Как да постъпя?

  • 11 578
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 16 079
Никой не се е родил научен.
Но трябва да има интерес, да учи, да усвоява нови неща.
Не заради заплатата, а заради себе си.
Когато човек учи  се развива мозъкът му, забавят се неблагоприятните процеси.
Дори може да изпъкне пред децата си с показване на екселска таблица например.

# 76
  • Мнения: 722
А, това, че задълженията й са елементарни и лесно изпълними - спор няма. Просто трябва да се постарае и ще успее. Няма човек, който да не може да се научи.

# 77
  • Мнения: 2 652
"Богините" се изказаха.

Ми не на всеки му се отдава всичко. Не може всяка работа да ти е призвание и да вземаш удоволствие от нея.

Все едно да ме задължат да работя като готвачка. Ами не ми е присърце, не ми се отдава, не ме удовлетворява, не ме кефи, не се справям добре там. И 5 главни готвача да ме обучават, пак няма да ми стане любимо, пак няма да имам желание, и пак няма да се справя.

Толкова ли е трудно да се проумее.

# 78
  • Мнения: X

И не се заблуждавай, че тъпите си личат на пръв поглед. Те са доста добри актьори и винаги се правят на многострадални, извинения и оправдания се сипят из ведро. Докато в един момент лъсне недвусмислено, че ... просто не ставаш.
Това пък последното хич не го вярвам. Абсурд да ми се стори умен някой, който си е тъпичък.
А за изневеряването и другите екстри на характера възможностите за грешки са много повече.

Интелигентността е природна даденост и човек няма повече вина за липсата й от вината си, че има примерно някакъв физически дефект. Ако не харесваш куци жени, не се жениш за куца. И не я гониш след няколко години, защото е куца. Не казвам, че авторката е скрит гений и мъжът й говори лъжи. Казвам само, че такъв мъж в никакъв случай не е цвете за мирисане и умна жена не би стояла с него нито миг повече от необходимото.

# 79
  • Мнения: 9 196
"Богините" се изказаха.

Ми не на всеки му се отдава всичко. Не може всяка работа да ти е призвание и да вземаш удоволствие от нея.

Все едно да ме задължат да работя като готвачка. Ами не ми е присърце, не ми се отдава, не ме удовлетворява, не ме кефи, не се справям добре там. И 5 главни готвача да ме обучават, пак няма да ми стане любимо, пак няма да имам желание, и пак няма да се справя.

Толкова ли е трудно да се проумее.

Ами тогава кръгом на село си отива. Никой не я държи на сила, ама и никой не е длъжен да я отглежда барабар с детето.

# 80
  • Мнения: 3 031
За какви призвания говорим тук? Това е плащане на суми и описването им, няма нищо сложно.
Като не е твоята работа, търсиш друга и като намериш, напускаш.

# 81
  • Мнения: 9 196
Не казвам, че авторката е скрит гений и мъжът й говори лъжи. Казвам само, че такъв мъж в никакъв случай не е цвете за мирисане и умна жена не би стояла с него нито миг повече от необходимото.


Което само потвърждава думите на същия ...

# 82
  • Мнения: X
Тя казва, че иска да смени работата. Не да не работи изобщо. Но мъжът й настоявал да работи точно тази работа, сигурно защото е ангажирал връзки около нея.

Ако вземе, че си признае какво друго би работила, ще отпаднат обвиненията в мързел. Но като не казва, не може да се изключи и опцията и да имат основание.

Аз имам чувството, че авторката няма да се появи повече.

Ами всъщност, Салсиша, има доста интелектуално умни и социално глупави жени, които стоят при истински прасета. Аз имах предвид "умна" жена в социалния смисъл на думата.

# 83
  • Мнения: 9 196
Тя казва, че иска да смени работата. Не да не работи изобщо. Но мъжът й настоявал да работи точно тази работа, сигурно защото е ангажирал връзки около нея.

Ако вземе, че си признае какво друго би работила, ще отпаднат обвиненията в мързел. Но като не казва, не може да се изключи и опцията и да имат основание.

Аз имам чувството, че авторката няма да се появи повече.

