Домакини 65/ Работата си е работа, но трябва и нещо полезно да се свърши

  • 59 944
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 667
Мария - точно това, което показах е като нашия грис, обаче в италианските щандове има разнообразие от видове, в зависимост от това за какво се ползва. Същото е и с царевичния грис - има различни големини. Има и различни брашна от ориз - от финно смляно до натрошено....
За да правиш италианска паста ти трябва твърда пшеница, както и ако искаш да правиш ризото ти трябва точно определен вид ориз.....Не че няма да стане, но е различно.

# 106
  • Мнения: 3 857
Калинче, дано съм помогнала! Hug
Моята грешка първия път беше, че се опитах да разпъна тестото в тавата на фурната. Обаче тестото явно е малко за тази тава и фокачата стана една тънка, с много твърди кори. След това смених тавата и няма грешка. Трябва да е висока, мека отвътре и хрупкава отвън.
Имам една много хубава книга за хляб и хлебни изделия на английски. Там основната рецепта е същата, само дават водата 350 мл, но за моето брашно идва повече течността. А едната вариация е 175 мл вода, 75 мл зехтин и 75 мл бяло вино. Като имам отворена бутилка вино, ще я пробвам и нея.

Правя и уникална чабата, ама изцяло е в миксера (рецептата е адаптирана за станд миксер) и затова не я предлагам. Ако някой има такъв миксер, да свирка да му я дам. Иначе е супер лесна.

Тъй като аз грис не съм пипала в БГ, си нямам и идея какво точно е. Сега ще купя и ще видя дали е като семолината, която продават тук. Тази е някаква италианска.

# 107
  • Мнения: 11 667
Смърфи аз вече си знам тавата за 800гр тесто - ама и аз я открих по метода "проба-грешка" Laughing Ако се чудиш каква ти е семолината - на етикета трябва да пише за какво е - на тази моята пише, че е за кремове и кейкове.
миксер нямам....
Когато пека франзели дъното на тавата ръся с царевичен грис, който е по-едър от полентата. Сега наръсих със тази семолина, ама тестото я е поело - ще пробвам и с едрия.
Мария пробвай с българския грис да си направиш semolina lemon cake.

# 108
  • Мнения: 3 857
Добро утро от източния край на света!



Довечера идват много близки приятели от БГ на гости, ама само за ден и половина. Буквално "прелитат" през КЛ. Ама не са сами, ами група от 8 човека са и ще спат в хотел. Имат си уреден транспорт и екскурзовод, ние само отговаряме за забавленията вечер. Та последен напън преди БГ. Stuck Out Tongue Winking Eye

Калинче, моята семолина е тази:
Скрит текст:

От твърда пшеница е, за паста и т.н., тестото не я поема. Интересно ми е дали тук има царевичен грис, ще погледна в магазина. Да ти кажа, аз си знам една рецепта за тесто за питки, една за козунак и това за хляб. Хич не експериментирам даже. А, и една плетка за питки и една за козунак, толкоз!

А, и утре сме на Гергьовден (мм има колега от БГ), та и оттам трябва да минем... Абе програма-максимум, няма лабаво при нас. Joy

# 109
  • Мнения: 39 754
Благодаря за кафето, Смърфи. Аз нещо минах на чай след операцията. Там за закуска това ни сервираха, та продължих и у дома. На вас приятно изкарване!
Ние довечера сме на концерт на БТР и Джон Лоутън.

# 110
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Добро утро!
Шефа е при майка, ние с мъжа ми подсмърчаме още. Поне той да не стои при двама болни. Пооправяме се вече де, има някакъв напредък. Температурата ме смачкваше, сутринта нямах и съм по-в час. Мъжа ми си щъка, добре, че не вдига Т, ама и той има проблем с хремата и гърлото.
Мария, хубаво да си изкарате, много харесвам БТР

Хубави почивни дни на всички Hug

# 111
  • Мнения: 11 667
Добро утро!
Смърфи значи твоето е точно брашно от твърда пшеница за приготвянето на всякаква италиянска паста, а пък моето си е точно като бг гриса Laughing разликата е в "семола" на италиянски и "семолина" на английски Laughing Тук ходя в един огромен азиатски магазин и там има поне 5 различни вида царевично брашно - от супер финно смляно до доста едро, същото е с оризовото и кокосовото - та предполагам и при вас ще има. Правя мляко с ориз с едно от по-едрите оризови брашна - става супер гладък крем Laughing Аз пък си имам традиционни рецепти за тесто, ама пусто експериментаторски дух.... имам ли повече време и се започват експериментите - в повечето случаи с трагичен резултат Laughing
Мария весело да си изкарате!
Ма ко айде да се оправяте вече - не разрешавам повече болести!
Ние след дългия ритуал по съботно кафепиене ще ходим до една месарница за агнешко, че да сме готови за утрешния празник. От днес е 22гр и така го дават още 7 дни - лятото дойде!
Усмихнат ден ви желая Kissing Heart

# 112
  • Мнения: 3 857
Честит Гергьовден, дружина!



Ако има празнуващи, да се чувстват поздравени! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Ние отиваме на имен ден, после продължаваме с приятелите от БГ, които трябва да приключат с предварително планираната им екскурзия по-късния следобед.

Слънчев и топъл ден ви желая!

# 113
  • Мнения: 39 754
Добро утро! Честит празник на имениците от темата и техните семейства.
Концертът снощи не го уважихме. Имаше град, после дъжд и вятър. Не съжалявам. Живи и здрави!

# 114
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
Честит празник, прекрасни!

Вместо да спя, по кое време съм станала.
Ще ходим и детето да си вземем днес.

# 115
  • Мнения: 39 754
Ма ко, как сте днес?

# 116
  • при късмета
  • Мнения: 24 133
По-добре сме, благодаря! Още кашлям, но при мен остатъчна кашлица има винаги. Мъжа ми и той овладя хремата и е по-добре.
Концерта на открито ли трябваше да е?

# 117
  • Мнения: 39 754
И синът е с остатъчна кашлица в момента. Лекувам го със сироп от червен лук(защото не открих черна ряпа) и пудра захар. Има ефект.

# 118
  • Мнения: 11 667
Добро утро!
Честит празник! Да сте живи и здрави!

# 119
  • Мнения: 39 754
Добро утро!
Хайде, не остана от тази работна седмица!
Вале, сетих се за моята адашка. Как е с матурите? Къде ще кандидатства?
Ма ко, как сте?
Мимито, детето и детската градина напаснаха ли се?
Лейди, какво следва след наказанието на Тод?
Писе, как са котаните? Ние имаме 3 бебета.
Вио, идвай по- честичко, де! Още не сме видели снимки на къщата ви!



Общи условия

Активация на акаунт