Много странни оплаквания-не мога да разбера какво ми е

  • 13 354
  • 137
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 387
Какъв лекар ви изписа тази имунотерапия

# 106
  • Мнения: 991
Имунолог сигурно.  Или гинеколог, щом е за ЧПВ.

Ама стига чети такива неща. То сигурно ще намериш и човек, който го е заболял малкия пръст на крака и се е оказало, че има рак на мозъка 4ти стадий.

Да, понякога не е от депресия и трревожност, но ДОСТА ЧЕСТО е. Не можеш да посетиш всички специалисти на света, а ако търсиш, ще намериш все нещо. Приеми, че си здрава и млада, пий си антидепресантите и ако до 2 месеца не видиш положителен ефект, ще ги спреш. Послушай ме! Не търси под вола теле. Странни симптоми, болежки и тн всеки има. Малко обаче се вглеждат в тях.

Проимеено мен ме болят костите. Заради проблеми с гърба ми правиха снимка. Сега тук ще се появят 10 човека и един ще каже, че може да е рак на костите, друг - ревматоиден артрит, трети - остеопороза или както там се пише, четвърти - липса на витамини, пети - нерви. Била съм на лекар. Не са се осъмнили. Приемам че не е рак и артрит, и така. нищо ти няма.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 740
А защо трябва да неглижираме симптомите, вместо да търсим и лекуваме причината? Защото антидепресантите точно това правят, а проблемът остава и може да се задълбочи!

# 108
  • Мнения: 1 153
Не трябва да се неглижират симптоми и да се кара успокоително с диагноза Нерви. Преди да ми открият какво ми е, аз също минах през много "лекари", накрая ми поставиха диагноза БАР, изписаха куп лекарства. Ако се бях примирила, щях да си карам така, а моя БАР излезе МС, но след години обикаляне по "лекари" и накрая попадайки на такъв, който ми обърна внимание.
  Така че, Миссиксти, не се оставяй. Щом не се чувстваш добре, има причина. Нервите и разните ПА са резултат от неяснотата и страха какво ти е, но не и причина.

# 109
  • Мнения: 991
Значи и на мвн ми има нещо, така ли?
Вглвждам се в симптомите си, което ги прави значими. Стига, един човек с тревожност чу трябва адски малко, за да се побърка и да се подложи на всякакви неща. вие на какъв точно лекар й препоръчвате да иде?

Не искам да неглижирам нищо, нито твоята МС, но имам контрапример. Майка ми беше луднала и имаше абсолютно всички симптоми на МС. В крайна сметка си плати ЯМР и познай. Нямаше нито МС, нито тумор, нито друго. От нерви беше. Прави си колоноскопия, заради "рак на стомаха". Гастроскопия. Нямаше и нищо. В крайна сметка почна АД и се оправи. Така че както ти от биполярно разстройство се оказваш с МС, така и от МС можеш да се окажеш с биполярно разстройство.

# 110
  • Мнения: 4 087
Не е лошо да идеш на гинеколог и да пуснеш една цитонамазка.....препоръчително е , ако последните 6м- 1 година не е правено. Както и да се проверят хормоните и женските неща- гърди, ПКК,урина, хормони, кръвно налягане, кръвна захар и тн. Профилактиката и стандартните профилактични изследвания, спестяват много мъки и проблеми, те за това са и силно препоръчителни и се правят ежедогдно.

Гинекологът ми изписа имунотерапията, след като видя каква е причината.

# 111
  • Мнения: 991
И аз съм за профилактичните. Ходя на цитонамазка на 6-7 месеца, пускам си ПКК 2-3 пъти в годината, хормоните също, че играят, следя си кръвното и захарта, холестерола дори, нищо че съм 44-килограмова 23 годишна. Говорим за друго. За неспецифични симптоми, които могат и най-вероятмо са от нерви.

Когато си качила килограми безпричинно, отиваш на ендокринолог и гинеколог. Логично. Но когаро си изморен, нервен, тревожен, и знаеш, че в животът ти се е случило нещо, което те е потиснало...

Аз заради посттравматичен стрес ходих на кардиолог 10 пъти. Поне. Изследвах си сърдечните протеини!!! Бях решила че ми има нещо. Това не значи, че ми има, нищо не излезе. Просто границата между логика и вманиачаване е тънка.

# 112
  • Мнения: 4 087
Доста от граничните психични разтройства, могат да имат и физиологичен произход. Например липса на витамини от група Б , недостига на витамин Д и разклатена имунна система, са чудесна почва за  депресийки, постравматични и т.н. Не е случайно, че доста депресии  и обостряния на психични заболявания, се случват в зимните и преходни сезони, след раждане или след болести, просто тялото като не е в баланс и е изчерпало запасите и съответно- психиката няма как да е и обратното.

