя близките на запис, да им чуя гласовете, да не разчитам само на снимки.

# 728
  • София, България
  • Мнения: 3 589
МърМяу, честито! Страхотно! Да сте живи и здрави, много да се обичате Heart

Въпросът ми е - защо сте украсявали 8 часа, за Бога?! Кое Ви отне толкова много време?
(Питам защото се оказва, че вероятно ние ще си украсяваме сутринта преди сватбата. Май ще ходят мъжът ми и кумът да наредят подаръчета, тейбъл картички, украсата на масите и т.н.)

Аз съм качила 1-2 кила последните седмици, а и определено съм си по-гладна от преди. Явно няма да сваля преди сватбата нищо Sweat Smile

# 729
  • София
  • Мнения: 233
МърМяу честито, много щастие и късмет! Аз също ще разчитам на сестра ми и племенника за украсата, но мисля че няма да им отнеме повече от 45 мин. Вече сме готови с медицинските и освен, че младоженеца е гол и бос, всичко върви по план Simple Smile

# 730
  • Мнения: 291
МърМяу, честито и от мен! Пожелавам ви прекрасен семеен живот!

Относно ритуалите и аз мисля основните да ги включа, но по ми е интересно за тези примерно като минаването под трите ленти ( бяла, зелена и вечерна), пъхането на пари в обувката, търсенето на булката от кумата със свещ и т.н. Може би пък просто тези са характерни за различни региони и не са толкова известни Rolling Eyes

# 731
  • Мнения: 302
Благодаря! 😍
Ами най-много време ни отне връзването на панделки по столовете. Промушвахме през едни дупки, че възел, че панделка и розичка. После ги подстригвахме да са горе долу еднакви. Нямам близки снимки обаче

Друго, което отне много време бяха балони те. Бяхме купили 3 помпи. След втория балон и трите се счупиха. Аз не успях да надуваме, не исках да се напъвам. Връзването на балони с маникюр също е предизвикателство. Joy
Друго, което отне време беше закрепянето на драпето към покривката на нашата маса. Не се залепи лепката и го закачахме с карфици, те се чупеха и така.
Относно видеото, грам не съжалявам, че нямахме. И аз смятам да си монтирам клипчета на избрани моменти. Имаше един приятел снимаше само клипчета с хубава камера.

# 732
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Яснооо, това обяснява времето. Панделките си отнемат доста, със сигурност.

Нашата украса също не мисля, че ще отнеме повече от половин час. Имайки в предвид, че предварително ще им разделя по кашончета нещата за всяка маса и ще ги номерирам, те само ще гледат схемата и ще вадят от кашона за конкретната маса. Така няма да се получава лутане и търсене на имена сред почти 100 тейбъл картички...

Ние също нямаме видео... и двамата не сме хора, които се радват на подобни неща и няма да го гледаме след това. Решихме да си го спестим Relaxed


Да, Lallzz, за различните региони, различни ритуали има. Даже това за свещта за пръв път го чувам Grinning

# 733
  • Мнения: 291
Ох, то и на мен ми се случи за пръв път на сватба на една приятелка. Шаферките трябваше да застанем пред булката да я крием и кумата влиза в стаята със свещ и почва да я " търси ," а ние трябва да казваме че я няма и да я крием - накрая разбира се я показваме и кумата си я взима. Grinning

# 734
  • Мнения: X
МърМяу, честито и щастлив семеен живот, изпълнен с радост и любов! Също така спокойно бременеене и прекрасно бебче скоро да огласи дома ви!

Ние вече стегнахме младоженеца. Той поне за разлика от мен е стандартен и бърз в избора на дрехи. Сега остава и аз да си намеря подходяща рокля. И нали обичам да започвам с копчето, та да стигна до балтона - си поръчах бижу за коса.

Общи условия

Активация на акаунт