Орхидея

  • 281 120
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Sf
  • Мнения: 808
От една година гледам орхидеите в офиса и вече имам такива, които прецъфтяха и цъфнаха отново.

Не съм ги пресаждала, но съм сменяла дървесината, купувам я от цветарските магазини. Когато една орхидея прецъфти, цветоносните стъбла се отрязват до долу и цветето се поставя на слънчево място и се тори обилно с МАСТЕРБЛЕНД /тор, за който съм писала и преди/. След три-четири месеца освен че се появяват нови листа, започват да се показват и цветоносните стебла. Обикновено едно-две.

Орхидеята е красиво цвете и не изисква сложни грижи. Успех!

# 31
Здрасти и от мен.Най-накрая попаднах на тема с пресни новини по отглеждане на това цвете.Да споделя едномесечния си опит все пак LaughingМъжът ми, ми я подари за рожденният ден
и не смея да я пресадя.Стои си както съм я купила в пластмасовото съдче и хич не и пука Grinning за моите тревоги.Както разбрах,не мога да поливам защото всичко изтича отдолу и много бързо и намерих изход като започнахме да се къпем.Само когато видя че коренчетата започнат да посивяват.Слагам я в по-голям съд с престояла поне една нощ вода и я оставям за известно време.Нито един цвят още не ми е паднал,а и виждам някакви малки зелени израстъчета между старите цветове,които още не съм сигурна дали са пъпки.На всеки 2 седмици слагам малко тор за орхидеи във водата.
Някой, който по-дълго време отглежда тази красота,ще сподели ли кога е най-удачно да се пресади(взела съм специално пръст за орхидеи,която най-вероятно няма нищо общо с това в което е в момента)и дали тези въпросни израстъци мога да считам ,че ще цъфнат Peace

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 415
на мен пък ми изсъхват долните листа и на двете орхидеи...ще откача... Tired

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
jorjeta , погледни в бимбарговия форум. Там ще ти дадат по-професионално мнение. Зареди се и със снимки обаче, за да им е по-лесно да констатират проблема.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 415
AlexaS, мерси   bouquet

# 35
някой зхае ли, дали мога да отрежа корените на орхидеята?имам я от две години и те са вече доста буйни,исками се малко да ги редуцирам,но никаде не намирам информация за това Cry местя я вече във втора сакция,и пак е малка Sad мерси предварително

# 36
  • Мнения: 605
На мен ми подариха орхидея за рождения ден  Simple Smile но сега да видим как ще я накарам да цъфне отново....купих си специална тор за орхидеи /от М.Бриколаж - между другото там съм виждала да продават и саксии с орхидеи/. Доколкото разбирам влажността на въздуха е най-трудното за осигуряване.

# 37
2 месеца никой не е писал тук?!Как ми се искаше да получа от някой съвет,как да отглеждам моята орхидея...Никога през мойте 42г не съм виждала в страната ни да се продава това красиво цвете и не знам как точно да се грижа за него.Имам го от 10 дена не смея да го преместя в нормална саксия,дори мисля да го направя след около една година,може и две ако оцелее.В източна стая е зад щорите, леко повдигнати и така като гледам за момента се чувства добре.Почти всяка сутрин освежавам листата/не на цвета/ отгоре и отдолу с пръскалка и следя корените какъв цвят са.Засега са зелени и не поливам,но вчера и налях малко водичка с тор за орхидеи.10 дена откакто е при мен цвета и все още е свеж и има няколко пъпки,които се надявам да разцъфнат,но като прецъфти не знам какво точно да правя.Много се надявам някой който гледа това разкошно цвете да ми помогне със съвет.

Аз имам три орхидеи, първата я имам от около 3 години, досега е цъфтила три пъти.
Истината е, че след като прецъфтя първият път, тя почти една година не цъфтя.
Бях се ошашавила и дори спрях да я поливам, бях решила, че няма да я бъде. Един ден тъкмо тръгвах да я изхвърлям, видях, че има коренчета, които ще имат пъпки Simple Smile
Важно е за орхидеите веднъж в седмицата цялата им саксия да се потапя за 1-2 мин. във вода, която да е със стайна температура, не студена.
Когато прецъфти, коренчетата, на които са били цветовете, се подрязват, като се оставят около 1 педя дълги.
Ако съвсем изсъхнат, ги махаш изцяло. Не мисля, че орхидеята има нужда от пръскане, но все пак се консултирай с цветар.
Моите стоят на южен прозорец, досега никога не съм ги торила или пресаждала.

Здравей,
Първо бих искала да се извиня за моето натрапване, но аз имам от близо месец орхидея в къщи - майка ми я донесе от Германия .... и от няколко дена забелязвам, че цветеродното клонче изсъхва, но пък листата и са си здрави и в много красив зелен цвят. Бих искала да Ви помоля какво действие да предриема за това изсъхващо клонче?
Благодаря предварително

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 415
на моите орхидеи листата им пожълтяха и паднаха...и цветовете им паднаха Sad
дали са загубени безвъзвратно или... newsm78

# 39
не се тревожете, цветовете пак ще се появят. при някои орхидеи това трае до година, но пак процъфтяват. не ги режете или преполивайте,само проявете търпение.аз имам една която чакам от година и половина да цъфне. орхидеите са просто по капризни от другите цветя Simple Smile
успех и търпение  bouquet

# 40
Доста време не съм влизала тук и сега ще споделя моя опит с орхидеята която имам от 16,06.Два месеца цвета и седя и я държах в купената пластмасова саксийка.Чудех се кога се пресажда и миналия месец към средата забелязах че цветчетата и вече повяхват.Отидох в цветарския магазин и потърсих специална саксия за орхидеи.Изненадах се доста,когато ми предложиха доста стъклени саксии,в различни форми,но....без дупки.Взех една с форма на конус,купих си специална смес за орхидеи и се върнах решена да я пресадя,пък каквото сабя покаже.Постарах се част от корените да останат отгоре,а друга част да се виждат по надолу в саксията.Едната част бяха силно кафяви и правилно предположих,че нищо няма да се получи от тях,но другите си бяха свежи и имаше надежда.Изрязох повяхналия цвят на едното до долу,а на другото малко под изсъхналия цвят и реших да полея.Изпаднах в паника,като видях че корените изведнъж плувнаха във вода,а бях забравила че няма дупки:)Реших това цветенце да не види повече вода,докато не видя че корените започват да посивяват.Имаше някакви наченки на пъпки,бях писала по-горе,но те изсъхнаха с цвета.Сега имам едно ново листо,отдолу се показват нови коренчета и се надявам някой ден да ме зарадва и с цвят.На две седмици във водата слагам малко течна тор за орхидеи.Успех на всички с това красиво творение на природата.

# 41
  • Мнения: 812
аз имам 12 орхидеи и в момента 2 от тях ще цъфтят едната от които изкарва 2 цветоноса  Wink а относно как се гледат орхидеи тук е описано подробно http://forum.bimbargo.com/viewforum.php?f=47&sid=a59d1bdf549 … df7c57cdfa485d26d

# 42
Здравейте!Нямам никакъв опит в отглеждането на цветя, но ми подариха орхидея миналото лято. Преди месец започна да цъфти отново, но за беда листата запо4наха да увяхват, а цветовете си растат. Някой може ли да даде съвет какво да направя  Sad

# 43
  • Мнения: 812
В какво състояние са и корените?

# 44
Ами корените са кафяво-жълти на цвят... Но не разбирам нищо от цветя и не знам какви трябва да са  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт