Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 4

  • 77 132
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 16 217
При мен новините са "миналогодишни": имам няколко кисти и затова нямам цикъл (таман си мислех, че съм приключила);  да пия дуфастон 3 месеца за да ми дойде и Ремифемин за екстрите.

# 91
  • Мнения: 5 459
И на мен ми изписаха ремифемин, ама ме предупредиха, че не е задължително да има ефект  Laughing

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Здравейте момичета. Аз не знам дали съм за тази тема или за другата. На 44 съм. От есента нвкъде първо имах едни къси цикли по 23—24 дни, но може би два—три цикъла бяха. После около 60 и няколко дни не ми дойде, гинекологами изписа Дуфадтон, след него два месеца противозачатъчни. Всичко беше ОК, обаче вече 11 дни ми закъснява. Днес правих изследвания, ФСХ е 89,3 ммол на литър. Менопауза. Толкова ли бързо става. Чета разни страхотии за години горещи вълни....Пия Витекс 3х1 и съм много добре, изчезна и нервност и проклетите болки в гърдите. При вас как е, разреждат се циклите или изчезват от веднъж. Знам че при всяка е различно, но ми се ще да знам какво да очаквам. Странното е, че се чувствам прекалено добре.

# 93
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
Защо да е странно, човек да се чувства добре на тази възраст? Позитивизмът  е много важен във всеки аспект от живота! Не си мислете предварително за неща, които не искате да ви се случват.

# 94
  • Мнения: 1 770
И аз така мисля! Позитивизма и активния спорт са супер важни за да ни държат далеч от менопаузата. 😊Аз имам колежка на 63, която все още има цикъл и спортува всеки ден. Дай Боже всекиму здраве и слънчеви мисли! 💗

# 95
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 896
Не мисля, че позитивизмът е основна причина за това да имаш, или - не, месечен цикъл.
Според мен по-скоро става въпрос за физиология, а също зависи и от начина на живот.
Пиша и в двете теми, та не се сещам дали точно тук съм писала, че нямам цикъл от 1 година. Това въобще не ме смущава, дори го приемам като екстра след 30 и ... години. Това е позитивизмът - да приемаш нещата, като намираш в тях хубавите страни - намаляване на месечните разходи за консумативи, както и дискомфортите, свързани с месечния цикъл.
Без да имам здравословна причина /в прекия смисъл на думата/, не бих си причинила вкарване на хормони, а и всякакви други медикаменти, в тялото. Yum

 
 

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Не ме разбирайте грешни. Не се оплаквам. Само се чудя, дали само след 2—3 скъсени цикъла и един много удължен, свършва този „страшен” период, на горещи вълни, нервност, надебеляване и т.н. Аз такивапризнаци при себе си не виждам, напротив, от години не съм се чувствала по —жизнена. Обаче, да нося ли спокойно светли панталони, или да си имам едно на ум и да не изхвърлям още „превързочните материали” от чантата си...

# 97
  • Мнения: 25 878
Доколкото знам, не е добре менопаузата да закъснява.
Ако е свързано и с хормонална терапия... Не знам. Аз не бих си го причинила.

Само се чудя, дали само след 2—3 скъсени цикъла и един много удължен, свършва този „страшен” период, на горещи вълни, нервност, надебеляване и т.н.

Не. Поне при мен. Но и за доста други жени знам, че процесът е дълъг - няколко години.

# 98
  • Мнения: 54 942
На 63 със сигурност не бих искала да имам цикъл.
Мисля, че дори е опасно.

Не ме разбирайте грешни. Не се оплаквам. Само се чудя, дали само след 2—3 скъсени цикъла и един много удължен, свършва този „страшен” период, на горещи вълни, нервност, надебеляване и т.н. Аз такивапризнаци при себе си не виждам, напротив, от години не съм се чувствала по —жизнена. Обаче, да нося ли спокойно светли панталони, или да си имам едно на ум и да не изхвърлям още „превързочните материали” от чантата си...

Доколкото знам, даже вълните и надебеляването започват след спиране на цикъла.

# 99
  • София
  • Мнения: 16 217
При мен дойдоха преди това Sad

# 100
  • София
  • Мнения: 2 521
Няма формула. Всичко е строго индивидуално какво и как ще ти се случи.

На 63 цикъл? Това не е нормално.

# 101
  • Мнения: 5 459
И при мен има вълни и изпотяване от 4-5 години, а цикълът ми е редовен.

# 102
  • Мнения: 1 078
Чета темата отдавна и от споделеното съдя, че няма правила кое, как и кога ще се случва. mama mariana не изхвърляй превързочните материали, защото е твърде вероятно да ти потрябват отново. При мен първите признаци започнаха, когато бях на 41 мисля със скъсяване на цикъла два, три пъти в годината. След това всичко си вървеше нормално. В последствие имах няколко прескачания т.е. без цикъл около 47/50 дни. Миналото лято мисля ,че усетих и въпросните вълни. В момента цикълът ми е горе-долу редовен на 24 дни, но пък надебелях от есента до сега 5 кг. А общо за година и половина 10 кг., кожата ми стана по-суха, по нервна съм. При майка ми цикълът е спрял от раз, без такива продължителни колебания.

# 103
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Аз от началото на миналата година започнах да имам нередовен цикъл и понякога много обилен. Като в края на годината бях повече време в цикъл от колкото без 😜 на 46 съм. Ноктите ми преди бяха по-меки и се разслояваха, сега са доста твърди, но пък лесно ги чупя. Не съм променила начин на хранене, нито взимам добавки, да каже човек, че това е причината 🤔 Миналото лято имах период в който ми ставаше много топло, чак лицето ми пламваше, но беше за кратко. Заради проблемите с периода бях накупила различни размери превръзки и тампони, цял шкаф съм напълнила. Но от как сложих спиралата, ползвам само най малкия размер ежедневни. Понапълнях, но аз ям повече от колкото трябва, вината е в мен Sad Физически се опитвам да съм активна, почти всеки ден съм на колелото, използвам го за придвижване до работата или покрива по-големи разстояния с групи през уикенда. Обичам и дълги разхидки по пътеки из природата. Нямам други оплаквания за сега, ще видим за в бъдеще как ще е.

Като чета, при всеки протича различно.

# 104
  • Мнения: 700
При мен новините са "миналогодишни": имам няколко кисти и затова нямам цикъл (таман си мислех, че съм приключила);  да пия дуфастон 3 месеца за да ми дойде и Ремифемин за екстрите.
С химия няма да се махнат кистите, но с тампони зехтин ДА. 7-8 вечери слагаш и като ти дойде мензиса ще е кафяв. Това са кистите... Може да повториш още 2х 7 дни и ще изчезнат. Мермерски твърди че само с мед захаросан ставало. Това не съм пробвала, но зехтин или кокосово масло работи на 100%

Общи условия

Активация на акаунт