Домакини 65/ Работата си е работа, но трябва и нещо полезно да се свърши

  • 59 888
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Добро утро!
Вале, разбий ги Hug
Фло, трябва да ме светне нещо, ама по-тежичко

Аз сериозно се тръшнах. Вчера с шефа и на цирк бяхме. Трябваше майка да го води, но в последния момент се установи, че аз трябва да отида с него. Цирка беше страхотен, нищо, че едва издържах. На Колозеум ходихме, препоръчвам го много. Млади хора, с голям талант, всеки прави по няколко неща и въпреки това се справят страхотно. Може да се снимат децата с някои от животните.
Мъжа ми като дойде да ни вземе и той каза, че го боли гърло. И той е и с хрема, но заведе сутринта шефа на у-ще и отиде на работа. Той поне Т няма, аз изобщо не можах да стана. Къде се подредихме не знам, най-вероятно той е виновен, защото от 2 седмици спим на отворен прозорец. Накрая ще го изхвърля на балкона със спалния чувал. А може и него да не му дам
Добре, че идват почивни дни

# 91
  • Мнения: 11 650
Мако натопи си краката в леген с гореща вода и морска сол, вземи парацетамол и после лягай да спиш! Бързо да се оправиш! Обожавам цирка!!!

# 92
  • Мнения: 39 575
Ma kо, оправяй се! Лейди, какво съм те забъркала и аз с тоя лазер, а?
Бях на пазар, децата са вече някъде след празненството в училище. Сутринта забърках за манджа пиле- каша и сега почивам. За мен менюто ще е друго, естествено.

# 93
  • Мнения: 11 650
Мария с това писане е много трудно да схвана настроението.... дано не съм те засегнала, ама така зададен въпроса
Лейди, моята вагинална пластика да я светна ли с някой лазер......след време.....евентуално?
просто изквичах от смях Laughing директно се сетих за "лазера" на Люк Скайуокър Laughing то явно пубертета е заразен - прихванала съм Laughing

# 94
  • Мнения: 39 575
Лейди, спокойно. Просто се зачудих как съм те забъркала теб, вместо Фло. Ти си се сетила за Люк, а аз си представям какво щеше да е ако бях написала лазер с главна буква.... Е, тогава вече ставаше страшно.

# 95
  • Мнения: 11 650
Страшно, ако се разчуе, ама ние не сме клюкарки Laughing но да не забравяме, че сме в клюкарника Smiling Imp

# 96
  • Мнения: 3 848
Страшно, ако се разчуе, ама ние не сме клюкарки Laughing но да не забравяме, че сме в клюкарника Smiling Imp

А, не сме там! В Нежни половинки сме, а те са в Дом и семейство. Ама пак ни е разрешено да поклюкарстваме. HugStuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking EyeKissing Heart

Добре ви се получи без да искате, посмях се на Лазар, с лазер, хахаха.

Аз правя фокача, че сме на гости тази вечер и да не отидем с празни ръце. Ама навън така гърми, очаквам и съвсем скоро пак да се излее потоп, та ще видим как ще ходим до тези хора. Представям си задръстванията...

Иначе цял ден се занимавам с прехвърляне на снимки или тренирам на практика как се прелива от пусто в празно, хаха.

Ма ко - дано не е вирус, а само настинка! Не ти трябва висока греда, а меко и топло легло, книжка и спокойствие. Бързо да се вдигаш на крака!

Вале - да го беше пернала зад врата тоз Цв или както казват в един бг сериал Цвъто. Joy Дано нещо се размърда, дано!

Отивам да дебна фокачата, да не тръгне да ме търси.

# 97
  • Мнения: 11 650
Смърфи ти разби всичките ми красиви илюзии, че сме в клюкарника.....

Обаче много ще ти благодаря, ако ми дадеш рецептата за фокача, че напоследък правя едни експерименти с различни рецепти за теста и съм пълен провал.....

# 98
  • при късмета
  • Мнения: 24 096
Ох, ще ме уморите
Калинче, на тоз вятър, няма да ти втаса тестото Joy

Аз нямам подобрение, ама не се и влошавам. Гълтам парацетамол през 2-3 часа, пръскам на гърлото нещо си и друго за момента не мога да направя. Гърлото поне е червено, а не бяло. Нямам морска сол.
Майка ще отиде да вземе шефа и ще остане при нея да не стои при двама болни, че тъкмо той се оправи

# 99
  • Мнения: 3 848
Значи, Калинче, някаква комбинация м/у Гордън Рамзи и Джейми Оливър е:

500 грама брашно за хляб (с повечко протеини), ама сигурно става и с обикновено
20 грама семолина (това как се нарича на български?)
300 мл вода
50 мл зехтин
1 ч.л. сол
1 пакетче суха мая (става с всякаква, ама тук има само суха)

Та от горните съставки си замесваш меко тесто, оставяш го да втаса. След това го разстилаш в тавичка, някъде 25 см х 35 см с пръсти. Преди това я омазваш със зехтин и поръсваш отгоре семолина. След това разстилаш. Оставяш пак да втаса (това е Джейми, Гордън директно я слага да се пече). След като е втасала втори път, поливам лекичко зехтин отгоре, ръся с едра сол и някаква зелена подправка и с пръсти правя дупки в тестото. Пека я на 160 градуса с вентилатор, докато е готова. Сега, ако имам маслини, слагам отгоре, ама тук маслините са кът, за затова я правя по-семпла.
Винаги се получава!

Скрит текст:


Последна редакция: пт, 04 май 2018, 14:06 от Смърфиетка

# 100
  • Мнения: 11 650
Mako днес вятър има само в главата ми Laughing
Смърфи БЛАГОДАРЯ! Ей сега ще го пробвам! Семолината е грис, ама тук продават семолина Laughing

# 101
  • Мнения: 3 848
Калинче, сложих снимки в горния пост. Можеш да видиш.
Аха, грис било... Голяма съм бяла птица, хаха.

Едит - това тесто всъщност е много вкусно и мисля, че ще е супер за пици. От това количесто ще поне излязат три големи пици.

# 102
  • Мнения: 39 575
Добавям, че българския грис няма нищо общо със семолината. Така да си знаете.

# 103
  • Мнения: 11 650
Смърфи и моето стана подобно на снимката! Благодаря!
Мария това ползвам аз

и си е точно като нашия пшеничен грис - в същото съотношение както с българския правя и крема с грис и мляко, както и грис-халва, използвам го и в турските сладкиши. За мен си е точно като нашия.

# 104
  • Мнения: 39 575
Имаше някъде тема, която следях.... Там бяха писали, че нашия грис е по- едър от семолината. Скоро правих равиоли с бг. грис и не се получиха както трябва. 

Общи условия

Активация на акаунт