Отговори
# 15
  • Мнения: 2 120
Бях на лекар. Мен като ме хване шубето и тичам.
Имало е фоликул, който се е пукнал, но има и още един, който ще се пукне. Правихме и там тест за ову, положителен е както и предния, който правих на 7 ден. Само дето сега ЦС не е така хубава както предните два дни. Нищо не ми каза за две овута. Но, че се е пукнало фоликулче се видя, а ме беше срам да попитам на какво се дължи като не се стимулирам с никакви хапове. 

На днешната Т., ФФ ми отбеляза бяло кръгче, това какво означава?

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 10:28 от Дара

# 16
  • Мнения: 686
И на мен последният ми цикъл беше с ранна овулация на 9 ден. Дойде ми на 23. Аз си го обяснявам с това, че предишният ми цикъл беше по-дълъг - 29 дни, а по принцип ми е кратък 25-26. А също и от топлото време, многото работа напоследък.

# 17
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...На днешната Т., ФФ ми отбеляза бяло кръгче, това какво означава?
Да не си подала по-различен час на мерене от обичайното?

# 18
  • Мнения: 133
Метода на базалната температура леко се обезсмисля за мен  Rolling Eyes 
Всеки един организъм е толкова уникален, че започвам да смятам подобни приравнявания за неуместни!  Crazy
Нищо в графиката ти не говори, че е имало овулация, нали? И как ще последва втора овулация при положение, че прогестерона от първата би възпрепядствал втората?!?!?
... а след като температурата не ти се вдига значи не се отделя прогестерон, който да възпрепядства втората, но защо не се отделя такъв, пак никой не знае!?!?!

Извинявай Дара - размишлявам си "на глас"!
Нагледах се на частни случай като твоя и оставам с убеждението, че всеки един от нас е частен случай и си губим времето опитвайки се да предугадим нещата! Просто ще се случи, когато е писано да се случи...

Стискам палци да сте оползотворили момента  newsm10

# 19
  • София
  • Мнения: 35 957
Бях на лекар. Мен като ме хване шубето и тичам.
Имало е фоликул, който се е пукнал, но има и още един, който ще се пукне. Правихме и там тест за ову, положителен е както и предния, който правих на 7 ден. Само дето сега ЦС не е така хубава както предните два дни. Нищо не ми каза за две овута. Но, че се е пукнало фоликулче се видя, а ме беше срам да попитам на какво се дължи като не се стимулирам с никакви хапове. 
На днешната Т., ФФ ми отбеляза бяло кръгче, това какво означава?

Ако е имало нормална О. миналият месец, този фоликул, който твърдиш,че се е пукнал, досега щеше да е претърпял обратно развитие. Този процес при него още не е свършил - затова е и толкова висока БТ в начаното на този МЦ.
Сега явно се образува нов Граафов фоликул, който нараства и О. според мен ще е по-късно, отколкото ти очакваш.

# 20
  • Мнения: 2 120
Хм, може и така да е...ще видим. Май се шашнах предварително, но е хубаво да се знаят тези неща.
А за шашкането -  не е заради самата овулация,а заради възможността да се изчерпват яйцеклетките. Простичко казано - не ми се остарява толкова рано. Wink

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 08:06 от Дара

# 21
  • Мнения: 7 716
Един цикъл не е показател за нищо. Трябва да има такава тенденция поне шест месеца, за да мислиш в тази посока.

# 22
  • Мнения: 2 120
Та `лудите` не стоят мирно и аз като тях си мисля за ановулаторен цикъл вече. На 7 и 10 ден имах супер положителни тестове за ову, на 11  вече блед, а днес е 12 ден, но нито съм почувствала овулация /освен на 8 ден/- нищо и ФФ също се чуди с мен. Пише ми да си нанасям Т. в един и същи час, защото не били нормални, а аз ги нанасям стриктно в 6 часа и ... такива работи.  Знам, че ще се разбере след няколко дни, но реших да дам сведение  по `терзанията` ми с ранната овулация, за която се шашкам и резултатите до днешна дата. Може и ановулаторен да се окаже, но тестовете показват ли в такива случаи покачване на ЛХ?

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 08:10 от Дара

# 23
  • София
  • Мнения: 35 957
Та `лудите` не стоят мирно и аз като тях си мисля за ановулаторен цикъл вече. На 7 и 10 ден имах супер положителни тестове за ову, на 11  вече блед, а днес е 12 ден, но нито съм почувствала овулация /освен на 8 ден/- нищо и ФФ също се чуди с мен. Пише ми да си нанасям Т. в един и същи час, защото не били нормални, а аз ги нанасям стриктно в 6 часа и ... такива работи.  Знам, че ще се разбере след няколко дни, но реших да дам сведение  по `терзанията` ми с ранната овулация, за която се шашкам и резултатите до днешна дата. Може и ановулаторен да се окаже, но тестовете показват ли в такива случаи покачване на ЛХ?
Какъв беше размера на фоликула - растящият?

# 24
  • Мнения: 2 120
Вчера след работа ходих и беше пукнато, предния ден беше 18 мм.
Не усетих пукането като обичайно, просто болки в кръста и тол
кова. Какво се прави , за да разберат лекарите колко са годни яйцеклетките в определен момент от живота  и развитието на жената? Много ме интересуват тези изследвания, защото си мисля, че нямам качествени яйцеклетки в тъпите фоликули *да уточня, на 36 съм*

# 25
  • Мнения: 7 716
Изследва се естрадиолът при фоликул над 18 мм. Трябва да бъде  200 + pg/ml , най добре около 300 pg/ml .

# 26
  • София
  • Мнения: 35 957
За качеството на яйцеклетките се съди по ФСХ и Инхибин В,
нивото на Е2 . Други индикации са скъсятане на МЦ размер на фоликула - но се считат за неточни.
И разбира се възръста, но трябва да се има в предвид че 2 жени на еднаква възраст могат да имат разл. качество на яйцеклетките - време на менархето, генетична обремененост и т.н
на 35г - 75 % качествени яйц-ки
на 40г.-50 % качествени яйц-ки
на 45 - 35 % качествени яйц-ки
Това като статистика, но също има отклонения.
Аз съм към 50 %  качествени яйц-ки по тази статистика, но ФСХ , Е2  - говорят друго. Wink

# 27
  • Мнения: 2 120
Искате да кажете, че трябва да се види Естрадиола в момента, в който Фоликула е съответния размер, а не както се правят хормоналните между 2 и 5 ден.

И благодаря за отговорите.

# 28
  • София
  • Мнения: 35 957
Е2 на 3 ден от МЦ (+ФСХ и ЛХ ) и когато фоликула е 18-19 мм ( горе-долу тогава е пика на Естрадиола).
Счита се, че когато фоликула е с размери 18-20 мм яйцеклетката е годна за оплождане. Според някои автори и над 17 мм.
Това не означава, че при тези размери трябва да се пука фоликула ,а че яйцеклетката е вече 'узряла'.
Ето някои ориентировъчни размери на растящ /Граафов фоликул/ - става въпрос за 28 дн. МЦ.
3 ден от МЦ - 8 мм
11 ден от МЦ - 14/15 мм
13 ден от МЦ - 19 мм
Преди Овулация размера на фоликула може да е от 18 до 30 мм.
Това е на теория. Wink

# 29
  • Мнения: 2 120
Благодаря. Попитах, защото скоро пак правих хормони на 4 ден и са пак идеални, но никой не се сети да ми каже да направя , когато фоликула нарастне.

Общи условия

Активация на акаунт