Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 49 425
  • 755
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 603
Варицела не ме притеснява. Аз съм я карала, а дъщеря ми е ваксинирана. То и без това не може да се ваксинираш бременна за варицела.

За коклюш има такъв съвет доколкото разбрах от министерството, но не съм проучвала. Притеснява ме, че дъщеря ми почва ясла. Тя е ваксинирана, но може да е преносител.

# 361
  • Мнения: 1 480
Аз и с двете деца се ваксинирах, мен повече ме е страх от болестите, не от самите ваксини. А и свекито казва, че ММ е имал магарешка кашлица като дете и е било ужасно.
При нас вече от седмица насам не е толкова топло, дори си е хладно. Навън ходим с дълги ръкави. Не вали, но е влажно и на моменти задушно.
Беба расте добре, доста наддава и вече е близо 5кг. Каката като че ли посвиквА, но не сме оставали сами за повече от няколко часа. ММ се връща на работа септември, сега свекитата са на гости, после чакам и сестра ми. Септември оставаме сами само ние трите. Днес въведох и биберон, че без ръце останах. Каката незнам доколко ревнива в момента, вечер спи с мен, но само търси да се гушне в баба си или дядо си и мен ме игнорира.
Тия дни съм се сбъркала, подавам документи за паспорти на децата, търся да купя нещо в което да нося бебка и само чета из разни сайтове,  аправо главата ми пламна.

# 362
  • Мнения: 2 050
Ронка хубаво е, че имате компания и помощ Simple Smile

Сигурно има и други бебеносещи, но да кажа моето мнение. Аз до към 6-7кг младежът го носех в еластичен слинг, лесно се слага от начинаещи и на мен ми беше удобен. После като мина 7кг вече определено ми тежеше, а и стана топло, а връзването е с 3 пласта плат върху детето. Известно време бях на количка заради жегата и след това си взехме ергономична раничка, бил е на около 6 месеца, което ориентировъчно е минимум (макар че зависи всъщност повече от височината); още става да го носим на гръб. Сега има регулируеми носилки и в тях може даже от 4-5 месеца. Друг вариант по-дълготраен е по-плътен тъкан слинг, с него може от сега до..много напред Simple Smile Аз нямах къде да пробвам тук, пък връзването си е врътня и не си взех, иначе има страхотни..цветове Grinning Joy

# 363
  • Мнения: 2 603
Мен не ме е страх от ваксината. Аз също много повече се притеснявам от болестите и съм склонна да си я сложа тази. Тук в Бергамо починаха 2 бебенца от коклюш и препоръчват да се сложи тази ваксина. С първата бременност никой не ми каза, че има такава възможност.

За бебеносенето, в началото най-добре е слинг, може и тъкан, може и еластичен. В тази жега обаче еластичен е прекалено плътен. Тука ftg може някъде от 4 месец казвт

# 364
  • Мнения: 1 480
Имам еластичен слиг и го мъча всеки ден. Голяма мъка ми е и определено не ми е удобно. Най-вероятно и аз не го връзвам правилно, но и аз самата не мога да издържа повече от 5-10мин с него, да не говорим, че и понякога изобщо не мога да го вържа като хората и бебето и вадя бебето на секундата. Писах във ФБ в групата за слинг, но мисля да се ориентирам към нещо друго. За съжаление няма библиотеки около нас, затворили са я неотдавна. Сега се регистрирах в един сайт, който момичето ми каза, че има опция да ми се обади с незплатна консултация по тел за 15 мин и евентуално според параметрите на беба да ми предложи варианти. Освен това ще мога да наема за 2 седмици различни модели и да си харесам някой, който да си купя. Ще пробвам различни опции, защото не виждам друг начин с каката. Уж си взех и борд за количката, но тя е пмного странна форма и не става. Добре, че поне е втора ръка и нямаше и 10 паунда. Сега ще го мъча тоя слинг още малко, но най-вероятно ще се опитам да продам и него и борда.

# 365
  • Мнения: 2 603
Ронка, пробвала ли си да гледаш клипчета в ютуб? А защо не вземеш двойна количка? Аз също се чудя как ще се организирам. Дали да взема количка или борд със седалка.

