Бебета, родени в чужбина - Нова тема

  • 49 340
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И тук е така, не може да се отсъства без разрешение от директора. Разбира се всички почивки, билети и други забавления са по скъпи през ваканциите.

# 706
  • Мнения: X
Добре сме вече, благодаря!
Днес бяхме на градина двете. Беше залепена за мен. Утре мисля да я оставя и да тръгна. Ще поплаче малко и ще се успокои. Няма смисъл да се измъчваме взаимно. Аз съм там, тя ме дебне. Не може да се отпусне и е все нащрек. Поне да знае, че ме няма. Миналия вторник така процедирахме и възпитателките бяха учудени от резултата. Поплакала малко и се успокоила. Обадиха ми се да си я взема, след два часа и се уговорихме и на другия ден така да направим, но този път да поседи повечко. За жалост лепна вируса и 4 дена си бяхме у дома.🤷🏻♀
И това ще мине, но нали е на дневен ред..., вълнуваме се...

Последна редакция: пн, 14 яну 2019, 21:48 от Анонимен

# 707
  • Мнения: 2 603
Dias, знаеш ли дали в тези 30 дни влизат официални ваканции и уикендите?

Момичета, аз имам голям проблем с кърменето. Sad не иска да суче, дърпа се. Утре сме на контролен преглед след изписването и ще питам дали може да спра с дохранването.

# 708
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
30 учебни дни Simple Smile без празници и почивните дни.
Броят много стриктно закъсненията сутрин и детето влиза в клас само с попълнена бележка за мотивите за закъснението, дата и час, подпис на родителя.
Yakamoz, стискам палци нещата да се стабилизират възможно най-бързо HugHug

Ако няма болни или други пречки на 24-ти летим за Германия за почти седмица. Yum

# 709
  • Мнения: 2 603
Здравейте, днес говорих с педиатърката и ще ни даде бележка за три седмици отсъствие на голямата от градина. Това доста ме успокоява защото не ми се иска да я спирам изцяло, най-вече защото си представям, че пролетта ще намалеят тези болести и важното е да избутаме зимата.

# 710
  • Мнения: 550
Якамоз, а без тази бележка ще загубите мястото ли, дори и ако плащате таксата?
В Германия посещаването на градина е по желаниеп, стига да си плащаш таксата, може да отсъства детето колкото решим.

# 711
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За градината тук също е така, таксата се плаща 12 месеца независимо колко присъства детето.  За училище не може да се отсъства по желание.

# 712
  • Мнения: 2 134
При нас в държавните не знам как е, но предполагам, че не може да се отсъства без уважителна причина, защото места няма и листите на чакащи са километрични.

# 713
  • Мнения: 1 924
И при нас плащането си върви, Маги отсъства от градината по голямата част от декември, но никой не връща пари...месеца си беше предплатен. Иначе губи място Sad

# 714
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние плащаме и през лятото когато градината е в във ваканция Simple Smile

# 715
  • Мнения: X
И тук е така с градините. Мисля, че само един месец през лятото не се плаща такса и детето задължително не ходи на градина. Ако няма кой да го гледа, твой проблем, намираш човек.

# 716
  • Мнения: 2 603
Да, ако не ходи си губи мястото дори и да плащаме такса. Ако ходи по-малко от 5 дни в месеца, таксата е наполовина. Лятото не се плаща, а декември е половин такса заради празниците.

# 717
  • Мнения: 1 924
Аз друго да ви питам, направихте ли Бг документи за децата ( ЕГН, паспорт)?. Чудя се сега с второто да минавам ли пак през тази тегава процедура. Маги е с две националности, ако след време вземе и бритиш паспорт ще трябва да се откаже от едната...не знам, струва ли си да вадя ЕГН на бебето.

# 718
  • Мнения: 2 603
Аз за сега не съм и не смятам да го правя за сега. Попринцип по закон трябва да се направи.

# 719
  • Мнения: 2 050
Ние плащаме и през лятото когато градината е в във ваканция Simple Smile
И нашите така, затвориха на 8!! декември и ще почиват до края на януари. После ще стане време за карнавал (и седмица почивка), юли също е затворено целият месец. Та в оставащото учебно време не е отсъствал дълго, ако е болен, звъня да предупредя и това е. Ако забравя да звънна, се обаждат те, бележки не са им нужни.

Бавачката скоро пусна дъщеря си на държавна ясла и каза, че ако закъснееш повече от 15 минути, заключват вратата и чао. А три закъснения май беше на месец и те гонят, там също вероятно има недостиг на места.

Паспорт има баткото, сега предстои да вземем и за бебето. Много бързо стана подаването на документи, приятно съм изненадана.

Общи условия

Активация на акаунт