Казва, че иска да напусне, за смяна не прочетох. И може би няма да се появи, защото и темата иска да напусне и изобщо ...

# 84
  • Мнения: X
Просто не се чувствам добре там  в допълнение със стреса, под който съм че не се справям толкова ли е трудно за разбиране? Искам да си намеря друга работа, на която няма да се налага да се чувствам като малоумна!

Ето, иска да работи нещо. Но какво?

# 85
  • Мнения: 9 196
Просто не се чувствам добре там  в допълнение със стреса, под който съм че не се справям толкова ли е трудно за разбиране? Искам да си намеря друга работа, на която няма да се налага да се чувствам като малоумна!

Ето, иска да работи нещо. Но какво?

Ох, защо го цитира, само да се хиля ... Joy

Ми то и на тая не се НАЛАГА да се чувства малоумна, ама явно се. Едва ли и е част от длъжностната характеристика.

# 86
  • Мнения: X
Започнах, понеже мислех, че ще се науча, но това не е за мен и наистина се мъча. Писах за съвет как да напусна без да обидя никой и как да убедя мъжа ми, че не се справям там та да ме разбере, но явно на хората им харесва да се подиграват и да нападат, да подведох се факт, но след като не върви защо да се излагам?

Например за да се научиш. Не е толкова сложно, внимавай, старай се, записвай си и недей да капризничиш. Работата, която описваш е изключително лесна и елементарна и само много малко усилия и търпение ти трябват за да свикнеш. Като се научиш и се подобриш, ще си намериш по-добре платена работа.
Ако не можеш такива елементарни неща да правиш, единственото друго по-лесно е продавачка. Или сервитьорка. За чистене няма да говоря, да не те обидя.
Повече ще се изложиш, ако напуснеш. Грубиян или простак или какъвто и да изглежда приятелят ти, може би пък би го било срам, ако си неграмотна.

# 87
  • София
  • Мнения: 16 079
Ами авторката като толкова не схваща и гледа като теле железница да си пусне молба за напускане.
На булеварда срещу сегашната и работа има магазин Т-маркет. Там постоянно търсят персонал - касиерки, продавачки, работници на топла точка. Залатата е двойна, работата също. Приемат куцо и сакато.
Ще работи, ще има средства да си издържа детето, мъжа няма да и е длъжен.
Но колко дни ще изкара и там е друг въпрос. ...

# 88
  • Мнения: X

Ми то и на тая не се НАЛАГА да се чувства малоумна, ама явно се. Едва ли и е част от длъжностната характеристика.
Жената не твърди, че иска да я издържа мъжът й, иска да работи, просто да не в онова счетоводство.
Знаеш ли колко хора не се справят с работа, свързана с пари? Никак не са малко. Това не означава, че не могат да работят други неща - хуманитарни професии, производства...Комшията ми примерно е програмист и е абсолютно зле, когато става дума да сметне дали му връщат точно рестото в магазина, ако списъкът е с повече от 3-4 неща. Иначе се разписва на фиш за няколко бона месечно. На младини работих като сервитьорка. Имаше едно нещастно момиче, студентка по право последна година, беше дошла на морето да изкара някой лев, докато ходи на плаж (чиста илюзия, но това е друга тема). Ами нямаше ден, в който да й излизат точно сметките, милата. Побъркваше се да смята по няколко пъти и все не се получаваше на отчета в края на деня. Умно момиче иначе.
Не казвам, че авторката е нещо от горните, защото не може да се разбере какво всъщност е тя, говоря принципно. Фактът, че някой не се оправя точно с приходи и разходи, не говори непременно, че е тъп и некадърен за всичко.


# 89
  • Мнения: 11 674
Авторката, вземи се напъни малко, защото явно си в провинцията, а там работата не е под път и над път. Образование нямаш и не те виждам какво можеш да работиш освен сервитьорка и продавачка. Казваш, че си с малко дете и явно работа, с която да отсъствш до късно вечер няма да те устройва. Така, че вземи се научи как се попълват тези "бележки". Просто запомни кое след кое следва и следвай процедурата.

Общи условия

Активация на акаунт