Американски Versus Латино сериали - Тема 10

  • 46 125
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 906
Георги, благодаря за резюметата... вече единствено от тях следя какво става в абсурдния сериал. Grinning

Радвам се да видя, че в темата има повече хора. Трябва да се раздвижва, навремето беше много активна. Да можеше и с темата на ДиК да е същото...

Относно възрастта- на мен винаги ми е било любимо да смятам кой на колко е, доста пъти съм го правил тук хаха. Grinning Ерик го бях изчислявал на над 100, а Брук, Ридж и Тейлър на над 80. Често срещано е това явление с разминаването на годините в сапунките, а причината е SORAS, за който и преди съм говорил.

# 241
  • Мнения: 194
Георги, благодаря за резюметата... вече единствено от тях следя какво става в абсурдния сериал. Grinning

Радвам се да видя, че в темата има повече хора. Трябва да се раздвижва, навремето беше много активна. Да можеше и с темата на ДиК да е същото...

Относно възрастта- на мен винаги ми е било любимо да смятам кой на колко е, доста пъти съм го правил тук хаха. Grinning Ерик го бях изчислявал на над 100, а Брук, Ридж и Тейлър на над 80. Често срещано е това явление с разминаването на годините в сапунките, а причината е SORAS, за който и преди съм говорил.

И аз мисля, че трябва поне на няколко месеца да се раздвижва темата. Последното раздвижване беше в прехода между 9 и 10 тема през април.

Радвам се, че все пак се разбира какво пиша, че много от думите не знам с какво да ги заместя при превода от Гугъл преводач и си ги оставям така. Понякога е доста мъчително, докато заменя всички надписи "Надежда", "Надявам се" с "Хоуп"; "Стифи", "Стефъ", "Стефй" със "Стефи" и т.н.

Много хора са се замисляли за това на колко години са героите. Все пак Рик и Бриджет вече бяха тийнейджър, когато се роди Томас, пълнолетни, когато се роди Хоуп и т.н., а възрастните поколения все още ги изкарват млади или на средна възраст. Но мен ми е по-забавно това с бързото и бавното порастване на децата. Ар Джей примерно с години си беше дете. Разликата му с Хоуп от 2 години стана на 10 години. Али се роди през 2006, а той през 2004 г., но на Коледа през 2013 г., тя беше вече порастнала, а той - не. Зенде го даваха напрактика току що минал тийнейджърската възраст, когато се върна през 2015 г., въпреки, че навремето, когато Хоуп се роди, той вече беше осиновен и беше сигурно на около 10, и влюбен в 20-годишната дъщеря на Шийла. Като заговорих за Мери/Ерика, тя пък е пример за бързопораствщите деца, които само за четири години (1998-2002), в които не ги дават, порастват.

Как ще коментирате развитието на сегашните сюжети. Тръгнаха в коренно различна посока, от тази, която аз очаквах. А въобще не исках на този етап и Хоуп да забременява, мислех, че ще се събере с детектива, за когото не знам дали въобще ще се върне. А за Стефи и Лиъм мислех, че ще останат заедно. И очаквах повече сюжети да има, те обединиха другите герои в един общ сюжет в някакви заплахи срещу колекцията. Ако развият малко повече отрицателния образ на Зоуи, ще е добре.

# 242
  • Мнения: X
Ахаххахах  Laughing Мисля, че скоро няма да подновя гледането, но коментирането е все така забавно. Започнах постепенно да спирам да гледам, откакто въведоха Лиам - не мога да го понасям това момченце. При това не знаех, че вече той ще е най-главният герой и всички млади героини ще се влюбват фатално само в него (и една по-зряла). В брат му имаше потенциал, но сценаристите се подиграха с него, както те си знаят.

Броя на сватбите и реалните възрасти отдавна не ги смятам - някъде от времето на младостта на Рик. Имаше разни бебета, достигащи полова зрялост за няколко месеца. Едното беше дъщеря на Шийла, която преследваше Рик, пък той беше още с бившата си бавачка, която изглеждаше чудесно, пък майка му още по-чудесно.

Стефи винаги ще е малко момиченце. По времето на принц Омар ми изглеждаше самостоятелна млада жена, но явно ми се е привидяло. Хоуп не е малка - тя е като сестра на майка си, Оливър може да потвърди. Mr. Green

Ридж и на мен ми скъсваше нервите с Брук/Тейлър/мамчето, но бях много запленена от Брук и заради нея си струваше да гледам целия сериал. Последните години не можаха да създадат такъв магнетичен герой/героиня като нея, по-скоро всичките стават горе-долу. Непоносим ми стана само един, но доста главен за съжаление.
Да, нормално е Брук и Ридж да са вече по-улегнали и да дадат път на младите, още през последната година на Рон Мос сценарият беше тръгнал натам. Но после по вина на Рон Мос на Брук ѝ се наложи да се вкара в нова история и за пореден път се убедих, че Брук запотява екрана, а младите... за тях няма надежда, поне докато не изрежат Лиам от всички любовни и сексуални сцени. Визирам най-вече Лиам със старата Хоуп. Стефка бях по-склонна да я дам на Лиам, а Сали и новата Хоуп не съм ги гледала. Сцените между Амбър и Лиам също ме бяха травмирали, "Ева" не съм я гледала. Сега кой носи сериала на гърба си? Още ли е Брук или някой друг е набрал скорост?