Ама да пиеш директно антидепресанти, без да се провериш за онсовни неща, за мен е голяма лупост. Най много да замажат положението/

# 113
  • Мнения: 991
С последното съм съгласна. Но момичето е обиколило лекарите. Какво още да провери.

# 114
  • Мнения: 4 087
Не разбрах аз дали е пускала кръвна картина, цитонамазка, гърдите да провери, урина......ей тези елементарни неща, кръвната захар също, основните женски хормоните ТСХ, пролактин! Видях , че е минала през ТСХ-то....

Иначе , след първият ми мисед, вдигах кръвно и имах разни подобни проблеми, оправиха ме с хомеопатия.Преди да скочиш на твърдото, ако си решила, че проблема е в главата, поне пробвай това. Това е екстракт от жълт кантарион, който действа много благоприятно на нервната система и включи Б комплекс витаминни добавки и някакъв имуностимулант. Ако не живнеш, след това скачай на хард добавите, от които колкото повече пиеш, толкова повече ще пиеш и кога ще ги спреш и да се върнеш в реалността....не знам.


Последна редакция: пн, 07 май 2018, 13:47 от Cherry^Blossom

# 115
  • Мнения: 387
Цинонамазка наскоро,ехография на гърдите,ПКК,хормони на щитовидна жлеза  кръвна захар,с-реактивен протеин,чернодробни ензими,разни изследвания на червата-микробиология,паразити,желязо витаминБ12,урина

# 116
  • Мнения: 4 087
Пробвай с Лайфа, дано подейства! И някакви имуностимуланти, Кориолуса е доста силничък/скъп е да/ но живнах веднага аз лично. Успех и не скачай веднага на твърдото, щом пишеш тук, значи имаш и мегдан и желание да се оправиш и без зелена рецепта и ще се.

Виж и витамин Д и следи кръвното. Да не си бременна също?

Има ли шанс да ставаш вечер на сън, сама ли живееш, разтройства на съня, могат хубаво да обяснят, що си като парцал сутрин....да не кажа, че ако санамбулстваш, може и да ядеш вечер нещо в просъница, което ти дразни и стомаха. Как вечеряш, алкохол?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 550
Жълт кантарион НЕ се приема заедно с антидепресанти! Или едното, или другото Simple Smile

# 118
  • София
  • Мнения: 1 550
Съжалявам, че така набързо се намесвам, но понеже съм минала по този път и изчела и посетила какви ли не лекари - да споделя моето мнение за имуностимулатора - много добра идея е, но се допитай до лекар, защото не е хубаво да се пие при наличие на автоимунни заболявания, че те може да се обострят.

# 119
  • Мнения: 1 153
Значи и на мвн ми има нещо, така ли?
Вглвждам се в симптомите си, което ги прави значими. Стига, един човек с тревожност чу трябва адски малко, за да се побърка и да се подложи на всякакви неща. вие на какъв точно лекар й препоръчвате да иде?

Не искам да неглижирам нищо, нито твоята МС, но имам контрапример. Майка ми беше луднала и имаше абсолютно всички симптоми на МС. В крайна сметка си плати ЯМР и познай. Нямаше нито МС, нито тумор, нито друго. От нерви беше. Прави си колоноскопия, заради "рак на стомаха". Гастроскопия. Нямаше и нищо. В крайна сметка почна АД и се оправи. Така че както ти от биполярно разстройство се оказваш с МС, така и от МС можеш да се окажеш с биполярно разстройство.

Не знам на теб какво ти има, нито на авторката какво и е. Само казвам, че не трябва да приема с лека ръка диагноза ПР и ПА и дадох пример със себе си. Защото от едното изречение, разбрано-недоразбрано, ми поставиха диагнозата БАР, че чак рецептурна книжка ме накараха да си купя. А изречението ми, от което последва диагнозата БАР беше пред невролог и гласеше - Понякога имам сили и желание да обърна света, друг път само идеята да бутна нещо ме изморява (а при Мс-а е точно така). Бях се докарала до хипертонични кризи, треперене, не излизах сама от страх да не падна с детето... И то, защото не знаех какво ми е. Неизвестността е голямо шубе. Като си научих диагнозата, се успокоих и вече 6 години няма ПА, ПР, хипертонични кризи и подобни Simple Smile
   Ако авторката усеща, че това не е нейната диагноза, да продължава да търси. Може да е много неща, но само на психична основа, едва ли. А и тя писа, че предписаните и медикаменти не и действат.

Общи условия

Активация на акаунт