Мартенчета 2018

  • 70 688
  • 466
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 406
Мами, вашите бебчета как са с венците?
От два дни имаме едни бели точици и много плачем и хапем иии се лигавим !
Не вярвам да са зъбчета малки сме още , но пък и не мисля , че са гъбички...
Може, може и зъбчета да са. Моите юнаци се родиха преждевременно февруари, но все още следя и вашата темичка, защото по коригира и месеци сме си мартенчета.
Та за въпроса със зъбките - едното дете още в края на третия месец му се появиха бели точки на венеца долу и взе да се плюнчи. ЛЛ вика рано е за зъби. Но миналата седмица, вече 4+++ , лл смени мнението и каза зъби. Ами и аз това и разправях... Едното зъбче почти е пробило, нервно е детето, трудно заспива, буди се рязко с плач или както играе рев за нищо. Постоянно си чеше венеца и ми смуче ръцете, за това че висне на цица нон стоп не ми се коментира... Е.. другото дете засега е спокойно.
Така че вероятно са зъбки и при вас.

# 136
  • Мнения: 648
Такива ли са били?

# 137
  • Мнения: 166
На моя му е такава устата от 2рия месец и половина . Последните 2 дена е чудо много неспокоен и се храним по 30мин защото спира да дафче шишето 😔

# 138
  • Мнения: 648
На моя му е такава устата от 2рия месец и половина . Последните 2 дена е чудо много неспокоен и се храним по 30мин защото спира да дафче шишето 😔
А тези точици стават ли по големи? И на колко е бебчо сега

# 139
  • Мнения: 1 406
Ми нашите бяха по-побелели Grinning

# 140
  • Мнения: 166
Не същите си останаха ама мисля че първо кучешкия ще се покаже . Сега е на 3 месеца и 2седмици.

# 141
  • Мнения: 20
Момичета искам да ви питам, предстои ни боядисване на спалнята, стените и прозорците. Мислите ли, че ще пречи, ако се включа и аз, за да може да свършим по- бързо. Дали ще пречи понеже кърмя.

# 142
  • Мнения: 648
Не същите си останаха ама мисля че първо кучешкия ще се покаже . Сега е на 3 месеца и 2седмици.
И моето момче е на толкова

# 143
  • Мнения: 509
Кучешките се показват към 18мес.иначе първи са долу. При нас започна с плюнченето от 3ти мес,вече сме 4мес и сега прозират под венеца,но кога ще се покажат не знам. Яде си ръцете,нервее често,на моменти се храни често по малко. Въобще голяма мъка. И как ще стане с ваксините не ми е ясно!

# 144
  • Мнения: 1 965
Момичета искам да ви питам, предстои ни боядисване на спалнята, стените и прозорците. Мислите ли, че ще пречи, ако се включа и аз, за да може да свършим по- бързо. Дали ще пречи понеже кърмя.
С блажна боя не бих боядисвала. С латекс не е проблем.

# 145
  • Мнения: 166
Има случаи в които избиват първо и кучешките но е рядкост.  Ние няхме на ваксина преди 6 дена и все още е много неспокоен.  Постоянно е нервен иска внимание и зъбите много го мъчат и направо незнам вече какво да правя 😆 има ли бебета които вече са се обарнали поне веднаж? 😊

# 146
  • Мнения: 118
Нашата мома почна да се обръща от 2-3 дена (на 4 месеца и 1 седмица). Днес сутринта се събуждам от някакво пъшкане към 4:30 и какво да видя - обърнала се, ама не си е измъкнала ръката и се ядосва Laughing

# 147
  • Мнения: 173
Има случаи в които избиват първо и кучешките но е рядкост.  Ние няхме на ваксина преди 6 дена и все още е много неспокоен.  Постоянно е нервен иска внимание и зъбите много го мъчат и направо незнам вече какво да правя 😆 има ли бебета които вече са се обарнали поне веднаж? 😊
И ние вече се обръщаме и то постоянно, включително и на сън и като се започне едно въртене, едно пъшкане и от 20 дни тя се наспива, но не и аз.
Аз исках друго да питам- какво ви казаха педиатрите след консултацията този месец за захранването. Нашата даде предложение средата на четвъртия да започваме със зеленчуците...много е рано, не зная дали ще се съобразя...

# 148
  • Мнения: 166
Нашия са мъчи да се обърне но според мен е доста далече от наистина обръщане. На нас педиатърът ни каза от 4тия месец, не съм в Бългрия и доста по ралично ги гледат тука. Но аз си мисля към 4тия и половина най рано. Сега ми пратиха пюренца на Овко и слънчо плодови но зеленчуковите аз ще си ги правя . Има едно пюре с йодурт за 5+ не е ли рано за йогурти на 5месеца ? Thinking

# 149
  • София
  • Мнения: 137
Моят син се обръща от 3тия месец по корем сам, сега е на 4 месеца обича да спи по корем и се обръща и от корем по гръб, опитва се и да пълзи , но всичко е индивидуално. Напредна много от както почнахме да го водим на Киндиру и страшно му харесва препоръчвам горещо и на плуване го водим вече няколко пъти също му допада. За захранването педиатърката препоръча края на 4тия месец да започнем със зеленчукови пюрета, които смятам сама да приготвям с уреда на philips avent 4 в 1.

Общи условия

Активация на акаунт