# 243
  • Мнения: X
Георги Иванов, малко се повторих с твоя коментар, но стана случайно, явно сме на една вълна. Grinning
Чудесни наблюдения за възрастите на децата! За Хоуп и Ар Джей подозирах нещо такова, но не бях сигурна. И Али и Зенде усетих смътно, че не са в съответното поколение, но не помнех толкова подробности. Историята на Зенде и Ерика не я знам. Забравям вече и по-съществени неща. Зенде ли беше първото гадже на Стефи или друг с подобен цвят?

# 244
  • Мнения: X
Маркъс беше, сетих се.

# 245
  • Мнения: 1 604
Как ще коментирате развитието на сегашните сюжети. Тръгнаха в коренно различна посока, от тази, която аз очаквах. А въобще не исках на този етап и Хоуп да забременява, мислех, че ще се събере с детектива, за когото не знам дали въобще ще се върне. А за Стефи и Лиъм мислех, че ще останат заедно. И очаквах повече сюжети да има, те обединиха другите герои в един общ сюжет в някакви заплахи срещу колекцията. Ако развият малко повече отрицателния образ на Зоуи, ще е добре.

На практика няма много сюжетни линии. В момента всичко се върти около Лиам и абсурдното положение, в което се постави. Не знам дали не е от всички тези удари по главата, не може да нямат последствия.
Когато разбрах, че Хоуп се връща, си измислих сюжет, който според мен щеше да е по-интересен. Можеше да е срещнала някого в Италия, вече да има дете. За съжаление отиването в Европа за тези герои е равносилно на отшелничество.
Има два варианта в момента - или Стефи ще се омъжи за Бил и ще се развихри да отмъщава със или без причина, или Лиам пак ще я размекне. Към момента не виждам Хоуп и Лиам заедно. Той изглежда ще се премести при Уайът, а там живее и Сали. Тя беше доста запленена от него, а той не е свикнал да има само една жена в живота си, която да го обожава.
Ще бъде много жестоко, ако пак подложат Уайът на унижението да загуби някого заради брат си.
Вече отнеха всичко на Торн, а изглежда го върнаха в сериала без причина.
Зоуи и другите не са ми интересни все още.

# 246
  • Мнения: 1 604
Ридж и на мен ми скъсваше нервите с Брук/Тейлър/мамчето, но бях много запленена от Брук и заради нея си струваше да гледам целия сериал. Последните години не можаха да създадат такъв магнетичен герой/героиня като нея, по-скоро всичките стават горе-долу. Непоносим ми стана само един, но доста главен за съжаление.
Да, нормално е Брук и Ридж да са вече по-улегнали и да дадат път на младите, още през последната година на Рон Мос сценарият беше тръгнал натам. Но после по вина на Рон Мос на Брук ѝ се наложи да се вкара в нова история и за пореден път се убедих, че Брук запотява екрана, а младите... за тях няма надежда, поне докато не изрежат Лиам от всички любовни и сексуални сцени. Визирам най-вече Лиам със старата Хоуп. Стефка бях по-склонна да я дам на Лиам, а Сали и новата Хоуп не съм ги гледала. Сцените между Амбър и Лиам също ме бяха травмирали, "Ева" не съм я гледала. Сега кой носи сериала на гърба си? Още ли е Брук или някой друг е набрал скорост?
Брук си е Брук, няма втора като нея. По мое мнение най-силните сцени бяха между нея и Стефани.
Нямам усещането за някой, който да изпъква ярко в момента, но вече и не усещам сериала както преди. Доста обедня откъм сюжетни линии и интересни герои, а и вероятно донякъде съм го надраснала. Simple Smile

# 247
  • Мнения: 906
Хах сметките за възрастите винаги са много забавни. Аз моите ги правя покрай образа на Брук. В началото тя беше около 25, колкото и актрисата, тогава нямаше разминаване. Рик се роди след 3 години т.е е била на 28. Когато той порастна беше на към 18 т.е тогава тя е била на 46. Най-големият скок става именно покрай възрастта на Ерика, която беше бебе по това време, а само няколко години по-късно се появи на към 19 и дори споменаха възрастта й в сериала т.е Брук вече е била на 65. Точно по това време се беше родила и Хоуп, която пък днес е към 25 т.е днес Брук е на 90, а покрай нея и другите й набори. Grinning Дядо Мечок на поне 110. Разбира се, това е сметката в най-шокиращия вариант, иначе ако гледаме други деца биха могли да излязат и по-млади.
Но именно затова го има термина SORAS, който обяснява бързото порастване на децата без по-големите от тях да стареят повече, отколкото са. Т.е Брук, Ридж и Тейлър са си между 55 и 60, а Ерик между 70 и 80, както и актьорите.

