Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 апр. 2018, 18:29 ч.

А какви книги четете на децата си в момента?

• 25 466
  • 172
  •   2
Отговори
# 165
Ако не сте попадали на книги на Петя Кокудева - горещо препоръчвам. Никога не са ми харесвали така детски книги в стихотворна форма, а синът ми е на 5 и често иска да ги препрочитаме.

Издателства Фют и Рибка превеждат много интересни детски книги. Имат отделни книги на автори, които не са в поредици.

# 166
Книгите на Петя Кукудева ги харесвам за себе си Grinning Има доза философия в тях.

# 167
"Преди да стана Боб" ми е много любима. Ние така и я нямаме, но сме я подарявали поне 4 пъти.
Финдъс и Петсън е разкошна поредица при това евтина.
На Петя Кокудева нямаме нищо. Заглеждала съм ги по книжарниците и сякаш не ми изглежда че дъщеря ми ще се увлече, но може и да греша. Като Мая Дългъчева - чудесен, прекрасен, разкошен автор, но комай не пише за деца. Детска тематика, но особено в някои книги - гигантска доза философия. Направо са за 30+ -годишни. Иначе са трогателни, много качествен автор е.

# 168
Петя Кокудева - стихотворения, според мен стават и за малки и за големи, няма какво толкова да "увлича", няма история. Лупо&Тумба пък са просто интересни мисли, може би провокират въображението... пак няма история тип приказка. Аз лично много ѝ харесвам "Малки същества" (писала съм сигурно вече), за мен е качествено написано, с хубави рими, не елементарно. Пробвайте я, дори да не ги хареса детето, може да харесат на вас Simple Smile. Аз признавам, че си я чета на глас за лично удоволствие.
Тя тъкмо издаде и книга съвсем за възрастни, но отивам офтопик.

Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 21:38 от Бона

# 169
Лупо и Тумба много се харесаха на 9 годишния ми син, с нетърпение ги изчетохме. Бяха му много забавни. А стихотворенията му доскучаха, но той никога не е слушал стихове с интерес, и като малък.

# 170
Аз харесвам Евгения Войнова-имаме книжката Давид,за подарък взех книжката Матея. Има история,има поука. Препоръчвам я. Моето дете не я оценява още,но за деца 4+ мисля че ще се хареса

# 171
Малкия е много запален по енциклопедиите на Фют-Защо? Какво? Как? Жалко, че повечето ги няма налични и нама да успеем да ги съберем всичките.

# 172
Чета, че доста майки се оплакват от липсата на книжки от тази серия. Наскоро пазарувах от Сиела (Бургас, мол Галерия) и имаше много книжки "Защо? Какво? Как?". Дори самата аз взех 2.
Вижте в сайта им или евентуално позвънете в бургаския клон, ако търсите нещо конкретно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт