Хигиенни въпроси

  • 117 708
  • 1 666
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 2 837
Чашки не съм ползвала, няма и за кога вече, но ползващите ми приятелки са много доволни. На мене идеята не ми звучи зле, наистина превръзките и памперсите замърсяват природата ужасно, но просто ми се вижда голяма хамалогия, пък аз не обичам.
Парцалчетата са най-гнусното нещо, което мога да си представя, пък аз не съм от най-гнусливите. И хич не ми изглежда еко идеята. Измиването с водица и ползването на рециклирана тоалетна хартия от еколюбителите не е ли достатъчно?
Къпането само с вода си го представям, но не и по естествено окосмените участъци. Там и  след обезкосмяване проблемът остава. Аз обикновено ползвам бебешки или хипоалергенни нещица за миене и мазане (не се мажа много-много).

# 1 021
  • Мнения: X
Кафе, мм изнамери едни стари снимки в един забравен файл.

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 15:36 от Анонимен

# 1 022
  • Мнения: X
Аз пък не ползвам гъба за баня. Страх ме е за бенките, пък и ме е леко гнус.

Контеса, вие там смартфони с камера нямате ли си? Wink

# 1 023
  • Мнения: 30 802
Ами не ми е приятно да влизам в порочния кръг на козметиката - промиване на естествената защита на кожата, после мазане, за да е мека. Ако се миеш само с вода, след известно време кожата си постига баланса, няма нужда всеки път да я обезмасляваш и омазняваш изкуствено.

Хората не са дефектни, кожата ти е направена така, че се грижи сама за себе си, ако не й пречиш.

За ухание не ми говори, както казах, твое си е тялото, дишайте си ги ароматите, но са ужасно вредни. Мерси, не искам да се мия с нещо, в което има хидрогенирано соево масло и слънчогледово олио.

https://www.ewg.org/skindeep/ingredient/702196/DMDM_HYDANTOIN_(F … ER)/#.WyiOc6czaUk

А тази съставка се разпада до формалдехид. Изобщо, тоя душ гел те мумифицира приживе. Иначе са й измислили хубаво търговско име, звучи някак хидратиращо, иначе си е консервант на принципа на формалдехида. Ммм, чудничък душ гел.

А какво е това Parfum вече - представи си една капка естествени аромати, а това нещо се произвежда от почти нерегулирани фирми, с неизвестен и неописан състав. Синтетичен аромат по цялата ти кожа. Не знам кое е хигиеничното. Може би формалдехида?

# 1 024
  • Мнения: 47 991
По принцип си права, абсолютно съм съгласна за козметиката, аз самата ползвам продукти без слс и без куп други неща, но ако не се ползва козметика, се ползва натурална такава, или натурален сапун, сода, оцет, хума...нещо. Няма как само с вода непрестанно.
Превръзките и памперсите замърсяват, но пък тоалетната хартия- тя не се ли разгражда, а и може да се произвежда от рециклирана хартия. Не я смятам за замърсител и не бих се лишила от нея, макар че поради наличие на дъска-биде ползваме малко хартия
Иначе крайностите, изброени тук явно са извадени от контекст, затова звучат странно. Човек с детска градина или много деца и постоянно у дома е нормално да потребява и пере повече хавлиени кърпи от мен, дето макар и голямо домакинство, се прибираме почти само за да спим. То кърпите ми са ползвани за цялата седмица толкова пъти, колкото нейните само до обяд на един ден


# 1 025
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
колко акари утрепахте нощес? и колко химия сложихте в/у лицето си сутринта ?
дайте отчет  hahaha

# 1 026
  • Мнения: 30 802
И какво точно ще се случи, ако не ползваш козметика?

# 1 027
  • Мнения: 9 196
И какво точно ще се случи, ако не ползваш козметика?

Замърсяването и слънцето ще те довършат рано, ако не ползваш козметика. И ще изглеждаш, като таласъм. А, когато не ползват измивни средства - ще си понамирисваш, с някоя редовна инфекцийка. Иначе нищо. Света ще си е същия и ако ползваш, и ако не ползваш козметика, ти лично.

# 1 028
  • Мнения: 30 802
И как така още не съм умряла от инфекции?

Въпросът е кое е наистина чисто, кое е за удоволствие и с кое си хранят хората ОКР-то...

# 1 029
  • София
  • Мнения: 5 883
Няма такова в нито един от трите душгела, които проверих.

# 1 030
  • MI
  • Мнения: 11 803
Сирен, да си чувала за еко-био козметика?! Хората отдавна са го измислили, а и все пак хората са се миели хилядолетия преди бума на химичната и козметичната промишлености, в дадени периоди дори доста често. Надали са ползвали  такъв душ-гел.

# 1 031
  • Мнения: 30 802
Чувала съм. Но дори и в миналото не са се къпели всеки ден, или 2-3 пъти на ден. Дори с био козметика, нищо няма да ти стане, ако един от душовете е само с вода. Или всичките.

Вече ако имаш неприятна миризма, кожата ти се бели и такива неща - това е за лекар, не за мазотене с какво ли не.

Душ гелът е по-зле от сапуна, за да е гел, има няколко напълно ненужни на кожата съставки, само за консистенция.

# 1 032
  • Мнения: 9 196
И как така още не съм умряла от инфекции?

Въпросът е кое е наистина чисто, кое е за удоволствие и с кое си хранят хората ОКР-то...

Не си умряла, защото първо - не си била побъркана на тази тема и не си живяла цял живот мръсно, само от когато се налага сама да чистиш и да се чистиш. Второ - поне четири пъти през живота си си минала през болница, където са те почистили и обезпаразитили вътрешно и външно. И трето - има време.

# 1 033
  • Мнения: 30 802
Последното не го разбрах...в болницата никой не ме е чистил по никакъв начин...аз и в момента не живея мръсно, но според вманиачените е "мръсно", защото не могат да си го представят.

Всъщност болниците са най-опасните места, оттам винаги хващам нещо екстра и после трябва да се лекува.

# 1 034
  • MI
  • Мнения: 11 803
По време на римската империя например не са били по-малко вманиачени на тема къпане от нас, при това са слагали парфюми във водата, ползвали са сапуни и кремове. Всъщност са го взаимствали от египтяните. Те кой знае от кого. Това че после в Европа е станало модерно да се къпеш 2 пъти в живота си е друг въпрос. Затова и споменах средновековието.

Аз вече казах, че освен ако не съм правила нещо, от което да се изцапам/изпотя много, се къпя веднъж дневно. Потя се малко и не копам на полето, не виждам защо би трябвало да издевателствам над и без това чувствителната ми кожа. Така че няма как да заменя едно от къпанията само с вода.

Общи условия

Активация на акаунт