Лято в Албена 2018 г.!

  • 97 397
  • 972
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 23
Здравейте нямаме възможност да почиваме в Албена затова ще пътуваме всеки ден от Варна.Бихте ли споделили има ли свободни зони и какви са цените по кафетата и барчетата.

# 541
  • Мнения: 6 810
Има ли пътека откъм плажа, от хотелите Нона, Елица, Боряна към централната част, или се върви само по улицата в съседство с лонгозната гора?
Няма откъм плажа. Само по улицата може да вървиш.
След Боряна не може ли по крайбрежната алея? Да не са я затворили? През септември миналата година можеше да се минава. Peace

# 542
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Здравейте,
ние ще сме в хотел Добруджа и искам да попитам как  ще е най-добре  
да решим въпроса с паркирането. Синята и зелената зона ги изключвам като варианти. Питането ми е за паркинга на автогарата и този безплатния на север, доколкото разбрах по пътя за Балчик, ако изобщо може да се разчита на него. Има ли смисъл да се навираме директно пред хотела дори и само за временно спиране (понеже гледам, че има и разни пешеходни зони) колкото да свалим багажа или ще може да се придвижим с нещо друго от паркингите, които споменах.

Другото, което ме интересува е дали има някое заведение на по нормални цени, където човек да хапне една пица или нещо цаца, картофки и да пие една бира или няма такова Simple Smile

И последно ме интересува има ли подходящ парк с люлки, пързалки и алея, където децата примерно да покарат тротинетка или велосипед?
И ние сме в Добруджа от 5 август. Решила съм да влезем с колата да си оставим багажа и да паркираме на паркинга на автогарата. Все пак ми изглежда по сигурен вариант от безплатния на пътя за Балчик.

# 543
  • Мнения: 110
Знам, че имаше уеб камери в Албена. Само снимка ли се вижда или може и в реално време да се разгледа? Ако е да, да ме подсетите къде да видя..... В сайта ми излиза само една снимка от днес.

http://free-webcambg.com/Albena-01-webcam-live-online-camera-pla … emeto-weather.htm

# 544
  • Мнения: 478

След Боряна не може ли по крайбрежната алея? Да не са я затворили? През септември миналата година можеше да се минава. Peace
След Боряна има такава. Обаче за гости от Нона и Елица все пак по-удобно да вървя по улицата Simple Smile
Тук се вижда добре Simple Smile
http://google-karta.ru/Bulgaria/Oblast-Dobrich/Albena/

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 22:08 от Олга1980

# 545
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Здравейте,
ние ще сме в хотел Добруджа и искам да попитам как  ще е най-добре  
да решим въпроса с паркирането. Синята и зелената зона ги изключвам като варианти. Питането ми е за паркинга на автогарата и този безплатния на север, доколкото разбрах по пътя за Балчик, ако изобщо може да се разчита на него. Има ли смисъл да се навираме директно пред хотела дори и само за временно спиране (понеже гледам, че има и разни пешеходни зони) колкото да свалим багажа или ще може да се придвижим с нещо друго от паркингите, които споменах.

Другото, което ме интересува е дали има някое заведение на по нормални цени, където човек да хапне една пица или нещо цаца, картофки и да пие една бира или няма такова Simple Smile

И последно ме интересува има ли подходящ парк с люлки, пързалки и алея, където децата примерно да покарат тротинетка или велосипед?
И ние сме в Добруджа от 5 август. Решила съм да влезем с колата да си оставим багажа и да паркираме на паркинга на автогарата. Все пак ми изглежда по сигурен вариант от безплатния на пътя за Балчик.




То и ние сме точно от 5 август значи ще се засечем Simple Smile

# 546
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
Крайбрежната алея започва от Боряна.

Има много алеи, по които може да се кара колело, тротинетка, навсякъде има люлки и катерушки за децата.

До Добружда минете за половин час да оставите багажа. После - на паркинга на автогарата.

# 547
  • Мнения: 798
Здравейте!
Въпрос към вече почивалите: вярно ли е, че ако си държиш колата на паркинга до автогарата, трябва всеки ден да ходиш да си взимаш ново билетче? Или си оставяш колата в деня на пристигане и си я прибираш в деня на тръгване?
И външния паркинг (безплатния, по пътя за Балчик) някой виждал ли го е? Голям ли е? Има ли достатъчно места?

# 548
  • София
  • Мнения: 11 492
Здравейте!
Въпрос към вече почивалите: вярно ли е, че ако си държиш колата на паркинга до автогарата, трябва всеки ден да ходиш да си взимаш ново билетче?
Не, не е верно. Категорично не е верно.

# 549
  • Мнения: 807
Как е времето на Албена, Варна и сесеврното Черноморие?
Притесняват ме прогнозите за облаци и дъжд, а сме само 7 дни на почивка и ми се иска да е хубаво.

# 550
  • Варна
  • Мнения: 765
Ами времето е такова каквото го казват че е. Почти всеки ден превалява, днес като че да е идея по-слънчево, но пак има малко облаци. Обикновено следобед е облачно. Иначе за следващите дни го дават малко по-слънчево до към събота и неделя, когато май се задава следващата порция дъждове и захлаждане според прогнозите. Добрата новина е че поне водата е сравнително топла, около 24 градуса. Добро време го дават за наалото на Август.

# 551
  • Мнения: 3 347
...
И външния паркинг (безплатния, по пътя за Балчик) някой виждал ли го е? Голям ли е? Има ли достатъчно места?

Не съм ходила да го търся,но на тръгване от Албена поехме посока Балчик.Обособен паркинг не видях,имаше паркирали коли от двете страни на платното ,на доста дълъг участък .Според мен просто е разширен банкета,за да са изцяло извън платното автомобилите.Пак казвам-не съм търсила специално,по между другото хвърлих едно око.

# 552
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 096
На камерите не виждам пътеки по плажа. За толкова широк плаж това е направо недопустимо. Няма да оставя нещата така, защото лично се чувствам дискриминирана - за човек с ограничени възможности за придвижване, направо е невъзможно да стигне до морето, а и шезлонга. Сигурно от 10 години не съм виждала плаж без пътеки, а съм ходила и на доста по-смотани и затънтени места. И през ум не ми е минало, че точно в Албена няма да има такива удобства. Голяма излагация!

# 553
  • sofia
  • Мнения: 409
Ами времето е такова каквото го казват че е. Почти всеки ден превалява, днес като че да е идея по-слънчево, но пак има малко облаци. Обикновено следобед е облачно. Иначе за следващите дни го дават малко по-слънчево до към събота и неделя, когато май се задава следващата порция дъждове и захлаждане според прогнозите. Добрата новина е че поне водата е сравнително топла, около 24 градуса. Добро време го дават за наалото на Август.
[/quot

И товя къде? От събота сме тук и нито веднъж не е заваляло . Днес също е много топло и без дъжд за момента . 

# 554
  • Мнения: 4 042
Потвърждавам, времето е горещо от събота.

Общи условия

Активация на акаунт