Как да постъпя?

  • 11 584
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Просто не мога да си представя ако утре мъжът ми каже, че не може, иска да напусне поради Х причина, аз да му кажа да се изнася. Нали за това сме двойка - ще го обсъдим, ще видим как ще процедираме. Такива неща. Ама директно така да се обърнеш към човекът, когото се предполага че обичаш ми е странно.
П.П. Освен ако това е част от историята, а тя всъщност си има предистория

# 61
  • Мнения: 2 655
Аз разбирам случая така: мъжа си е впрегнал всички сили и лични връзки за да уреди жена си там. Т.е. има и трети лица шуробаджанаци замесени в устройването на тази работа. Затова мъжа реагира по този начин.

# 62
  • Мнения: 54 785
Ами 100 пъти я питахме какво е работила и какво умее, тя не даде отговор.
Очевидно нищо.
Да се радва ли мъжът ѝ? Thinking

# 63
  • Мнения: 9 196
Просто не мога да си представя ако утре мъжът ми каже, че не може, иска да напусне поради Х причина, аз да му кажа да се изнася. Нали за това сме двойка - ще го обсъдим, ще видим как ще процедираме. Такива неща. Ама директно така да се обърнеш към човекът, когото се предполага че обичаш ми е странно.
П.П. Освен ако това е част от историята, а тя всъщност си има предистория

Когато ти писне на к*** така се обръщаш.

# 64
  • Мнения: X
Добре да, може да не е нейната работа. Много е гадно да работиш нещо, което не ти харесва (или което не умееш и ти носи само стрес). Аз пък не разбирам какъв е проблемът, че жената иска да напусне. За мен отношението на мъжът е главното тук. Някак, като че ли, това се подмина като между другото.

За съжаление, в този случай го разбирам напълно.

Е не разбра тоя Мъж с каква жена се събира, че сега му просветна след 3 години съжителство? И той само заради държавната й работа ли стои с нея? Ти с твоя мъж така ли се отнасяш? Отношението му е грубо, безчовечно и абсолютно неуважително.

Но авторката все се изплъзва от въпроса какво е работила и какво иска да работи. Все някаква работа трябва да е способна да върши, не звучи като съвсем неграмотна.

# 65
  • Мнения: 9 196
Не звучи, като неграмотна, а като мързелива. Три години ... и повече са се лъгали хората, не е чудо невиждано. Но все идва момента да ти кипне. Наистина нямам какво добро да кажа за жената в случая. Нито едно ...

# 66
  • Мнения: X
Той я обвинява, че е тъпа, а не мързелива. Ако му е било толкова важно интелектуалното й ниво, да е гледал, като се е събирал с нея. Човек може да обърка нечий характер или другият да се промени към лошо в последствие, но няма как да се сбърка дали партньорът ти е умствено зле или не. Ако някой не може да направи такава елементарна преценка, това не говори особено добре и за НЕГОВИЯ акъл.
А какво правим, ако партньорът претърпи мозъчен проблем? Гоним го барабар с децата?

# 67
  • София
  • Мнения: 16 155

При моя мъж има една такава, спусната с връзки, ами същата мъка е... ooooh!
Всичко той върши, тя ексел не е виждала. Нямала и компютър вкъщи, да тренира.


Дева, май имаме новина - честито!
И какво значи той да върши всичко вместо нея?
Седмица - две, докато навлезе и да и показва на всеки ред.
Но после да я пусне сама да работи и само да преглежда справките.
Ще свикне дамата, няма къде да иде.
По въпроса на авторката - работата и е елементарна. Върша същата, но в голяма частна фирма + въвеждане на банкови данни в САП. Ами научих се, не е нещо страшно. Първо научих от къде се сторнира операция - като сбъркам и почвам  наново. В началото заплатата беше малко над нейната, в последствие се вдигна малко, но недостатъчно. Но пък стажа върви, сама в стая съм, гледам си и моите неща на комп. Назначена съм по обява в Джобса, без връзки и познанства.
Разбирам мъжа - аман от селянки, натресли се с децата си  на чужда издръжка.
След като тези елементарни неща не може да запомни и да извършва да се връща на село.
Да върти мотиката и да чисти свинарника. Ама май и това не и харесва.

# 68
  • Мнения: 54 785
На мой познат жената завърши поне 5 магистратури, все учи, край няма...
Но трудов стаж дали има 2-3 години, съмнявам се. На 55+ е, цял живот за нея няма подходяща работа. А той серсемът, блъска като луд, да издържа принцесата... ooooh!

Аиша, той е същият, не е нов. Simple Smile
Завидях ти благородно, че си сама в стая! Hug
Аз си мечтая за такава работа, ама да не е за 500 лв. Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 8 012
Реакцията на мъжа е груба, но предполагам, че има предистория, която ни е спестена. Или мъжът е задействал свои контакти и се дъни пред приятелите си, или е издържал жената до сега и му е писнало. Мисля, че има конкретна причина да изгрубее така.