Чудя се дали да не хвърля едно око на новите епизоди, макар че изобщо не ми се занимава да влагам някакви надежди върху потенциални интересни герои като Зоуи или в промяна в образите на някои като Брук, Ридж, Стефи и т.н. Сценаристите или по-скоро Брадли Бел са прекалено големи не-професионалисти и вече не могат да изграждат както трябва персонажите в сериала, затова съм сигурен, че съвсем скоро наченките на 'градация' в някои ще изчезнат напълно, както постоянно се случва в последните няколко години. Няма го вече онзи сериал от едно време.
Попаднах на клипчета от епизодите, в които Брук се опитва да прекъсне сватбата на Ридж и Тейлър от 1992, защото разбира, че е бременна с Бриджит и си мисли, че е от Ридж. Гледайте за какъв сериал говорим, какво истинско напрежение има и колко много преплетени сюжети- сватбата, прекъсването, присъствието на близначката на Каралайн, любовните истории на Торн и Мейси, Кларк и Кристън… Да не говорим, че се женят в църква- нещо, което от десетилетия са забравили какво значи. Grinning




С изненада си припомних, че Стефани е искала Брук да спре сватбата, предполагам за да не се върне при Ерик. Някои от дългогодишните зрители помним, че в началото тя всъщност не харесваше толкова Тейлър именно поради тази причина. В последствие си я хареса за любима снаха и я провъзгласи за светица. Grinning
Златни времена с много идеи...

# 248
  • Мнения: X
ДиК е изключително забавен сериал, нещо, което преди обяснявах трудно на хората, които не го следяха. Истерията на Ридж и Тейлър около "малкото момиченце" Стефи си е класика, има и други попадения. Даже бих си пуснала сцената, в която Ридж морализира Хоуп, но не мога да се ориентирам къде.
Според мен проблемът е, че е хубаво да има и малко драма към комедията, а тук драмата отдавна издиша. Има ли някой от по-новите обрати в историята, който да ви е разбил сърцето, както аз страдах, когато Тейлър роди близначките? Някой герой кара ли ви да плачете заедно с него, както аз си поплаках за дъртата вещица Стефани, защото влязох в кожата на Брук?
И аз съм надраснала много неща, които са ми правели впечатление през 90-те, но героиня като Брук винаги би ми приковала вниманието. Защо това момиче внушаваше такъв драматизъм и в 20-те, и в 50-те си години?
Сценаристите или по-скоро Брадли Бел са прекалено големи не-професионалисти и вече не могат да изграждат както трябва персонажите в сериала

Това ли е обяснението?

# 249
  • Мнения: 194
А помните ли тези герои? На мен ми бяха интересни.

https://m.youtube.com/watch?v=QeW5080dS7c

# 250
  • Мнения: 1 604
С изненада си припомних, че Стефани е искала Брук да спре сватбата, предполагам за да не се върне при Ерик. Някои от дългогодишните зрители помним, че в началото тя всъщност не харесваше толкова Тейлър именно поради тази причина. В последствие си я хареса за любима снаха и я провъзгласи за светица. Grinning
Златни времена с много идеи...
О да, въобще не я харесваше. Гледаше я с онзи неин поглед, който по-късно беше запазен само за Брук.
Имаше и по-смислени разговори.

# 251
  • Мнения: 1 604
Според мен загубиха надпреварата с времето.

# 252
  • Мнения: 1 604
Даже бих си пуснала сцената, в която Ридж морализира Хоуп, но не мога да се ориентирам къде.
Ако има малко по-подробна информация за коя сцена става въпрос, вероятно мога да съдействам.
Аз си търся една, ама май е невъзможна за намиране - ергенското парти на Ридж преди първата сватба с Брук, когато се въргаляха в калта.

# 253
  • Мнения: 1 604
А помните ли тези герои? На мен ми бяха интересни.

https://m.youtube.com/watch?v=QeW5080dS7c

Въобще не ги помня.

# 254
  • Мнения: 906
Сценаристите или по-скоро Брадли Бел са прекалено големи не-професионалисти и вече не могат да изграждат както трябва персонажите в сериала

Това ли е обяснението?
Това е обяснението според мен. Grinning Тези хора очевидно вече не знаят как да правят добър сапунен сериал щом така циклят на едно място. А когато се опитват да прокарат и нещо по-различно, както в момента, това е временно и скоро го зарязват.
Но може би и на мен критериите ми са прекалено високи откакто гледам сто пъти по-добрия GH. Много пъти съм си пускал него и ДиК един след друг и контрастът е бил фрапиращ- една истински добра сапунка срещу една боза, в която не се случва абсолютно нищо... но въпреки това някак си има по-висок рейтинг.

Общи условия

Активация на акаунт