# 366
  • Мнения: 1 480
Гледах маса клипчета, но явно аз не го стягам правилно.
Количката тъкмо я взех, вярно на старо, но ако кажа още една да се купува, ММ ще падне. Имам една от каката, тя става на новородено, но не е с кош, самата количка става на легнало, но връзките са там и ще убиват. Каката беше през декември и имаше слоеве дрехи, та не пречеха. Търся нещо да я нося, за да го ползвам и вкъщи, беба иска все на ръце, а и голямото си е едно бебе още. Идва зима и навън не ми е толкова проблем, Габи ходи хеаната за ръка, есествено не на дълги разстояния, но и ние през седмицата като ходим на плей групи и на ясла е основно с колата. Сега отвориха една градинка точно срещу нас, така че и ъук ни намалява ходенето. Ще го видя как е като остана съвсем сама с двете, може да мисля и други начини.

# 367
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз с клипчета се научих да връзвам слинг. Имам две ранички една на Тула и една на Боба и двете са хубави и трябва да се пробва за да се избере.

Якамоз пробвай първо с борд, ако сте на кратки разходки ще ок според мен. За дълги цвлодневни бих взела двойна.

# 368
  • Мнения: 550
Ние взехме борд и баткото много го харесва, много се радва да се вози в него и гледа бебка пред него. Така че и аз препоръчвам първо да пробвате с борд. Минусът е, че не става за спане, ако смятате да сте навън по време на обедната дрямка на голямото дете. Аз предпочитам да спи вкъщи, така ще използвам времето за почивка или свършване на работа вкъщи.

Аз щано бременна се ваксинирах за грип и добре че го направих, тук имаше зимата ужасна епидемия и много хора бяха със седмици на легло, при мен грипът протече сравнително леко въпреки че бях началото на втори триместър. За кокрюш не е ставало дума, мисля че защото няма случаи в нашия район.

И аз имам еластичен слинг, но в тази жега предпочитам с количка. Дано като сме сами с баткото да захлади, че да може да бебенося.

# 369
  • Мнения: 2 603
И аз си мислех за борд обаче такъв със седалка ми излиза към 150 евро. Двойната количка, която съм харесала е 300 Евро. Някак си ми се вижда по-оправдана количката, вие какво мислите? Катерина ходи много, но се опасявам, че като гледа бебето в количката и тя ще иска, но пък и през седмицата ще е на ясла, а събота и неделя няма да съм сама. Затова се чудя много.

# 370
  • Мнения: 541
Като стана въпрос за ваксини , дооста започнах да се чудя дали да не си направя докато съм бременна тази за магарешка кашлица . Винаги съм била против ваксините , особенно как ваксина по време на бременност , но щом тук в Англия е по - често срещана тази болет ... Възможно ли е да навреди по някакъв начин ваксината на плода ?

ММ всяка зима носи различен грип или вирус от работа и обмисляме той да си направи противогрипна , като наближи . Знаете ли колко време трае подобна ваксина ?

# 371
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Противогрипната е всяка година.
За коклюш и магершка кашлица е една и съща и точно това за което говори Якамоз.

Якамоз щом ще е само за събота и неделя няма смисъл според мен. По добре да имате една количка за бебе и една каката тип за път лека и компактна и като сте двамата според случая.
Ти какъв модел си харесла за 300 евро ?
Аз и друг път съм казвал че съм фен на количките и бих си купила двойна но ако нямате възможност и си по практична няма смисъл

# 372
  • Мнения: 2 603
Hauck duett 2 е двойната, единият стол се маха също така и става единична. Според мен не е толкова скъпа, а и сега няма да имаме много от разходите с първото дете и не мисля, че е проблем да се отделят тези пари, но не ми се иска да взимаме ненужни неща. Иначе имам и лека количка и трио.

# 373
  • Мнения: 541
Да наясно съм че коклюш/ магарешка кашлица / whooping cough  е едно и също и просто се чудя дали да си правя и реших да питам дали всички сте си правили или ще си правите 🙂

# 374
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 304
Аз не си правих нито противогрипна нито другата. Но това е много индивидуално решение.

Общи условия

Активация на акаунт