# 70
  • Мнения: 722
Алмира и Манекена - никак не сте прави. Аз също съм на държавна работа /не в администрацията/, не съм заела длъжността с връзки, конкурс в два етапа беше, доста сериозен. Десетки кандидати за едно място. Заплатата си няма да коментирам, но не е 500 лева.
Смятам, че съм сериозен човек на много сериозна и отговорна длъжност, та обобщенията ви са нелепи. Да, сигурно мога да изкарвам и повече, но приемете, че има работа, която човек работи с удоволствие.

# 71
  • Мнения: 9 196
Той я обвинява, че е тъпа, а не мързелива. Ако му е било толкова важно интелектуалното й ниво, да е гледал, като се е събирал с нея. Човек може да обърка нечий характер или другият да се промени към лошо в последствие, но няма как да се сбърка дали партньорът ти е умствено зле или не. Ако някой не може да направи такава елементарна преценка, това не говори особено добре и за НЕГОВИЯ акъл.
А какво правим, ако партньорът претърпи мозъчен проблем? Гоним го барабар с децата?

Склонна съм да се съглася с него, от прочетеното до тук.

# 72
  • София
  • Мнения: 16 155
Не забравяйте, че мъжа е прибрал жена с дете.
Гледа ги, може би е осигурил и лека работа с реални осигуровки, редовни болнични и 8 часов работен ден.
Но селската пръчка се затруднява да напише един прост разходен/приходен ордер и да даде парите по него.
Даже не иска да пробва да се научи.
Ако вместо да съчинява тема тук беше прегледала какво е трябвало да се свърши 2 -3 дни назад щеше да и се изясни.

# 73
  • Мнения: X
За някои хора, които не са работили от млади с компютър, е наистина много трудно. Майка ми, Бог да я прости, не беше никак глупава жена - с висше образование, владееше немски, френски и руски на отлично ниво. Работи известно време като устен преводач, преподаваше езици, четеше много. Пишеше на машина със скоростта на старите машинописки. Но с компютъра беше като теле в железница. Даже изпитваше нещо като ужас от него. Ако жената е живяла цял живот на село без домашен компютър, нищо чудно да вижда зор. Това не означава непременно, че е тъпа или мързелива. Но дори и да е глупава, няма оправдание за мъжа й да се държи с нея като с парцал. Ако не му харесва съжителството, има си по-разбираеми причини за раздяла - несходство в характерите или в секса, някакви нейни пороци, изневери...такива неща. А не защото не иска да работи дадена работа. Като му е било толкова важно да има умна жена, да си беше взел такава. И като не му харесва умът на жена му, е изключително грозно да го изтъква като причина за изгонване. Все едно да се подиграваш на човек с телесен недостатък.

А че има някакъв проблем при нея, има. Иначе досега да беше изплюла камъчето какво, адже ба, би работила, щом това не й харесва.

# 74
  • Мнения: 9 196
За някои хора, които не са работили от млади с компютър, е наистина много трудно. Майка ми, Бог да я прости, не беше никак глупава жена - с висше образование, владееше немски, френски и руски на отлично ниво. Работи известно време като устен преводач, преподаваше езици, четеше много. Пишеше на машина със скоростта на старите машинописки. Но с компютъра беше като теле в железница. Даже изпитваше нещо като ужас от него. Ако жената е живяла цял живот на село без домашен компютър, нищо чудно да вижда зор. Това не означава непременно, че е тъпа или мързелива. Но дори и да е глупава, няма оправдание за мъжа й да се държи с нея като с парцал. Ако не му харесва съжителството, има си по-разбираеми причини за раздяла - несходство в характерите или в секса, някакви нейни пороци, изневери...такива неща. А не защото не иска да работи дадена работа. Като му е било толкова важно да има умна жена, да си беше взел такава. И като не му харесва умът на жена му, е изключително грозно да го изтъква като причина за изгонване. Все едно да се подиграваш на човек с телесен недостатък.

Че тя стара ли е?
И защо да не е основание за раздяла, това че някой тъпее, не се учи на нищо, само хленчи и чака да го гледат?

По твоята логика, всеки може да каже - ми като ти е било толкова важно, да си си взела мъж, който не изневерява, сега ще го търпиш. Що за наивност. Всеки може да казва всичко, еле пък когато е вярно.

И не се заблуждавай, че тъпите си личат на пръв поглед. Те са доста добри актьори и винаги се правят на многострадални, извинения и оправдания се сипят из ведро. Докато в един момент лъсне недвусмислено, че ... просто не ставаш.

Общи условия

Активация на акаунт